هلسینکی
سپتامبر 12, 2019
قطر
اکتبر 14, 2019
نمایش همه

راهنمای سفر به ایسلند

ایسلند یکی از کشورهای زیبای اروپا و از بکرترین و دست‌نخورده‌‌ترین مناطق در کل جهان است. این کشور سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر و توریست از سراسر دنیا است.

معرفی اجمالی کشور ایسلند

جمهوری ایسلند (Iceland) شمالی­‌ترین کشور اروپا و کشوری جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن ریکیاویک و جمعیتی بالغ بر ۳۲۰ هزار نفر دارد و زبان رسمی آن‌ها ایسلندی است. ۹۳٫۳۶ درصد مردم این کشور را ایسلندی‌ها تشکیل می‌دهند که از تبار ژرمن هستند و مابقی عمدتا از مهاجران دیگر کشورهای اروپایی هستند. حدود ۸۸ درصد از مردم این کشور مسیحی و بیشترشان پیرو آیین پروتستان هستند.
ایسلند که تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم با صنعتی کردن ماهیگیری خود، به رفاه دست یافت و توانست در دهه ۱۹۹۰ تبدیل به یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان شود و حتی از لحاظ شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۵ رتبه اول را در میان کشورهای جهان به‌دست‌ آورد.

ایسلند از سال ۱۲۶۲ تا ۱۹۱۸ جزئی از پادشاهی نروژ و پس از آن بخشی از پادشاهی دانمارک بود، ولی در سال ۱۹۱۸ به استقلال رسید. هم‌اکنون ایسلند کم‌جمعیت‌ترین کشور عضو پیمان ناتو و تنها عضو این سازمان است که ارتش دائمی ندارد. سفارت دانمارک در تهران امور مربوط به صدور ویزا ایسلند را انجام می‌دهد.

 


لینک های مفید برای سفر به ایسلند


 

کشور ایسلند عضو اتحاد شینگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن اخذ نمود. اخذ ویزای شینگن از کشور ایسلند با دعوتنامه امکان پذیر است. این کشور شامل یک جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک در اقیانوس اطلس شمالی است که اندکی پایین‌تر از مدار شمالگان قرار گرفته‌اند. فاصله ایسلند تا نروژ ۹۷۰ کیلومتر، تا اسکاتلند ۷۹۸ کیلومتر و تا گرینلند ۲۸۷ کیلومتر است. بیش از نیمی از پهناوری جزیره اصلی ایسلند، فلاتی است که ۴۰۰ متر از سطح دریا بلندی دارد و فاقد پوشش گیاهی چشمگیر است. ۱۲درصد پهنه ایسلند پوشیده از یخکوه‌هاست که انباشته‌ای از بارش‌های زمستانی برف در ایسلند هستند. یک دهم رویه ایسلند پوشیده از بقایای فوران‌های آتشفشانی‌ است که در حدود ده هزار سال گذشته روی داده‌اند. ۲۵ آتشفشان فعال و حدود ۳۰۰ چاه بخار در ایسلند وجود دارد که در این کشور پراکنده هستند. این منابع طبیعی، منابع بالقوه زمین‌گرمایی به شمار می‌آیند و از آن‌ها برای تولید برق و انرژی گرمایی استفاده می‌شود.

ایسلند دارای آب و هوای سرد و قطبی است، اما تا حدی تحت تأثیر جبهه‌هایی از هوای معتدل قرار دارد. جریان‌های آب گرم «گلف استریم» در کرانه‌های جنوبی ایسلند سبب افزایش نسبی دما و جلوگیری از یخبندان‌های گسترده در زمستان می‌شود. در آخر هم باید اضافه کرد که واحد پولی ایسلند، «کرونا» نام دارد. اختلاف ساعت این کشور با ایران ۴:۳۰- است.

هزینه‌های سفر به ایسلند

 اقامت

خانه‌های اجاره‌ای (هاستل‌ها) در کل کشور قیمتی حدود به ۳۵۰۰ تا ۷۵۰۰ کرونا دارند که برای مسافران بین‌المللی تا ۶۵۰ کرونا تخفیف دارند. ویلاهای شخصی گران‌تر هستند و قیمت یک شب اقامت در آن‌ها از ۱۱۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ متغیر است. هتل‌ها هم مطابق انتظار، از هر دو مورد قبل گران‌تر هستند. البته باید به این نکته توجه داشت که در ایسلند همه هتل‌ها حمام اختصاصی ندارند. آن دسته‌ای که دارای حمام اختصاصی هستند، حدود ۲۰۰۰۰ کرونا قیمت دارند و آن‌هایی که همراه با چند اتاق دیگر یک حمام مشترک دارند، قیمتی برابر با ۱۳۰۰۰ کرونا دارند.

 هزینه غذا در ایسلند

هزینه خورد و خوراک در سراسر کشور ایسلند کمی گران است؛ یک ساندویچ هات داگ معمولی در این کشور ۴۷۰ کرونا قیمت دارد. حتی خوردن یک غذای ساده در یک مغازه فست‌فود، می‌تواند تا ۱۱۰۰ کرونا برای شما هزینه داشته باشد. اگر برای غذا خوردن یک رستوران نسبتا مجلل همراه با سرویس مناسب را انتخاب کنید، می‌تواند بیش از ۲۰۰۰ کرونا برای شما خرج بردارد. با توضیحات ارائه شده می‌توان نتیجه گرفت که با سفر به ایسلند، بهانه خوبی برای رژیم گرفتن به دست می‌آورید.

 حمل و نقل در ایسلند

در ایام تابستان و با زیاد شدن گردشگران در این کشور، قیمت بلیط اتوبوس کمی گران شده و تا ۴۲۰۰۰ کرونا می‌رسد. البته این قیمت مربوط به طولانی‌ترین مسیر و بهترین سرویس ارائه شده در بین بقیه شرکت‌های اتوبوس‌رانی است. البته برای مسافرت‌های کوتاه‌تر، به‌صرفه‌تر است که یک خودرو (بسته به نیازتان) از بنگاه‌های مخصوص این کار کرایه کنید. اجاره این خودروها معمولا برای یک روز ۵۳۵۰ کرونا است.
بهترین وسیله نقلیه برای سفرهای درون شهری به طور حتم اتوبوس است. این اتوبوس‌های شهری سر وقت خود در ایستگاه حضور دارند و شما را به هر جای شهر که خواستید، فقط با قیمت ۴ کرونا می‌برند. مطمئن باشید که این قیمت، ارزش صبر کردن در ایستگاه را دارد.

راه‌کارهایی برای صرفه‌جویی در هزینه

همراه با غریبه‌ها سفر کنید

ایسلند یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و سرانه جرم و جنایت و دزدی در جامعه آن، به طور شگفت‌انگیزی پایین است. پس می‌توان گفت نه تنها سفر کردن با افراد مختلف دلهره‌آور و خطرناک نیست، بلکه در عین لذت‌بخش بودن و آشنایی با افراد جدید، در بخش اعظمی از هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنید. به دلیل فراوانی جاذبه‌های گردشگری ایسلند ، همیشه افرادی را پیدا می‌کنید که مانند شما گردشگر باشند و نیاز به همسفر داشته باشند. برای این کار پایگاه‌های اینترنتی همراه‌یابی ساخته شدند. وبسایت‌های همراه‌یاب، پایگاه‌های اینترنتی هستند که هر شخص بنا به نیاز خود، می‌تواند یک همسفر پیدا کند؛ به طور مثال برای تقسیم کردن هزینه بنزین ماشین یا کرایه آن، تقسیم اجاره اتاق در یک هتل یا هاستل، داشتن یک تور لیدر و غیره. وجود یک یا چند نفر همراه در سفر که برای بار اول با آن‌ها ملاقات می‌کنید، هم باعث معاشرت با افراد جدید و پیدا کردن دوستان بین‌المللی می‌شود و هم می‌تواند هزینه‌های شما کمتر شود. استفاده از این نوع وبسایت‌ها در سفرهای خارجی به شدت توصیه می‌شود؛ چون برای هر دو طرف یک معامله برد-برد است. پس این فرصت طلایی را از دست ندهید.

همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید

رودخانه‌ها و آب‌های سطحی در ایسلند به طور خارق‌العاده‌ای تمیز و بدون آلودگی هستند. به همین دلیل نیاز نیست که برای خرید آب پولی پرداخت کنید. فقط با همراه داشتن یک بطری می‌توانید آب مورد نیازتان را از هر منبع آبی که توانستید پر و نوش جان کنید.

کمپ بزنید

در جای جای ایسلند، پر از طبیعت دست‌نخورده و پارک‌های ملی حفاطت شده است. وجود این مکان‌ها بهانه خوبی برای چادر زدن و استراحت کردن در کوه و جنگل است. اگر مشکلی با خوابیدن در کیسه خواب ندارید، نیاز نیست که پول هنگفتی برای اتاق‌های هتل و هاستل‌ها بپردازید.

برای خود غذای خانگی آماده کنید

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، هزینه خورد و خوراک و وعده‌های آماده در رستوران‌های این کشور بسیار بالا است؛ اما این جمله در مورد مواد غذایی خام صدق نمی‌کند. شما می‌توانید مواد اولیه غذاهای خود مانند تخم‌مرغ، سبزیجات، ماکارونی و… را با قیمتی مناسب از سوپرمارکت‌ها و میوه‌فروشی‌ها خریداری کرده و با صرف زمانی کوتاه، یک غذای خانگی سالم و با هزینه بسیار کمتر برای خود درست کنید.

جاذبه‌های گردشگری

از تالاب یخی یوکولسارلون دیدن کنید

«یوکولسارلون» واقع در جنوب‌شرق ایسلند است. این تالاب یخی کمتر از چند دهه عمر دارد، ولی در همین مدت کوتاه به یکی از جاذبه‌های اصلی این منطقه تبدیل شده است. متأسفانه با روند رو به رشد گرم شدن زمین، این تالاب هم بی‌نصیب نمانده و مقدار زیادی از یخ‌های آن آب شده‌اند، تا حدی که در حال حاضر این مکان تبدیل به عمیق‌ترین تالاب موجود در ایسلند شده است. البته خوشبختانه هنوز چیزی از زیبایی‌های این مکان کم نشده است؛ این زیبایی از چشم اهالی هالیوود هم دور نمانده است و برخی از لوکیشن فیلم‌برداری فیلم‌های معروف مانند سری «بتمن» و «جیمز باند» در این مکان بوده است.

در چشمه‌های آب گرم میواتن و بلولاگن استراحت کنید

چشمه‌های آب گرم مکان‌های مناسبی برای استراحت کردن و جانی دوباره بخشیدن به روح و جسم هستند. «میواتن» و «بلولاگن» دو چشمه آب گرم طبیعی در ایسلند هستند که هر ساله بازدیدکنندگان فراوانی دارند. ممکن است ورودی این دو مکان کمی گران باشد یا تعداد زیادی از گردشگران همزمان با هم در این چشمه‌ها باشند و باعث ازدحام بیش از اندازه آن‌ها شده باشند، اما تجربه و لذتی که با ورود به این آب‌های گرم پیدا می‌کنید، وصف نشدنی است و تمام این مشکلات را از ذهنتان پاک می‌کند.

از آبشارهای متعدد ایسلند بازدید کنید

ایسلند را می‌توان سرزمین آبشارها نامید. اگر با ماشین در جاده سفر کنید تقریبا هر چند کیلومتر یک بار، یک آبشار زیبا خواهید دید. یکی از معروف‌ترین آن‌ها آبشار «دتیفوس» است که در منطقه‌ای به همین نام قرار دارد. از این آبشار به‌عنوان قدرتمندترین و خشمگین‌ترین آبشار اروپا یاد می‌شود. علاوه بر این آبشار خروشان، صدها آبشار دیگر در این کشور هستند که هر کدامشان جاذبه دیدنی مخصوص به خود را دارند.

در پارک ملی تینگوالیر گشت و گذار کنید

«تینگوالیر» پارک ملی ایسلند و همچنین میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است. زیبایی این پارک ملی که همراه با رود جاری در آن و صخره‌های سرسبز همراه شده مثال‌زدنی است.

به تماشای شنای نهنگ‌ها بنشینید

در حالی که بازدید از شنای نهنگ‌ها همراه با تورهای مخصوص این کار به هیچ عنوان سرگرمی ارزانی نیست، ولی اطمینان داشته باشید که هر کرونای پرداخت شده برای این کار ارزشش را دارد و از دیدن ثانیه به ثانیه رقص زیبای این حیوانات عظیم‌الجثه لذت می‌برید. در سراسر ایسلند، حدود به ۲۰ گونه مختلف نهنگ وجود دارد که معمولا در اواخر پاییز تعداد بیشتری از آن‌ها روی سطح آب قابل مشاهده هستند. تورهای مخصوص این کار معمولا زمانی ۳ ساعته دارند و قیمت گران‌ترین آن‌ها مبلغی حدود به ۱۵۰۰۰ کرونا دارد.

به نظاره شفق‌های قطبی بنشینید

شفق قطبی یکی از پدیده‌های جوی کره زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب است و معمولاً در عرض‌های نزدیک به دو قطب زمین به وجود می‌آیند. این پدیده در آسمان ایسلند بیش از هر کشور دیگه‌ای قابل مشاهده و لمس است. دیدن رقص زیبای نورهای رنگارنگ در آسمان شب مسلما خالی از لطف نیست.

از یخچال طبیعی واتنایکول دیدن کنید

به جرأت می‌توان گفت یخچال طبیعی «واتنایکول» یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ایسلند و کل حوزه اسکاندیناوی است. این غول سفید که بزرگ‌ترین یخچال طبیعی کل اروپا هم به شمار می‌رود، تقریبا ۸ درصد از کل کشور ایسلند را تشکیل داده است. جذاب‌تر از خود این یخچال، غارهای یخی هستند که در آن، جا خوش کرده‌اند. این غارهای یخی حیرت‌انگیز، باقیمانده از فوران آتشفشانی در سال ۱۹۹۶ میلادی هستند که باعث ذوب شدن قسمتی از این یخچال شد و بعد از آن به مرور زمان با سرد شدن و یخ بستن میلیون‌ها لیتر آب، قندیل‌های کریستال مانندی در دل این غارها شکل گرفت تا یکی از مناظر بی‌نظیر در هستی را پیش چشم بازدیدکنندگان خود بیاورند.

از گایزرها (آبفشان‌های طبیعی) بازدید کنید

گایزرها (آبفشان‌ها) پدیده‌هایی طبیعی بوده که ناشی از گرم شدن آب‌های عمقی زمین توسط نیروی گرمایی آن هستند. این آب‌های گرم به سطح زمین راه یافته و به صورت چشمه‌ها یا حوضچه‌هایی دیده می‌شوند. البته در مورد آبفشان‌ها باید گفت آب زیرزمینی باید به میزان قابل توجهی داغ شده باشد تا بتواند راه خود را به سطح زمین هموار کند. آبفشان‌ها و چشمه‌های آب گرم ایسلند از منابع مهم درآمد این کشور به‌شمار می‌آیند.

از ریکیاویک دیدن کنید

«ریکیاویک» پایتخت ایسلند است که بر روی «فاکسافلوی» (خلیجی در اقیانوس اطلس) در بخش جنوب‌غربی این کشور قرار دارد. معنای لغوی ریکیاویک «خلیج مه‌آلود» است. ریکیاویک بزرگ‌ترین شهر و یکی از بنادر اصلی ماهیگیری و مهم‌ترین مرکز بازرگانی، صنعتی و فرهنگی ایسلند به شمار می‌رود. کارخانجات این شهر، محصولات غذایی، پوشاک، محصولات فلزی، کشتی، مواد چاپ و نقاشی را شامل می‌شوند. این شهر دارای یک فرودگاه بین‌المللی هم هست. ریکیاویک شهری مدرن است که اغلب ساختمان‌های آن با آب چشمه‌های آتشفشانی گرم می‌شود. این شهر محل دانشگاه ایسلند، مدرسه موسیقی ریکیاویک، پارلمان، کلیسای جامع لوتران (Lutheran)، کتابخانه و تئاتر ملی است. نقاط دیدنی آن موزه تاریخ طبیعی، موزه ملی حاوی مجموعه ای از آثار باستانی ایسلند است. برای اخذ ویزای شینگن تضمینی  و اخذ وقت سفارت با ما در ارتباط باشید.

منبع

 

مطالب مرتبط با ایسلند

سپتامبر 19, 2019

ایسلند

راهنمای سفر به ایسلند ایسلند یکی از کشورهای زیبای اروپا و از بکرترین و دست‌نخورده‌‌ترین مناطق در کل جهان است. این کشور سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

1 دیدگاه

  1. علوی گفت:

    البته من به دنبال ویزا ایسلند بودم
    که این مقاله هم بسیار مفید نوشته بودی
    مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما