مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن

مدارک-لازم-برای-ویزای-شینگن

 

مدارک ویزای شینگن

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن در اکثر کشورهای حوزه شینگن شبیه به هم است؛ فقط در جزئیات کمی متفاوت است. برای مثال تمامی کشورهای حوزه شنگن برای درخواست ویزا، مدارک ترجمه شده نیاز دارند به جز کشور آلمان که در روز سفارت باید اصل مدارک توسط متقاضی به سفارت تحویل داده شود و پس از بررسی، سفارت کپی مدارک را نزد خود نگه داشته و اصل مدارک را به متقاضی عودت می‌دهد.

مثال بعدی را می‌توان در خصوص سفارت چک بیان کرد. سفارت چک برای درخواست ویزا از متقاضی گردش حساب ۶ ماهه درخواست می‌کند و مانند بسیاری از کشورهای دیگر گردش حساب ۳ ماهه برای این سفارت مورد قبول نیست.

 

نگاه کلی و سریع به ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزامدارک شغلی – تمکن مالی – گردش حساب
میزان تمکن مالیبین ۷۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان (بسته به کشور مقصد و تعداد اقراد)
گردش حساب مورد نیازگردش ۳ یا ۶ ماهه آخر حساب متقاضی بسته به کشور مقصد و بدون واریز یا برداشت غیر منطقی
هزینه اخذ ویزا توسط Okvisa.irپکیج اقدام برای ویزای شینگن : ۱۰۰ یورو

ویزای شینگن گارانتی : ۲۹۰ یورو

هزینه اخذ ویزای شینگن در صورتی که خودتان اقدام کنید۸۰ یورو + هزینه شرکت کارگزار سفارت
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط Okvisa.irهزینه برای هر کشور با توجه به اقدامات مورد نیاز متفاوت است
هزینه تعین وقت سفارت، در صورتی که خودتان اقدام کنیدرایگان
(به جز کشورهایی که واریزی دارند)
نحوه اقدام برای اخذ ویزابعد از تعیین وقت مصاحبه، کلیه کشورها انگشت نگاری به صورت حضوری
با ویزای شینگن به چه کشورهایی میتوان ورود کرد؟تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن
نحوه تعیین وقت سفارتکلیه کشورها به صورت آنلاین
مدت زمان تعیین وقت سفارتبسته به نوع کشور متفاوت است
اعتبار ویزای شینگناز ۵ روز تا ۵ سال بسته به هدف سفر و درخواست متقاضی
مصاحبه توسط آفیسر سفارتبرای اکثر کشورها ندارد
وقت سفارت فوری و ویزای فوریتنها میتوان وقت سفارت را فوری دریافت نمود
تائیدیه مدارکمهر دارالترجمه (برای یونان و چک، و همچنین مدارک مهم نظیر حضانت فرزند مهر دادگستری و امورخارجه نیز لازم می‌باشد)
زبان ترجمه مدارکاکثر کشورها انگلیسی (اسپانیا اسپانیایی، اتریش آلمانی، آلمان اصل مدارک)
مدت زمان پاسخدهی به درخواست ویزابین ۷ تا ۳۰ روز کاری
متداول ترین دلایل رد شدن ویزاتمکن مالی و گردش مالی نامناسب – عدم اطمینان از بازگشت مسافر – ارائه مدارک جعلی
رفع و پاک کردن ریجکتیندارد
امکان اقدام به صورت فردی (بدون تور)دارد
نیاز به پیکاپ پاسپورتندارد
محل انگشت نگاریدفاتر کارگزاری ویزا یا سفارت مربوطه
روزهای کاری سفارت‌خانه‌هایکشنبه تا پنجشبه

 

لیست مدارک برای اخذ ویزای شینگن

فرم تکمیل‌ شده درخواست ویزا

اولین مرحله برای تعیین وقت سفارت برای مصاحبه و بعد از آن درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه دهید.
توجه: هرچند که این کشورها عضو شینگن هستند و ویزای همه‎شان ویزای شینگن محسوب می‌شود، اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت است، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید با فرم سفارت فرانسه مراجعه کرد.

شناسنامه و کارت ملی

اصل و ترجمه‌ی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد. ارائه کارت ملی در حال حاضر نیاز نیست و نیاز به ترجمه نیز ندارد. شناسنامه مخدوش نیز مورد قبول سفارت‌ها نیست.

گذرنامه یا پاسپورت

اعتبار گذرنامه باید حداقل هفت ماه بعد از تاریخ درخواست روادید ( تاریخ سفر شما ) باشد. کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک و صفحاتی که در آن‌ها ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا، ویزای انگلستان و ویزای آمریکا درج شده تهیه کنید. اگر این ویزاها در پاسپورت قبلی شما بوده است، اصل و کپی آن پاسپورت نیز مورد نیاز است. معمولا ویزاهای قبلی شنگن تا ۳ سال مورد نیاز است اما شما چنانچه ویزای کشورهای فوق را داشتید در پرونده قرار بدهید چون از این بابت ضرری نخواهید کرد. مورد آخر هم درباره گذرنامه این است که پاسپورت نیاز به ترجمه ندارد.

 

سه قطعه عکس رنگی

ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید که کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، دو قطعه عکس در ابعاد ۳٫۵ در ۴٫۵ باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی

مدارک شغلی مانند روزنامه رسمی، کارت مباشرت یا جواز کسب و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل که باید بر روی سربرگ رسمی محل کار یا تحصیل، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار به صورت ترجمه شده ( اصل موارد هم نیاز است ) باشد. سابقه بیمه تامین اجتماعی در صورت وجود نیز باید ترجمه شده به سفارت ارائه گردد.

برای پرینت حساب بانکی معمولا گردش سه ماه آخر به انگلیسی و مانده حساب به انگلیسی باید از بانک به صورت مهر شده دریافت شود.

نامه تمکن مالی هم که همان مانده حساب شما است باید به زبان انگلسی و به یورو باید از بانک مهر شده دریافت گردد.

سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل مدارک پس از بررسی به مسافر بازگردانده خواهد شد.

 

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

رزرو پرواز به تاریخ سفر که ویزای شما از آن تاریخ شروع خواهد شد. توجه کنید که میتوانید بدون هزینه خودتان رزرو پرواز تهیه کنید و به این مورد نیز توجه داشته باشید برای اکثر کشورها فقط و فقط نیاز به رزرو پرواز می‌باشد و خرید بلیط قطعی هواپیما ضروری نیست. اگر در رابطه با این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید مقاله رزرو پرواز برای سفارت را مطالعه کنید.

چنانچه ویزای خود را دریافت کردید و یا قصد دارید هر چه زودتر اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید ما وب سایت عماد گشت را به شما پیشنهاد می‌دهیم. بیش از ۹۰۰ ایرلاین معتبر و بیش از ۵۰۰ هزار هتل در سرتاسر دنیا با امکان رزرو کاملا آنلاین و همچنین قیمت پایین‌تر نسبت به تمام وبسایت‌های ایرانی، در این وبسایت در دسترس شماست.

بیمه مسافرتی معتبر

برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد.متقاضیان روادید باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد. چنانچه نیاز به صدور بیمه مسافری سامان داشتید با ما در تماس باشید.

برگه تائیدیه رزرواسیون هتل(واچر)

برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت باید محل اقامت به سفارت نشان داده شود. برای افرادی که دعوتنامه دارند که شرایط مشخص است و محل اسکان مسافر همان خانه و محل اقامت دعوت کننده خواهد بود. برای افرادی که قصد سفر توریستی دارند نیز باید واچر هتل معتبر و هتلی که واقعا رزرو شده باشد به سفارت ارائه داد. این هتل باید به صورتی باشد که در صورت تماس سفارت با هتل، نام و شماره رزرو شما در هتل موجود و قابل ارائه باشد. به این مورد توجه کنید رزرو از سایت هایی نظیر بوکینگ اعتبار چندانی ندارد چون هتل ها پس از دریافت به دلیل عدم ارائه کردیت کارت کنسل خواهند شد. برخی سفارت ها هم نظیر اتریش رزرو هتل با مهر خود هتل را قبول می نمایند.

دعوت‌نامه:

دعوتنامه برگه درخواستی است که دعوت کننده شما با مراجعه به ادارات مربوطه در کشور خود،درخواست دعوت از شما را برای تاریخ و مدت مشخص اعلام می‌دارد. دعوتنامه ها توریستی و تجاری تفاوت‌هایی با هم دارند و نوع و فرمت آن‌ها باید از سفارت مربوطه استعلام گرفته شود. اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‎کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده در برخی از موارد مورد نیاز است. همانطور که در بالا ذکر شد اگر دعوت‎نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت.

برای دعوتنامه‌های فامیلی نسبت شخص دعوت‌کننده هر چقدر با شما نزدیکتر باشد، شانس دریافت ویزا بالاتر خواهد رفت. دعوتنامه هایی که از دوستان خود دریافت می‌کنید هم بدون اعتبار نیستند اما اعتبار آن‌ها بستگی زیادی به شرایط شغلی، مالی و اعتباری فرد دعوت‌کننده دارد که هر چقدر شرایط وی بهتر باشد، شانس شما برای دریافت ویزا بالاتر خواهد رفت.

ترجه مدارک متقاضی

مدارک ترجمه شده برای اکثر سفارت‌ها مورد نیاز است و در حال حاضر فقط سفارت آلمان نیاز به ترجمه مدارک ندارد. زبان ترجمه مداترک نیز بستگی به کشور درخواستی شما دارد که در اکثر موارد زبان انگلیسی و زبان رسمی کشور مقصد مورد قبول می‌باشد.

به این مورد نیز توجه کنید برای بعضی از سفارت ها و با برخی از مدارک مهم نظیر حضانت بچه، مدارک ترجمه شده نیاز به تائید امور خارجه و مهر دادگستری دارند که معمولاً دارالترجمه‌ها خودشان پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

 

 

برای اخذ ویزای شینگن برای کسانی مثل زنان خانه‎دار یا فرزندان که تحت تکفل‎اند، گواهی اشتغال به کار و شرح صورت‎حساب بانکی (با تاریخ گشایش حساب) مربوط به همسر یا پدر الزامی‌ است.

بر روی لیبل ویزا درج می شود با این ویزا چند بار می‎توانید به محدوده شینگن وارد شوید. کد ۱ (سینگل) یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروجتان از شینگن، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. به همین ترتیب کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می‎توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز مشخص در ویزای‎تان به شنگن وارد و از آن خارج شوید.

اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزا گرفته‎اید. تغییر مسیر ورودی می‎تواند در مرزهای شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزا را باطل کنند و دارنده ویزا را به کشور مبدا بفرستند.
مثلا اگر شما ویزای شنگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی در فرانسه می‎توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند.

بعد از ورود به محدوده شینگن عملا می‎توانید به همه کشورهای آن مسافرت کنید چرا که کنترل مرزی بین کشورهای شینگن وجود ندارد. داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود شما به محدوده نیست. مقررات گفته‎شده چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه به وضعیت ویژه هر مسافر به او اجازه ورود بدهند و یا از ورودش به محدوده شینگن جلوگیری کنند.- افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه‌ی خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت.

مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن آماده شد چکار کنم؟

اولین مرحله دریافت وقت مصاحبه سفارت از کشور مقصد است. پس از دریافت وقت، در روز تعیین شده مدارکتان را باید برای درخواست ویزا به سفارت خانه ارائه دهید. پس از آن باید منتظر پاسخ سفارت به درخواست خود باشید. سفارت خانه ها معمولا بین ۱۵ تا ۲۱ روز بعد از درخواست شما، پاسخ ویزا و یا عدم دریافت ویزای شما را میدهند.

چنانچه پاسپورت را دریافت کردید و لیبل ویزا در آن موجود بود که شما موفق به دریافت شینگن شدید و اگر نبود متاسفانه شما ریجکت شده اید. معمولا یک نامه هم برای ریجکتی به شما میدهند که دلیل کلی ریجکت شدن در آن ذکر شده است اما دلایل کلی هستند و شاید به طور واضح متوجه نشوید چرا ریجکت شدید.

از چه کشورهایی برای ویزا اقدام کنم بهتر است؟

به طور کلی اگر دعوت نامه معتبر دارید، از همان کشور که دعوت کننده در آن قرار دارد. اگر دعوت نامه ندارید، از کشورهایی اقدام کنید که توریستی تر هستند، به عنوان مثال کشور آلمان توریستی نیست و احتمال دریافت ویزای شنگن اول از این کشور بدون دعوت نامه بسیار پایین است.

اگر بخواهم از طریق شرکت یا آژانسی مراحل دریافت ویزا را انجام دهم چه شرایطی را باید در نظر بگیرم؟

در مرحله اول به آژانس مسافرتی دارای مجوز گردشگری و با سابقه فعالیت در زمینه  شنگن مراجعه کنید. آژانس مسافرتی پرواز عماد گشت دارای مجوز رسمی از سازمان گردشگری و سازمان هواپیمایی کشور ( مجوزهای بند الف و بند ب ) است و وب‌سایت Okvisa.ir از وبسایت های زیر مجموعه این آژانس مسافرتی است که قدیمی‌ترین وب‌سایت کشور در حوزه شینگن می‌باشد. با افتخار اعلام می‌کنیم هزاران مورد موفق را در کارنامه خود داریم و درصد بالای رضایت مشتریان ما و همکاری چندباره این عزیزان گواه بر این ادعاست.

پیشنهاد می‌کنیم به هر شخص و یا وب سایت با یک شماره موبایل و یا شرکتی بدون مجوز و بدون عقد قرارداد، حتی برای پرداخت هزینه کمتر اعتماد نکنید. چون بارها مشاهده شده است با یک اشتباه کوچک سهوی در پرونده، که به دلیل عدم اطلاعات و تسلط کامل کارگزار ویزا ممکن است پیش بیاید، زمان، هزینه و سابقه مسافر دچار مشکل شده است.

ویزای هلند

برای دریافت ویزای هلند چه مدارکی لازم است؟

مدارک ویزای هلند

 

ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا چه مدارکی لازم است؟

مدارک ویزای ایتالیا

 

اخذ-ویزای-فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه چه مدارکی لازم است؟

مدارک ویزای فرانسه

 

تماس با عماد گشت : ۰۲۱۸۸۳۰۱۷۴۰۰۹۰۱۰۷۱۲۰۳۷

 

فرم درخواست ویزای شینگن
تصویر کپچا

 

 

 

تماس مستقیم با ما