بانکوک
آبان ۱۳, ۱۳۹۶
پاتایا
آذر ۵, ۱۳۹۶
نمایش همه

راهنمای سفر به سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای زیبا در جنوب شرق آسیاست که در حال حاضر مرکز توریستی هم شناخته می شود. این کشور به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و مکان های تفریحی متعدد به یکی از قطب های مهم توریستی در جنوب شرق آسیا تبدیل شده است که از جمله می توان به رستوران های چینی و هندی، پارک های جذاب، سواحل زیبا و باغ وحش های شگفت انگیز اشاره کرد.

 • اطلاعات ضروری در مورد سنگاپور

سنگاپور ۴:۳۰ از تهران جلوتر است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی، ماندارین، تامیل مالایی است و اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است حداقل به زبان انگلیسی مسلط باشید. واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور (SGD) است که قبل از رفتن باید پول خود را تبدیل کرده باشید.

رانندگی در این کشور از سمت چپ است و فرودگاه بین‌المللی هم فرودگاه چانگی سنگاپور می باشد. شماره‌های اضطراری این کشور که داشتن آنها برای توریست ها هم ضرورت دارد، موارد زیر قابل ذکر است:

 • آتش‌نشانی و آمبولانس: ۹۹۵
 • پلیس: ۹۹۹
 • آمبولانس برای موراد غیراضطراری: ۱۷۷۷

 • وضعیت آب‌ و ‌هوای سنگاپور

سنگاپور به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی دریا دارای آب و هوای ثابت و مرطوب است. بارندگی زیاد و رطوبت زیاد یکی از مهم ترین ویژگی های آب و هوایی سنگاپور می باشد. دمای هوا در حالت معمول بین ۲۵ تا ۳۱ درجه است و در روزهای گرم به ۴۰ درجه هم می رسد. گرم‌ترین ماه سال، آوریل و خنک‌ترین ماه ژانویه است. در ماه نوامبر سنگاپور مرطوب می شود. بارندگی در تمام طول سال هست و نمی توان ماه های آفتابی را نام برد.

 • چه زمانی به سنگاپور سفر کنیم؟

برای سفر به سنگاپور نمی توان زمان خاصی را انتخاب کرد و این کشور در تمامی طول سال آب و هوای مناسبی دارد. در تمامی ایام سال هزینه سفر به سنگاپور یکسان است. اما زمان آغاز سال نوی چینی ها قیمت ها بشدت افزایش می یابد و زمان خوبی برای سفر به سنگاپور نیست.

هزینه‌های سفر به سنگاپور

 • هزینه اقامت در سنگاپور

هزینه سفر به سنگاپور ارزان نیست و برای اقامت در هاستل برای یک شب باید بین ۱۵ تا ۱۷ دلار سنگاپور پرداخت کنید. البته امکانات هاستل شبیه به هتل نیست. برای هتل های دو ستاره، شبی ۴۵ دلار سنگاپور دریافت می شود که در آنها تمام امکانات رفاهی هم فراهم شده است. برخی از هتل های لوکس هم بین ۸۰ تا ۱۱۰ دلار سنگاپور دریافت می کنند.

 • هزینه های غذا در کشور سنگاپور

سنگاپور کشور تنوع غذاهای چینی و هندی است. غذاهای سنتی این کشور بین ۸ تا ۹ دلار قیمت دارند. البته غذاهایی که در غرفه های خیابانی به فروش می رسد، ارزان تر هستند و می توانید با ۶ دلار هم خریداری کنید. در رستوران های لوکس قیمت غذا به ۲۰ دلار هم می رسد. خیابان اسمت یکی از مکان هایی است که می توانید غذا را با قیمت نازل خریداری کنید.

 • هزینه حمل‌ و ‌نقل عمومی

هزینه سیستم حمل و نقل در سنگاپور به مسافتی که طی می کنید، بستگی دارد. تاکسی، اتوبوس و مترو در این کشور راه اندازی شده است و از شمال تا جنوب را پوشش می دهد. برای توریست ها کارت های سفر توریستی صادر می شود که قیمت سر یک روزه ۱۰ دلار، دو روزه ۱۶ دلار و کارت سه روزه، ۲۰ دلار است. البته هزینه سیستم حمل و نقل عمومی نسبت به ماشین های شخصی و اجاره ای کمتر است.

 • هزینه های سرگرمی و مراکز تفریحی

گردش و تفریح در سنگاپور پر هزینه نیست. برخی از مکان های گردشگری از جمله موزه ها یا باغ وحش ها هزینه ورودی دارند. اما برخی دیگر از مکان های توریستی همچون باغ گیاه‌شناسی سنگاپور یا منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی طبیعی بوکیت تیماه (Bukit Timah)، هزینه ورودی از توریست ها دریافت نمی شود. بهتر است زمان بازدید از مکان های گردشگری با تورهای تفریحی همراه شوید.

 • مراکز خرید سنگاپور

هنگام سفر به سنگاپور حتما در فکر خرید سوغات هم خواهید بود. برخی از مهمترین مراکز خرید این کشور شامل ایون اورچارد، بوگریس جانکشن، محله چینی ها، جزیره سنتوزا و هاربرفرانت است که در محله چینی ها اجناس با قیمت کمتری به فروش می رسد.

 • جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

سنگاپور به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری متعدد مورد توجه قرار گرفته است که از جمله مهمترین این جاذبه ها می توان موارد زیر را نام برد:

 • مارینا بی سندز (Marina Bay Sands)

یکی از مکان های لوکس در سنگاپور، مجموعه تفریحی مارینا بی سندز است که در آن تعداد مرکز خرید، رستوران و یک هتل راه اندازی شده است. وجود دو موزه ArtScience و Skypark، استخر و … موجب جذابیت این منطقه شده است. در این مکان می توانید نمای پانورمای شهر سنگاپور و بناهایی همچون پل منحنی مارپیچ دوگانه، بندر، باغ‌های خلیج و افق شهری زیبای سنگاپور را تماشا کنید.

 • پرنده‌ی سنگاپوری (Singapore Flyer)

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در سنگاپور، پرنده سنگاپور است که به عنوان دومین چرخ و فلک در دنیا شناخته می شود. توریست ها بر فراز این چرخ و فلک می توانند نمای پانورمای شهر را تماشا کنند. جزیره‌ی Spice اندونزی و تنگه‌ی Johor از این ناحیه قابل مشاهده است.

 • باغ‌های خلیج (Gardens by the Bay)

باغ های خلیج از جمله مکان های زیبا بر فراز مارینا بی سندز است که حدود ۱۰۱ هکتار وسعت دارد. این باغ ساحلی به سه قسمت باغ جنوبی خلیج، باغ شرقی خلیج و باغ مرکزی خلیج تقسیم می شود و در آن انواع گونه های گیاهی و گل و درختان زیبا به چشم می خورد. در قسمتی از باغ، یک آبشار بلند قرار دارد. برای بازدید از این باغ باید بلیط خریداری کنید.

 • باغ‌های گیاه‌شناسی

از دیگر جاذبه های گردشگری در سنگاپور باید از باغ گیاه شناسی نام برد که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. در باغ گل های ارکیده چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. باغ از چندین بخش تشکیل شده است که شامل باغ بونسای، اکوگاردن (eco-garden)، اکولیک (eco-lake) و … است.

 • محله‌ی چینی‌ها

با سفر به سنگاپور می توانید با فرهنگ، سنت ها و زبان چینی هم از نزدیک آشنا شوید. در شهر سنگاپور محله ای مخصوص به چینی هاست که همه سنبل های چینی ها در آن مشاهده می شود. رنگ قهای قرمز، معابد و رستوران هایی که با سبک چینی غذا طبخ می کنند، بوی تند ادویه های چینی در این محله به مشام می رسد. بهترین زمان برای بازدید از محله چینی ها، صبحگاه است.

 • هند کوچک و خیابان عرب

در قسمتی از شهر سنگاپور فرهنگ هندی ها و عرب ها هم قابل مشاهده است. محله عرب ها و هند کوچک که بیش از ۲۰۰ سال سابقه تاریخی دارد. در محله هندی ها می توان تمامی سمبل های مردم هند را مشاهده کرد. مردم این محله لباس هندی می پوشند و هندی با هم صحبت می کنند. غذاها و نوشیدنی های هندی را هم می توان از کافه و رستوران های این محله تهیه کرد. مسجد تاریخی سلطان در این محله قرار دارد که گنبد طلایی آن از دور هم قابل مشاهده است.

 • هتل رافلز (Raffles)

از جمله اقامتگاه های لوکس در شهر سنگاپور، هتل رافلز است که در سال ۱۸۸۷ تاسیس شده است. این هتل نمادی از معماری سنگاپور است و با باغ های زیبای استوایی احاطه شده است. هتل در منطقه Colonial District قرار دارد و چند محله گردشگری دیگر هم در نزدیکی این هتل واقع شده است.

 • موزه و شاپل چانگی (Changi)

اگر میخواید با تاریخ و تمدن سنگاپور آشنا شوید، بهتر است از موزه و شاپل چانگی این شهر دیدن کنید. این موزه داستان جنگ جهانی دوم و حمله ژاپن به سنگاپور را بیان می کند. تعداد زیادی نقاشی و بیش از ۵۰ هزار اثر در این موزه نگهداری می شود. تورهای همراه با لیدر در این شهر راه اندازی شده است که توریست ها را به موزه هدایت و آنها را با قسمت های مختلف موزه اشنا می کنند.

 • باغ وحش سنگاپور

در سفر به سنگاپور خوب است که با حیات وحش این کشور هم آشنا شوید. باغ وحش یک موزه جنگل بارانی است که انواع گونه های جانوری در آن زندگی می کنند. در این باغ می توانید حیواناتی همچون اورانگوتان، شامپانزه، گورخر، میرکت، اژدهای کومودو،  ببر سفید، کانگورو و ده‌ها گونه‌ی جانوری دیگر را مشاهده کنید و از نزدیک با نحوه غذا خوردن آنها اشنا شوید.

 • پارک فورت کانینگ (Fort Canning)

پارک فورت کانینگ در گذشته پناهگاه نظامیان بود و در سال ۱۸۵۹ تاسیس شده است. در حال حاضر به عنوان یک مکان هنری شناخته می شود که اغلب نمایش ها، تئاترها، فستیوال ها و کنسرت های سنگاپور در آن اجرا می شود.

 • جزیره سنتوزا

یکی از بهترین مکان های گردشگری در شهر سنگاپور، جزیره سنتوزا می باشد که سواحل آن مخصوص موج سواری، قایق رانی و شناست. آکواریوم زیر آب از دیگر شگفتی های این جزیره است. بازی دلفین ها روی آب از جمله سرگرمی های جزیره سنتوزا می باشد. همچنین مجسمه مرلاین و دژ سیلوسو از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر است.

 • اورچارد رود (Orchard Road)

اگر در سنگاپور قصد خرید سوغات را دارید، به شما توصیه می کنیم از مرکز خرید اورچاد رود دیدن کنید. در این مرکز خرید بیش از ۲۲ فروشگاه و ۶ دپارتمان استور راه اندازی شده است. وجود سینما و سالن های مالتی مدیا و رستوران هم از جمله امکانات این مرکز خرید است.

 • اسکله‌ی کلارک (Clarke Quay)

اسکله کلارک یکی از مراکز تجاری در شهر سنگاپور است که سابقه ساخت آن به قرن ۱۹ باز می گردد و در حال حاضر به عنوان یکی از قطب های گردشگری و تجاری محسوب می شود. در این منطقه تعداد زیادی رستوران ساحلی، تاکسی های دریایی و فروشگاه راه اندازی شده است.

 •   جزیره‌ی Pulau Ubin

جزیره پولائو اوبین یکی از بهترین مکان های توریستی در سنگاپور است که از روستاهای کوچک و ساده تشکیل شده است. در این جزیره می توانید فرهنگ سنگاپور در سالهای گذشته را از نزدیک مشاهده کنید. جزیره ای که مردم آن به کشاورزی و ماهیگیری مشغول هستند. سواحل جزیره در آرامش و سکوت فرو رفته اند و جای مناسبی برای استراحت است.

تهیه و تنظیم: okvisa.ir

برای دریافت ویزای شینگن با مشاوره کنید.

 

چنانچه به یکی از مناطق بالا سفر داشتید، تجربه سفرتان را در بخش نظرات پایین همین صقحه اعلام بفرمائید.

 

راهنمای سفر به شهر های مختلف

آبان ۷, ۱۳۹۷

در ۳ روز سفر به رم به کجاها برویم؟

در ۳ روز سفر به رم به کجاها برویم؟ فکر نمی کنیم بتوانید کسی را پیدا کنید که با کلی سختی ویزای شینگن بگیرد و ۳ […]
مرداد ۲۴, ۱۳۹۷

ژنو

راهنمای سفر به ژنو ژنو شهری فوق‌العاده برای سفر و گردشگری است. این شهر با دریاچه‌ی آلپاین احاطه شده و جاذبه‌های فراوانی برای لذت بردن از فعالیت‌های […]
آذر ۱۲, ۱۳۹۶

توکیو

راهنمای سفر به توکیو   توکیو پایتخت کشور ژاپن است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در مسیر تجارت با آمریکا به شهری مدرن تبدیل شد. […]
آذر ۵, ۱۳۹۶

پاتایا

راهنمای سفر به پاتایا پاتایا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی تایلند است که به دلیل وجود مکان های گردشگری و جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرت […]
آذر ۱, ۱۳۹۶

سنگاپور

راهنمای سفر به سنگاپور سنگاپور یکی از کشورهای زیبا در جنوب شرق آسیاست که در حال حاضر مرکز توریستی هم شناخته می شود. این کشور به […]
آبان ۱۳, ۱۳۹۶

بانکوک

راهنمای سفر به بانکوک، تایلند بانکوک پایتخت کشور تایلند است و به عنوان یکی از شهرهای توریستی در جنوب شرق آسیا محسوب می شود که دلیل […]
آبان ۱۱, ۱۳۹۶

صربستان

راهنمای سفر به صربستان صربستان یکی از کشورهای پرجمعیت و زیبا اروپاست. از چندی پیش طبق توافقات بین این کشور و کشور عزیزمان ایران، دیگر برای […]
مهر ۱, ۱۳۹۶

راهنمای سفر به مراکش

راهنمای سفر به مراکش شهر مراکش یا شهر سرخ، چون واهه‌ای زیبا از میان بیابان‌های کشور مراکش سر برآورده است؛ واهه‌ای از زیبایی، آرامش و آداب و […]
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶

زوریخ

راهنمای سفر به زوریخ زوریخ شهری است جهانی، به همراه شب‌زنده‌داری‌های امیدبخش و رستوران‌های بیشمار که  احتمالا با روحیه بسیاری  از شما سازگاری دارد. این شهر […]
اسفند ۲۲, ۱۳۹۵

بوداپست

راهنمای سفر به بوداپست بوداپست پایتخت کشور مجارستان با معماری خیره‌کننده، تاریخ جذاب و تفریحات پر جنب و جوشش درست در امتداد رودخانه‌ی بسیار زیبای دانوب […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *