ویزای مالتی‌پل کانادا

ویزای ۵ ساله مالتیپل کانادا

در زیر توضیحاتی درباره اخذ ویزای کانادا، مدارک مورد نیاز برای اقدام و همچنین انواع ویزای کانادا برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم. با Okvisa.ir همراه باشید.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

 

ویزای موقت کانادا

با دربافت ویزای موقت کانادا متقاضی مدت زمان مشخص و محدودی اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت. ویزای موقت کانادا به ۳ مدل اصلی زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا (Okvisa.ir در این زمینه فعالیتی ندارد)
 • ویزای همراه کانادا (Okvisa.ir در این زمینه فعالیتی ندارد)
 

 

شرایط دریافت ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همان‌گونه که از نام آن مشخص هست با اهدافی توریستی صادر می‌شود. در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده، صادر می‌شوند. دارندگان ویزای مالتیپل کانادا مجاز هستند در زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و در هر بار سفر تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از گذشت ۶ ماه کافیست یک بار حتی به مدت ۶ ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور ورود کنند تا اقامت آنها برای ۶ ماه دیگر بدون مشکل تمدید شود.

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای درخواست ویزا برای هر دو مورد هم می‌توان به صورت آنلاین اقدام نمود و هم به صورت حضوری که مدارک رو باید فیزیکی تحویل دفتر مربوطه بدهید.

۱- ثبت نام آنلاین

سایت رسمی سفارت کانادا اعلام کرد بهترین روش درخواست ویزای کانادا، ثبت نام به صورت آنلاین است. چون سفارت کانادا در ایران فعال نمی‌باشد، متقاضیان دریافت ویزا کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری یا همان بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. این روش هم هزینه کمتری در مقایسه با مراجعه حضور به سفارت خواهد داشت (با توجه به اینکه سفارت کانادا در ایران تعطیل هست) و هم پیگیری مراحل پیشرفت پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

مراحل کلی و راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به شرح زیر است:

 • ایجاد یک حساب کاربری شخصی در وب سایت مربوطه
 • پر کردن فرم‌های درخواست ویزای کانادا
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا و انگشت نگاری به صورت آنلاین با استفاده از کردیت کارت 
 • دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری پرونده متقاضی
 • دریافت نامه انگشت‌نگاری که به مدت ۱ ماه زمان دارید برای انگشت‌نگاری به یکی از مراکز مربوطه مراجعه کنید
 • حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت‌نگاری
 • بررسی نهایی سفارت و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه دوباره به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ لیبل ویزا یا پیکاپ پاسپورت بدون حضور متقاضی

۲- ثبت نام حضوری

ثبت نام حضوری روشی جایگزین برای درخواست ویزای کاناداست. در این روش متقاضی ویزا بدون نیاز به وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFS مراجعه کرده و ضمن ارائه اصل مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، اقدام به انگشت‌نگاری کرده و به کشور خود باز می‌گردد. ایمیلی که توسط متقاضی در فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا ارائه می‌شود، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود (به این روش اصطلاحا Draft یا Paper هم می‌گویند). به عنوان مثال متقاضی فقط سی روز از زمان صادر شدن نامه انگشت نگاری وقت دارد به یکی از دفترهای انگشت نگاری سفارت مراجعه نماید و عدم اطلاع و مراجعه به موقع می‌تواند تمامی پروسه دریافت ویزا را خراب کند.

همچنین در روش مراجعه حضوری امکان مفقودی پرونده شما هم وجود دارد و موردهایی نیز گزارش شده است!

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا بسته به نوع ویزای مورد درخواست متقاضی متفاوت است. باید به نکات متعددی توجه کرد، مثلا با توجه به زمان دو تا سه ماهه صدور ویزا کانادا منطقی است متقاضیان ویزای توریستی کانادا پاسپورتی با حداقل ۹ ماه اعتبار ارئه دهند. همچنین بهتر است تمامی پاسپورت‌های قبلی داوطلب نیز با هدف بررسی بهتر سابقه سفر  (Travel History) ارائه شوند.


دانلود چک لیست ویزای توریستی کانادا

دانلود چک لیست ویزای دانشجویی کانادا

دانلود چک لیست ویزای فرصت مطالعاتی کانادا


مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک شناسایی

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به علاوه کلیه پاسپورت‌های قدیمی که در آن‌ها سفرهای خارجی درج شده است.
 • یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید
 • ترجمه کامل تمام صفحات شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیل هر یک نیز ترجمه گردد)
 • پر کردن فرم اطلاعات شخصی و فرم اطلاعات مربوط به خانواده برای هر یک از افراد متقاضی ویزا

مدارک مالی

 • نامه تمکن مالی باید از بانک به زبان انگلیسی دریافت شود و این نامه دارای مهر امور بین‌الملل هم باشد. همچنین باید گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد نیز در پرونده متقاضی ارائه گردد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز دارید این موارد را هم ارائه دهید. (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریز پرینت ۴ ماه اخر حساب شما یک ماه است)

مدارک اسناد ملکی

 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کند.

مدارک شغلی

 • اگر کارمند هستید: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 • اگر کارفرما هستید: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین

برنامه سفر

 • برنامه و هدف از سفر یکی از مهمترین و تخصصی‌ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا هست که برای هر شخص با توجه به شرایط شغلی، مالی و …. باید منحصرا طراحی و تکمیل شود. همچنین در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.

سابقه سفر خارجی

 • ببینید هر چقدر تعداد سفر خارجی شما بیشتر باشد، هر چقدر کشورهایی که قبلا به آن‌ها سفر کردید معتبرتر باشند (نظیر کشورهای حوزه شنگن) تراول هیستوری شما قوی‌تر و شانس دریافت ویزای شما بیشتر خواهد بود.

برای آموزش دریافت ویزای شینگن کلیک کنید.


پیگیری جواب ویزای کانادا

۱- اگر ثبت نام آنلاین کردید:

روش ثبت نام آنلاین برای ویزای کانادا هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت سفارت کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری که قبلا دریافت کردید و تاریخ تولد میلادی می‌تواند در آخرین بروزرسانی وضعیت پرونده خود را مشاهده کنید. مشخصا پیگیری پرونده متقاضی از این طریق بسیار ساده‌تر است و احتمال با خبر نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل خواهد رسید.

۲- اگر به صورت حضوری مدارک را تحویل دادید:

در این روش پیگیری جواب ویزا کانادا اکثرا مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند و گزینه به مراتب سخت‌تر و طولانی‌تر نسبت به پیگیری آنلاین محسوب میگردد. همان‌طور که در بالا گفته شد در این روش آدرس ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط ثیت می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان به موقع متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت نمی‌شوند و یا ایمیل ارسالی سفارت به پوشه Spam رفته و متقاضی  ویزا کانادا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود.

ریجکت شدن ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا یا همان ریجکت شدن ویزا، خبر بسیار بد و کابوس همه مسافران است. 

بطور کلی چند عامل همیشه در رد شدن درخواست ویزا کانادا نقش مهمی دارند. عواملی که در اصل موجب تردید آفیسر مربوطه در خصوص هدف متقاضی از سفر به کانادا و یا ترک خاک کانادا پس از پایان زمان ویزا می‌شوند. شایع‌ترین این عوامل عبارتند از:

 • تردید و شک آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از اتمام ویزا
 • متقاعد نشدن آفیسر درباره انگیزه و دلیل سفر متقاضی به کانادا
 • هرگونه سوء پیشینه در کانادا
 • برنامه سفر ناقص و غیر منطقی از نظر آفیسر مهاجرت
 • وضعیت شغلی ناپایدار و نامناسب متقاضی
 • ضعیف بودن Travel History یا سابقه سفرهای خارجی متقاضی (ویزای شینگن، ویزای آمریکا، ویزای ژاپن و ویزای انگلستان به شدت تراول هیستوری شما را بالا میبرد)
 • کم بودن مدارک مالی و دارایی‌های متقاضی در کشور محل زندگی وی
 • وابستگی و پیوند‌های ضعیف خانوادگی متقاضی در کشور محل زندگی وی

مشاوره ویزای کانادا

پروسه اخذ ویزا کانادا، پروسه‌ای فنی، حساس و نیازمند دقت و تجربه بالا دارد. کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم‌های مختلف درخواست ویزای کانادا می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست شما شود. شما می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شانس دریافت ویزای خود را افزایش دهید. 

قیمت دریافت ویزای کانادا

شما میتوانید از طریق ما به این صورت برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید:

۱- پکیج اقدامات لازم برای درخواست ویزای کانادا شامل تکمیل و بارگزاری تمامی فرم ها و مدارک لازم به صورت تخصصی + واریزی سفارت: ۱۲۰۰ $ (دلار آمریکا)

در صورت تمایل فرم درخواست زیر را تکمیل و ارسال کنید تا کارشناسان ما پرونده شما را بررسی و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند. همچنین میتوانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۰۱۷۴۰ در تماس باشید.

فرم درخواست ویزای کانادا


راهنمای کامل سفر به شهرهای مختلف کانادا

آگوست 23, 2021

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا و شرایط کلی این روزها تب مهاجرت بیشتر از هر زمان دیگری در ایران فراگیر شده است و افراد زیادی در جامعه […]
ژوئن 2, 2019

مونترال

راهنمای سفر به مونترال مونترال بزرگ‌ترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ فرانسه‌ زبان جهان است. این شهر مجموعه‌ای از فرهنگ‌ها و ملت‌های گوناگون را […]
ژوئن 2, 2019

کبک

راهنمای سفر به کبک کانادا کبک، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا، به خاطر حال و هوای متفاوتی که دارد، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در کانادا […]
می 9, 2019

ونکوور

راهنمای سفر به ونکوور کانادا ونکوور شهری در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا است. این شهر با وجود جاذبه‌های شهری و مدرن و جاذبه‌های طبیعی […]
ژانویه 28, 2017

تورنتو

راهنمای سفر به تورنتو کانادا تورنتو به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور کانادا محسوب می شود. این شهر زیبا هر ساله پذیرای گردشگران […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

سوالات متداول ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزای کانادا و دریافت جواب چقدر است؟

پس از اقدام برای ویزا (حدود ۷ روز) و دریافت نامه انگشت نگاری، ۳۰ روز فرصت دارید که به یکی از وک های فعال ( VFSGLOBAL ) در شهرهایی نظیر دبی، آنکارا و استانبول، تفلیس جهت انگشت نگاری مراجعه کنید. پس از آن بین ۲ هفته تا چند ماه ممکن است بررسی پرونده شما به طول بیانجامد.

مدارک لازم برای ویزای کانادا و زبان ترجمه آن ؟

به طور کلی مدارک شغلی، تمکن مالی و گردش حساب مناسب، سند ملکی، داشتن سابفه سفر مناسب، دلیل منطقی برای بازگشت از کانادا. زبان ترجمه هم انگلیسی یا فرانسه باید باشد. برای توضیحات تکمیلی به توضیحات نوشته شده در همین صفحه مراجعه کنید.

ویزای تضمینی کانادا حقیقت دارد؟

هیچ شخصی نمیتواند ادعا کند که ۱۰۰% برای شما ویزا دریافت میکند. اما اگر متقاضی از طریق شرکتی با سابقه قابل قبول و همچنین با تجربه و داشتند اطلاعات کافی در زمینه اخذ ویزای کانادا اقدام کند، شانس دریافت ویزای وی بسیار بالا خواهد رفت.

دعوتنامه برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟

خیر، داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزا کانادا الزامی نست. اما داشتن دع.تنامه میتواند کمک شایانی به دیافت ویزای متقاضی نماید.

تراول هیستوری یا سابقه سفر برای ویزای کانادا؟

هرچقدر شما سفرهای بیشتری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس دریافت ویزای شما بالاتر خواهد رفت. سفر به کشورهایی که دریافت ویزای آن ها دشوار است نظیر کشورهای شنگن و یا ژاپن تراول هستوری شما را قویتر خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه کنید: تراول هستوری چیست؟

برنامه سفر مناسب برای ویزای کانادا؟

داشتن برنامه سفر مناسب شانس دریافت ویزای شما را بالا میبرد و آفیسر پرونده شما را قانع خواهد کرد که قصد شما از سفر چیست و بعد از اتمام سفر خود به ایران باز خواهید گشت.

چگونه با کمترین هزینه ویزای کانادا بگیریم؟

بر خلاف تصور عموم مردم، دریافت ویزای کانادا هزینه زیادی ندارد. شما با استفاده از خدمات و مشاوره صحیح دفاتر اهذ ویزا که سابقه و تجربه مناسبی در این زمینه دارند به راحتی میتوانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

تماس مستقیم با ما