تور مجازی شهر نیس
می 8, 2017
تور مجازی آمستردام
می 17, 2017
نمایش همه

راهنمای سفر به زوریخ

زوریخ شهری است جهانی، به همراه شب‌زنده‌داری‌های امیدبخش و رستوران‌های بیشمار که  احتمالا با روحیه بسیاری  از شما سازگاری دارد. این شهر روی دریاچه‌ای زیبا، نزدیک کوهستان و تعدادی شهر دیگر بنا شده است. شهری بسیار جالب که روح زندگی را در سرتاسر آن حس خواهید کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا هرآنچه را که برای سفر به زوریخ نیازداریم با هم مرور کنیم.

 زوریخ را می‌توان یکی از مراکز دانشگاهی مهم در سراسر جهان به شمار آورد، از این رو در طول سفر به این شهر احتمالا با دانشجوهای زیادی برخورد خواهید کرد. به علاوه در جای جای این شهر می‌توان رگه‌ای از هنر را پیدا کرد، شهری پر از هنرهای خیابانی و نمایشگاه‌های هنری که هر هنردوستی را سر ذوق می‌آورد. این شهر ارزشش را دارد تا روزهای زیادی را در آن توقف کنید، اما متاسفانه برای کسانی که قدرت مالی بالایی ندارند، کمی دردسرساز است، با این حال سعی کرده‌ایم این راهنما را برای سفری ۲ تا ۳ روزه تنظیم کنیم.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰-

زبان رسمی: آلمانی

واحد پول رسمی: فرانک سوئیس (CHF)

نرخ تبدیل ارز: ۱ فرانک= ۱.۰۱ دلار آمریکا

فرودگاه: (Zurich Airport (ZHR

وضعیت آب و هوایی

زوریخ در دره‌ای نسبتا مرتفع واقع شده است که آب و هوای آن را در تمام طول سال تقریبا معتدل نگه می‌دارد. تابستان‌های این شهر، گرم اما به ندرت بخارآلود هستند با این وجود، بارش باران تا حدودی متناوب است. بهار و پاییز زوریخ مطلوب و معتدل هستند، اگرچه زمستان‌های این شهر می‌تواند سرد باشد و برف هم به حدی ببارد که تا مدتی زمین را سفیدپوش کند. به طور کلی اگر قصد سفر به این شهر را دارید، می‌توانید برای بهره‌‌وری بیشتر در طول بهار و تابستان برنامه‌ریزی و از فصل زمستان هم اکیدا دوری کنید.

بهترین زمان برای رزرو هتل

هتل‌های زوریخ در تمام طول سال تقریبا برای هر کسی گران تمام می‌شوند. با این وجود، قیمت‌ها در طول تابستان در اوج خود قرار دارند و از ماه مه تا سپتامبر ثابت هستند. اما در بقیه طول سال قیمت‌ها کمی کاهش پیدا می‌کنند. زوریخ شهری تجاری و پایتخت اقتصادی به شمار می‌رود و هر رویدادی که در آن برگزار می‌شود، ممکن است در بالا و پایین شدن هزینه‌ها اثر بگذارد، به همین دلیل قیمت‌ها غیر قابل پیش‌بینی است. برخی از آخر هفته‌ها ممکن است در میان فصول مقرون به صرفه جای بگیرند. متاسفانه تعداد کمی هاستل در این شهر وجود دارد که نسبت به استاندارد‌های اروپایی گران محسوب می‌شوند.

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل (خوابگاه)

برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی  باید انتظار پرداخت میانگین ۴۵ فرانک (۱۳۵۰۰۰ تومان) را داشته باشید. همچنین می‌توانید اتاق‌های تک نفره و خصوصی را با پرداخت حداقل ۹۰ (۲۷۰۰۰۰ تومان) و کمی بیشتر از ۱۴۰ فرانک (۳۲۰۰۰۰ تومان) رزرو کنید.

هزینه‌ی اقامت در هتل

همانطور که گفتیم هتل در زوریخ  بسیار گران و از این نظر با شهرهایی مثل استکهلم و لندن در رقابت است. اگر بخواهیم لیستی از میانگین قیمت انواع هتل براساس کیفیت و تعداد ستاره تهیه کنیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

۱ ستاره         ۶۲ تا ۱۲۰ فرانک (۱۸۶۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰۰ تومان)

۲ ستاره        ۱۰۲ تا ۱۵۴ فرانک (۳۰۶۰۰۰ تا ۴۶۲۰۰۰ تومان)

۳ ستاره       ۱۱۱ تا ۲۳۰ فرانک (۳۳۳۰۰۰ تا ۶۹۰۰۰۰ تومان)

۴ ستاره       ۱۳۴ تا ۳۲۳ فرانک (۴۰۲۰۰۰ تا ۹۶۹۰۰۰ تومان)

۵ ستاره       ۲۶۹ تا ۵۱۳ فرانک (۸۰۷۰۰۰ تا ۱۵۳۹۰۰۰ تومان)

متوسط قیمت مواد غذایی

غذا در اغلب رستوران‌های خوب این شهر قیمت‌هایی ظالمانه دارد. تعداد زیادی غرفه‌ی خیابانی در زوریخ وجود دارد، بنابراین دست کم غذاهای مقرون به صرفه خیلی هم دورازدسترس نیستند. نوشیدنی‌ها  در رستوران‌ها گران هستند، اما به طرز عجیبی همان نوشیدنی‌ها را می‌توانید در سوپرمارکت‌ها با قیمتی بسیار ارزان تهیه کنید.

صبحانه: امیدواریم هتلی که در آن اقامت دارید این وعده‌ی مغذی را ارایه بدهد، در غیر این صورت می‌توانید در بازارهای  میگروس و کوپ دنبال گزینه‌های ارزان باشید. (۶ تا ۱۰ فرانک) (۱۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان)

ناهار: تعدادی مکان قومی و ملیتی در این شهر وجود دارد که غذاهای ساده را با قیمت‌هایی پایین به فروش می‌رسانند، اما اغلب رستوران‌های واقعی هزینه‌ی بیشتری طلب می‌کنند. سوسیس‌ها گزینه‌های خوب و مقرون به صرفه‌ای برای ناهار هستند. (۸ تا ۱۵ فرانک) (۲۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ تومان)

شام: رستوران‌هایی که کمی دور از مرکز شهر هستند، قیمت‌های مناسب‌تری دارند، اما رستوران‌های خوب این شهر غذای‌شان را به همین میزان و بدون نوشیدنی ارایه می‌دهند. (۱۷ تا ۲۵ فرانک) (۵۱۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ تومان)

مک‌ دونالد بیگ‌مک: اگر به کشورها و شهرهای اسکاندیناویایی سفر کنید، اغلب اوقات مک‌ دونالد را با قیمت‌های گران‌تری پیدا می‌کنید و زوریخ هم از این قاعده مستثنی نیست. (۱۱.۷۰ فرانک)(۳۵۱۰۰ تومان)

اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقه‌مند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۱۶۰  و  ۱۲۷ فرانک سوئیس (۴۸۰۰۰۰ تا ۳۸۱۰۰۰ تومان) تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها براساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست‌کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

حمل و نقل عمومی در زوریخ

شبکه‌ی حمل و نقل عمومی در زوریخ درجه یک و فشرده است. اصلی‌ترین وسایل حمل و نقل این سیستم شامل اتوبوس و تراموا و قطارهای محلی می‌شود که اغلب محله‌ها و نقاط اصلی این شهر را پوشش می‌دهند. ایستگاه قطار زوریخ HB مرکز اصلی همه‌ی خدمات حمل و نقل در این شهر است. این ایستگاه در مرکز شهر قرار دارد. جدا از تراموا و اتوبوس‌های شهری، بخش عمده‌ای از قطارهای بین شهری در سوئیس و همچنین قطارهای عازم کشورهای همسایه مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و اتریش از این ایستگاه حرکت می‌کنند. به علاوه یک پایانه‌ی اتوبوس به نام ‘Sihlquai’ در ۱۰۰ متری شمال ایستگاه قطار وجود دارد.  استفاده از همه‌ی وسایل حمل و نقل عمومی زوریخ با کارت سفری سوئیس و چندین کارت سفری دیگر رایگان هستند.

انواع کرایه و بلیط:

تاکسی از فرودگاه به سمت مرکز شهر                              ۶۵ تا ۷۵ فرانک (۱۹۵۰۰۰ تا ۲۲۵۰۰۰تومان)
قطار اکسپرس از فرودگاه تا مرکز شهر                                      ۶.۶۰ فرانک (۱۹۸۰۰ تومان)
هر ۳ کیلومتر جابه‌جایی توسط تاکسی                             ۱۸ تا ۲۴ فرانک (۵۴۰۰۰ تا ۷۲۰۰۰تومان)
تراموا/قطار/ اتوبوس در زوریخ                             ۲.۶ تا ۴.۳ فرانک (۷۸۰۰ تا ۱۲۹۰۰ تومان)
کارت سفری ۲۴ ساعته/قابل استفاده در تراموا، قطار و اتوبوس                        ۵.۲ تا ۸.۶ فرانک (۱۵۶۰۰ تا ۲۵۸۰۰ تومان)

انواع کارت‌های سفری

ZVV NetworkPass (ماهانه)
 بزرگسال/ درجه ۲ (فرانک)بزرگسال/درجه ۱ (فرانک)افراد ۶ تا ۲۵ سال/درجه ۲ (فرانک)
شبکه محلی    ۵۰ (۱۵۰۰۰۰ تومان)۸۳ (۲۴۹۰۰۰ تومان)۳۷ (۱۱۱۰۰۰ تومان)
۱-۲ منطقه۸۴ (۲۵۲۰۰۰ تومان)۱۳۹ (۴۱۷۰۰۰ تومان)۶۱ (۱۸۳۰۰۰ تومان)
۳ منطقه۱۲۴ (۳۷۲۰۰۰ تومان) ۲۰۵(۶۱۵۰۰۰ تومان)۹۰ (۲۷۰۰۰۰ تومان)
۴ منطقه۱۶۴ (۴۹۲۰۰۰ تومان)۲۷۱ (۸۱۳۰۰۰ تومان)۱۱۹ (۳۵۷۰۰۰ تومان)
۵ منطقه۲۰۱ (۶۰۳۰۰۰ تومان)۳۳۲ (۹۹۶۰۰۰ تومان)۱۴۶ (۴۳۸۰۰۰ تومان)
همه مناطق۲۴۰ (۷۲۰۰۰۰تومان)۳۹۶ (۱۱۸۸۰۰۰ تومان)۱۷۵ (۵۲۵۰۰۰ تومان)

Multiple day pass

(۶ روز انتخابی سفر رایگان و نامحدود با یک بلیط)

 ساعات اعتباربزرگسالان/درجه ۲ (فرانک)بزرگسالان/درجه ۲ (فرانک)افراد ۶ تا ۲۵ سال/نیم بها/درجه ۲ (فرانک)افراد ۶ تا ۲۵ سال/نیم بها/درجه ۱ (فرانک)
شبکه محلی ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۷۶۸۰۰ تومان) ۲۵.۶ (۱۲۷۲۰۰تومان) ۴۲.۴ (۶۷۲۰۰ تومان) ۲۲.۴ (۱۱۰۴۰۰ تومان) ۳۶.۸
۱-۲ منطقه ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۱۳۹۸۰۰ تومان) ۴۶.۶ (۲۲۹۲۰۰ تومان) ۷۶.۴ (۱۰۳۲۰۰ تومان) ۳۴.۴ (۱۷۰۴۰۰ تومان) ۵۶.۸
۳ منطقه ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۲۱۳۶۰۰تومان) ۷۱.۲ (۳۵۲۸۰۰ تومان) ۱۱۷.۶ (۱۱۲۸۰۰ تومان) ۳۷.۶ (۱۸۶۰۰۰ تومان) ۶۲
۴ منطقه ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۲۷۸۴۰۰ تومان) ۹۲.۸ (۴۵۸۴۰۰ تومان) ۱۵۲.۸ (۱۴۷۶۰۰ تومان) ۴۹.۲ (۲۴۳۶۰۰ تومان) ۸۱.۲
۵ منطقه ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۳۴۳۲۰۰ تومان) ۱۱۴.۴ (۶۶۶۴۰۰ تومان) ۱۸۸.۸ (۱۸۱۲۰۰ تومان) ۶۰.۴ (۲۹۸۸۰۰ تومان) ۹۹.۶
۶ منطقه ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۴۰۸۰۰۰ تومان) ۱۳۶ (۶۷۳۲۰۰ تومان) ۲۲۴.۴ (۲۱۶۰۰۰ تومان) ۷۲ (۳۵۶۴۰۰ تومان) ۱۱۸.۸
۷ منطقه ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۴۷۲۸۰۰ تومان) ۱۵۷.۶ (۷۸۰۰۰۰ تومان) ۲۶۰ (۲۴۹۶۰۰ تومان) ۸۳.۲ (۴۱۱۶۰۰ تومان) ۱۳۷.۲
همه مناطق ۲۴(۷۲۰۰۰تومان) (۵۴۴۸۰۰ تومان) ۱۸۱.۶ (۸۹۸۸۰۰ تومان) ۲۹۹.۶ (۲۸۸۰۰۰ تومان) ۹۶ (۴۷۵۲۰۰ تومان) ۱۵۸.۴

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

کارت Zurich Pass خریداری کنید

Zurich Pass به ویژه برای گردشگران ارزش فوق‌العاده‌ای دارد. با تهیه این کارت امکان جابجایی رایگان از فرودگاه تا مرکز شهر، سفر رایگان در محیط شهری و همچنین امکان بازدید رایگان از موزه‌های اصلی شهر زوریخ برایتان فراهم می‌شود. کارت ۲۴ ساعته ۲۴ فرانک (۷۲۰۰۰ تومان) و کارت ۷۲ ساعته تنها ۴۸ فرانک (۱۴۴۰۰۰ تومان) برایتان هزینه دربردارد.کارت سفری گردشگران هم وجود دارد که اگر برنامه دارید از نقاط زیادی دیدن کنید، ارزش خرید بالایی دارد.

دوچرخه‌ی رایگان سوار شوید

در زوریخ، دوچرخه‌های شهری، دوچرخه‌های برقی و دوچرخه‌های مخصوص بچه‌ها را می‌توانید به صورت رایگان کرایه کنید. این دوچرخه‌ها را می‌توان با ارایه کارت شناسایی معتبر و ودیعه گذاشتن ۲۰ فرانک (۶۰۰۰۰ تومان) در ایستگاه دوچرخه شمالی (موزه‌ی ملی سوئیس) یا ایستگاه جنوبی (Postbrücke) تهیه کنید. این خدمات برای هر گردشگری فراهم است، اما همیشه در دسترس نیستند.

آپارتمان اجاره کنید

در سایتی مانند Airbnb می‌توانید اتاق‌های خصوصی را با قیمتی کمتر از ۴۰ فرانک (۱۲۰۰۰۰ تومان) اجاره کنید، با این وجود میانگین قیمت‌ها حول و حوش ۷۳ فرانک (۲۱۹۰۰۰ تومان) به ازای هر شب اقامت می‌چرخد. رزرو یک آپارتمان عالی، برای داشتن  احساس راحتی  مانند خانه‌ی خودتان است. به علاوه شانس این وجود دارد که در خارج از بخش‌های توریستی زوریخ در کنار محلی‌ها بمانید و مهمتر از همه با قیمتی بسیار کمتر از هتل، سفر خوشی را برای خودتان رقم بزنید. با اولین رزروتان از سایت Airbnb می توانید ۲۵ دلار (۹۸,۲۲۶۶ تومان) تخفیف بگیرید.

از مزیت سایت کوچ‌سرفینگ استفاده کنید

ارزان‌ترین اتاق‌ها در زوریخ خوابگاه‌های اشتراکی هستند که حدود ۴۵ فرانک (۱۳۵۰۰۰۰ تومان) قیمت دارند و بدون شک برای بسیاری، هزینه‌ی زیادی محسوب می‌شود. احتمالا دوست دارید از پرداخت چنین هزینه‌ای اجتناب کنید. خب مشکلی نیست! سایت کوچ‌سرفینگ راهی عالی برای این کار را پیش روی شما قرار می‌دهد. این سایت فرصتی را در اختیار شما می‌گذارد تا  به جای رزرو هتل و هاستل، شب را کنار مردم بومی هر شهر و در خانه‌هایشان آن هم به صورت رایگان سپری کنید! عالی نیست؟ تنها کافی است از قبل در این سایت ثبت‌نام و درخواست خودتان را بفرستید تا احتمالا به زودی توسط شخصی دیگر از مقصد مورد نظرتان به شما پاسخ داده شود. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می توانید دوست‌هایی از کشورها و فرهنگ‌های دیگری پیدا کنید و به سادگی با سبک زندگی مردم آن منطقه آشنا شوید.

خودتان آشپزی کنید

غذا در زوریخ نسبت به دیگر نقاط دنیا بسیار گران است. پیشنهاد ما برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها این است که اگر آپارتمان اجاره کردید، خودتان آشپزی کنید. برای این کار، کمی بالاتر در مورد هزینه‌های معمول برای آشپزی توضیح داده‌ایم.

از منو ویژه‌ی ناهار استفاده کنید

اگر قرار است در رستوران‌ها غذا میل کنید، شاید بد نباشد نگاهی به منوی ویژه‌ی ناهار در کافه‌ها و رستوران‌ها بیاندازید که حدود ۱۰ تا ۱۹ فرانک (۳۰۰۰۰ تا ۵۷۰۰۰ تومان) هزینه در بردارند. مهمتر از همه، توقف در رستوران‌های قومی مانند چینی، خاورمیانه‌ای، هندی یا تایوانی، راهی عالی برای خوردن غذایی خوشمزه و البته ارزان‌تر (نزدیک ۱۰ فرانک) (حدود ۳۰۰۰۰ تومان) است.

بهترین نقاط و تفریحاتی که در زوریخ باید ببینید و انجام دهید

گشت و گذار در الدتاون (شهر قدیمی)

اگر دوست دارید در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های تاریخی زوریخ سرگردان شوید، احتمالا از دیدن الدتاون شگفت زده خواهید شد. بناهای قرون وسطایی، خطوط باریک پیچ‌درپیچ، اصناف و تالارهای شهری که قدمت‌شان به عصر رنسانس بر می‌گردد، همه و همه به زیبایی و شکوه این مکان دامن می‌زنند. کلوب‌های شبانه‌ی منحصربه‌فرد، رستوران‌های فریبنده، فروشگاه‌های زنجیره‌ای بی پایان، کافه‌های ساده و تعداد زیادی ویژگی ارزشمند دیگر در این منطقه انتظار شما را می‌کشند. در سفر به زوریخ، به هیچ‌وجه بازدید از الدتاون را فراموش نکنید.

نکته‌ها:

 • بازدید از برج‌های دوگانه‌ی وزیر بزرگ را از دست ندهید.
 • اگر به شکلات علاقه‌مند هستید، حتما سری به شکلات‌فروشی‌های سوئیسی در الدتاون بزنید.

کلیسای سنت پِتِر (St. Peterskirche)

کلیسای اصلی سنت پتر در قرن نهم ساخته شد و قدیمی‌ترین کلیسای شهر زوریخ به شمار می‌رود. اگرچه قدمت بیشتر بخش‌های کلیسای امروزی به دلیل بازسازی به قرن هجده میلادی بازمی‌گردد، هنوز هم می‌توانید جایگاه‌های حجاری شده‌ی قرن پانزدهمی مخصوص گروه کر و نام نوشته‌شده‌ی خدا به زبان عبری را در بالای منبر که نشان‌دهنده‌ی اصلاحات پروتستان و تاکید بر زبان اصلی کتاب مقدس است،  تماشا کنید. این کلیسا همچنین به خاطر داشتن بزرگترین نمای ساعتی در اروپا خود را از دیگر همتایانش متمایز کرده است. برج این کلیسا به عنوان دیده‌بان آتش‌سوزی مورد استفاده قرار می‌گرفت، شاید به این دلیل است که زوریخ، مانند دیگر شهرهای تاریخی، آتش‌سوزی‌های بزرگ را تجربه نکرده است.

نکته‌ها:

 • سعی کنید حتما به یکی از اجراهای این کلیسا برسید، چرا که سیستم آکوستیکی دیواره‌های آن بی نظیر است.
 • کلیسا و برجش، هرکدام رنگ‌های متفاوتی دارند، چرا که هرکدام از آن‌ها متعلق به سازمان متفاوتی است.
 • پس از بازدید از کلیسا حتما سری به میدان سنت پترهاف‌استات که کمی پائین‌تر قرار دارد، بزنید. این میدان دوست‌داشتنی مکانی عالی برای عکاسی است.

خیابان Bahnhofstrasse

Bahnhofstrasse خیابان اصلی در مرکز شهر زوریخ است که یکی از گران‌ترین، زیباترین و منحصربه‌فردترین خیابان‌های خرید جهان هم محسوب می‌شود.  این خیابان خاص در الدتاون واقع شده است که از ایستگاه قطار شروع می‌شود و تا دریاچه‌ی زوریخ ادامه دارد. در این خیابان می‌توانید مشهورترین برندهای جهان را پیدا کنید که به خصوص برای خانم‌ها از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است. حتی اگر توان خرید چندان بالایی هم نداشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ‌وجه در سفر به زوریخ بازدید از خیابان Bahnhofstrasse و تماشای فروشگاه‌های لوکس آن را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • روزهای سه‌شنبه و جمعه بازار کشاورزان Bürkliplatz، نزدیک دریاچه‌ی زوریخ برگزار می‌شود که شاید برایتان جالب باشد.
 • تابستان‌ها بستنی و زمستان‌ها نوشیدنی گرم در این خیابان به فروش می‌رسد که امتحان کردن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

دریاچه زوریخ

دریاچه‌ی زوریخ در جنوب این شهر گسترش یافته است و یکی از مهم‌ترین و شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های آن محسوب می‌شود. می‌توانید برای تماشای شهر از منظری متفاوت در یکی از تورهای قایق‌سواری روی این دریاچه شرکت کنید. این تورها تنها حدود ۱۰ فرانک (۳۰۰۰۰ تومان) هزینه دارند که می‌توانید در اسکله‌ی Bahnhofstrasse یکی از آن‌ها را رزرو کنید. بدون شک ارزشش را خواهد داشت.

نکته‌ها:

 • مطمئن شوید چه کوتاه باشد یا طولانی، زمان مناسبی را برای قایق‌سواری روی دریاچه انتخاب می‌کنید.
 • اگر زوریخ کارت دارید، می توانید به طور رایگان از سفر کوتاهِ رفت و برگشت روی دریاچه لذت ببرید.

باغ چینی زوریخ

باغ چینی در واقع هدیه‌ای از طرف شهر خواهر چینی زوریخ، یعنی کونمینگ است. هدیه‌ای به عنوان قدردانی از زوریخ برای کمک به توسعه‌ی سیستم آبی شهر کونمینگ. این باغ روی دلتای رودخانه‌ای Zürichhorn، واقع در خط ساحلی شرقی دریاچه‌ی زوریخ قرار دارد. این واحه‌ی دوست‌داشتنی یکی از بهترین باغ‌های چینی خارج از این کشور به شمار می‌رود.

نکته‌ها:

 • این باغ از ماه آوریل تا نوامبر به صورت روزانه باز است.

بازدید از موزه‌ی بومی Nordamerika

احتمالا وجود موزه‌ای مربوط به فرهنگ‌های بومی آمریکای شمالی در زوریخ بعید به نظر می‌رسد، اما موزه‌ی بومی Nordamerika یا NONAM به عنوان مجموعه‌ی خصوصی فرانسیس هاتز گونفرید در این شهر آغز به کار کرده است و در دهه‌ی ۶۰ میلادی تبدیل به یک موزه‌ی شهری شد. امروزه اما این موزه، فرصت نگاهی اجمالی به فرهنگ‌ بومی آمریکای شمالی شامل تعداد زیادی مصنوعات اصلی هاتز و نمایشگاه‌هایی درباره‌ی زندگی معاصر را در کشوری اروپایی فراهم می‌کند.

نکته‌ها:

 • اغلب دست‌نوشته‌های این موزه به زبان آلمانی است.
 • یکشنبه ظهرها، این موزه پیشنهاد تورهای رایگان برای خانواده‌ها و فعالیت‌های ویژه‌ای برای کودکان دارد.

مجموعه‌ی خرید و غذاخوری Frau Gerolds Garten

علاوه بر رستورانی فوق‌العاده، این ناحیه میزبان یک باغ شهری و مجموعه‌ای از فروشگاه‌های مد و فشن در فضای استودیویی است. بازار  Gerold شامل هرچیزی از جمله اجناس کوچک، کالاهای دست‌ساز، لباس‌های مد و پوشاک‌های لوکس زنانه است. مجموعه‌ی خرید و غذاخوری Frau Gerolds Garten باعث شده است که یک محله‌ی صنعتی، تبدیل به جامعه‌‌ای پرجنب‌وجوش شود. با این وجود مواردی بیشتر از خرید و غذاخوردن در اینجا وجود دارد. هنر عمومی، یک باغ و یک تراس دوست‌داشتنی از دیگر ویژگی‌های این مکان محسوب می‌شود.

نکته‌ها:

 • در طول تابستان، تا نیمه‌های شب می‌توانید از تفریح در این مجموعه لذت ببرید.
 • اگر زمستان از این مجموعه دیدن کنید، می‌توانید خودتان را با میل کردن مقداری فوندو (نوعی غذای سوئیسی)، در کلبه‌ای چوبی گرم کنید.
 • بازار Geroldدر تمام طول سال و روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۱ صبح تا ۷ عصر و یکشنبه‌ها از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر باز است.

فروشگاه فریتگ زوریخ

در سال ۱۹۹۳، دو برادر به نام‌های مارکوس و دنیل فریتگ (Freitag) در تلاش برای تولید کیف‌های بادوام و ضد آب بودند. این دو برادر سرانجام محصول خود را با استفاده از متریال‌های دور انداختنی مانند برزنت و کمربند ایمنی هواپیما به تولید رساندند و فریتگ را تبدیل به یک برند مد و همچنین سازگار با محیط زیست کردند. فروشگاه فریتگ در برجی خاص (بلندترین بنای زوریخ) که از ۱۹ کانتینر ساخته شده است، قرار دارد.  بی شک این فروشگاه، به خصوص برای خانم‌ها از جذابیت بالایی برخوردار است.

نکته‌ها:

 • یک خط فروش لباس، در سال ۲۰۱۴ به این مجموعه اضافه شد.
 • می‌توانید از برج بالا بروید و مناظری بی‌نظیر از شهر زوریخ را به تماشا بنشنید.

موزه‌ی ملی سوئیس

موزه‌ی ملی در واقع ترکیبی از ۴ موزه است: موزه‌ی ملی زوریخ، قلعه پرانگینز، انجمن تاریخ سوئیس شوئیز و مجموعه‌ای در Affoltern am Albis. این مکان مناسب کسانی است که تمایل دارند در مورد تاریخ و فرهنگ کشور زیبای سوئیس بیشتر بدانند. در این موزه می‌توانید مبلمان‌های عتیقه‌ی سوئیسی، برج اسلحه، تصاویر متغیر (شهر فرنگ خودمان) از نبرد مشهور Murten و مجموعه‌ی بزرگی از سکه‌های قدیمی، به همراه آثاری از قرن‌های چهاردهم تا شانزدهم  را تماشا کنید. بازدید از این موزه را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • نزدیک موزه می‌توانید تورهای قایق‌سواری روی رودخانه‌ Limmet  را پیدا کنید.
 • می‌توانید درخواست راهنمای  صوتی کنید.

کوه اوتلیبرگ (Uetliberg)

با وجود سهم سخاوتمندانه‌ای از ارزش‌های فرهنگی و ویژگی‌های شهری، زوریخ تقریبا عالی است. با این وجود جاذبه‌های طبیعی هم بر این ویژگی افزوده‌اند. یکی از این جاذبه‌ها کوه اوتلیبرگ است که می‌توان بر فراز آن، به زیبایی تمام این شهر را به نظاره ایستاد. اگر از شلوغی شهر خسته شدید، یکی از بهترین نقاطی که می‌توانید چند ساعتی را در آرامش سپری کنید، این نقطه است. مطمئن باشید از وقتی که سپری می‌کنید، پشیمان نخواهید شد.

نکته‌ها:

 • اگر زوریخ کارت داشته باشید، می‌توانید به صورت رایگان و با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به این منطقه سفر کنید.

گورستان Fluntern

شاید برایتان عجیب باشد که بازدید از گورستان هم می‌تواند به تجربه‌ای منحصربه‌فرد تبدیل شود. قبرستان Fluntern، با توجه به طراحی باروک، اولین بار در سال ۱۸۸۷ ساخته شد. امروزه این مکان یکی از زیباترین و البته مشهورترین منازل ابدی در زوریخ و حتی سراسر سوئیس به شمار می‌رود. افراد سرشناس زیادی از جمله جیمز جویسف، نویسنده‌ی معروف ایرلندی، در این مکان به خاک سپرده شده‌اند.

نکته‌ها:

 • برای رسیدن به این محل، سوار تراموای شماره ۶ شده، سپس  در ایستگاه باغ وحش پیاده شوید. در نهایت، از آنجا به طور مستقیم به سمت شمال در Zürichbergstrasse، به مدت چند دقیقه پیاده‌روی کنید.

آبشار راین‌ (Rheinfall)

اگر همیشه در زوریخ احساس بی‌حوصلگی می‌کنید، کافی است سوار قطار شوید و به سمت آبشار زیبای راین‌ (بزرگ‌ترین آبشار اروپا) سفر کنید. این آبشار شگفت‌انگیز طبیعی با ۱۵۰ متر پهنا و ۲۳ متر ارتفاع در شمال زوریخ و Schaffhausen واقع شده است. شاید بهترین تجربه از این آبشار، قایق‌سواری در طول رودخانه‌ی راین باشد. ViaRhenana، یکی از طولانی‌ترین مسیر‌های پیاده‌روی سوئیس (حدود ۱۰ روز)، در طول این آبراهه‌ی تاریخی بین Untersee و Hochrhein کشیده شده است.

نکته‌ها:

 • برای سفر به آبشار راین کافی است، از ایستگاه مرکزی زوریخ سوار قطار S-Bahn به سمت Schloss Laufen am Rheinfall شوید. شما مجبور خواهید شد تا یکبار در Winterthur قطارتان را عوض کنید. کل سفر حدود ۱ ساعت به طول می‌انجامد.
 • قلعه‌ی Laufen  درست بالای آبشار قرار دارد و مناظر به جد تماشایی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. علاوه برآن خود قلعه هم ارزش بازدید بالایی دارد.

محله‌ی Niederdorf

اگر دنبال چیزی فراتر از خانه‌های بزرگ مد روز هستید، کافی است خودتان را به صورت آزادانه در محله‌ی دوست‌داشتنی Niederdorf رها کنید. این مکان زیبا با کوچه پس کوچه‌های کوچک و فروشگاه‌های جذابش، ارزش چند ساعت وقت صرف کردن را دارد. به علاوه شاید بدتان نیاید با سبک زندگی و روزمرگی مردم سوئیس بیشتر آشنا شوید. همچنین اگر دوست دارید شب‌نشینی‌های خاص این شهر را تجربه کنید، این محله، مکانی فوق‌العاده برای این کار محسوب می‌شود.

نکته‌ها:

 • ناحیه‌ی Niederdorf، با محله‌ی لاتین (لاتین کوارتر) در پاریس یا سوهو در لندن مقایسه می‌شود.
 • این محله بخش کمتر توسعه‌یافته‌ای از این شهر قدیمی به شمار می‌رود، پس دنبال خانه‌های قدیمیِ عجیب و جالب باشید.

کافه شوبر (Schober)

اگر از بومی‌های زوریخ به منظور  یافتن بهترین مکان برای نشستن و استراحت کردن  سوال کنید، احتمالا اغلب آن‌ها کافه شوبر را به شما پیشنهاد می‌دهند. در این کافه می‌توانید طیف وسیعی از انواع چای و قهوه به همراه مجموعه‌ی گسترده‌تری از شیرینی‌جات را سفارش دهید. برخی از سفارشات به حدی کامل هستند که حتی می‌توانند به عنوان ناهاری سریع استفاده شوند. خود فضای کافه هم از نظر تاریخی و زیبایی، ارزش بازدید زیادی دارد.

نکته‌ها:

 • این کافه همچنین نقطه‌ای عالی برای میل کردن صبحانه به شمار می‌رود.
 • ممکن است با جمعیت زیادی روبرو شوید، اما اگر وقت کافی دارید، بدون شک ارزشش را خواهد داشت.

شرکت در جشن ملی سوئیس

جشن ملی سوئیس در اول آگوست هر سال برگزار می‌شود. این فستیوال در طول شب انجام می‌شود و از این رو شاهد آتش بازی مفصلی خواهید بود. می‌توانید این مراسم را از روی دریاچه تماشا کنید یا حتی اگر تجربه دارید، آتش بازی خودتان را راه بیاندازید! برای تهیه وسایل مورد نیاز می‌توانید همان روز در نقاطی مشخص آن‌ها را تهیه کنید. به علاوه بالای آبشار راین هم نقطه‌ای بسیار محبوب برای اجرای این فستیوال است.

توجه کنید برای سفر به زوریخ در کشور سوئیس باید حتما ویزای شینگن دریافت نمائید.

 

منبع


 

لینک های مفید برای سفر به زوریخ


مطالب مرتبط با سوئیس

آگوست 15, 2018

ژنو

راهنمای سفر به ژنو ژنو شهری فوق‌العاده برای سفر و گردشگری است. این شهر با دریاچه‌ی آلپاین احاطه شده و جاذبه‌های فراوانی برای لذت بردن از فعالیت‌های […]
می 20, 2017

تور مجازی زوریخ

تور مجازی زوریخ سوئیس زوریخ، قلب اقتصاد دنیا در قلب اروپا، نه تنها به شکلات‌ها و ساعت‌هایش بلکه به آثار تاریخی و فرهنگی غنی شهره است. در […]
می 8, 2017

زوریخ

راهنمای سفر به زوریخ زوریخ شهری است جهانی، به همراه شب‌زنده‌داری‌های امیدبخش و رستوران‌های بیشمار که  احتمالا با روحیه بسیاری  از شما سازگاری دارد. این شهر […]
می 7, 2017

تور مجازی برن

تور مجازی برن سوئیس در این مطلب از تور مجازی به سراغ شهر برن، پایتخت سوئیس، می‌رویم. این شهر که قدمتش به قرون وسطی و سال […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما