۱۰ شهر زیبای دنیا
مارس 6, 2017
ونیز
مارس 11, 2017
نمایش همه

راهنمای سفر به مونیخ

مونیخ شهر راهبان, با پیاده‌روهای دو کیلومتری که هیچ گونه تیر چراغ برق، جدول یا کانال رو بازی در آن وجود ندارد تا مانع لذت بردن از دوچرخه سواری در یک هوای دلچسب شود. شهری با آرامش وصف نشدنی, که اوج مهندسی ساختمان و شهر سازی را در کنار طبیعت بکر به نمایش میگذارد. همچنین این شهر را می توان برای دوست داران فوتبال، مانند بهشت قلمداد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مطلبی جامع بیشتر با این شهر آشنا شویم.

 

مونیخ را می‌توان  شهری سر برآورده از خاک دانست، زمانی که جنگ جهانی دوم پایان یافت از این شهر جز ویرانه‌ای باقی نماند. اما سخت کوشی و ذکاوت آلمانی‌ها امروزه از مونیخ شهری مدرن و بسیار زیبا ساخته است، به گونه‌ای که به یکی از برترین شهرهای جهان مبدل شده است.


لینک های مفید برای سفر به مونیخ


ویزا

برای سفر به آلمان و شهر مونیخ ، باید حتما ویزای شینگن دریافت نمود:

اطلاعات ضروری

 • اختلاف زمانی با تهران: ۲:۳۰-
 • واحد پول رسمی: یورو

وضعیت آب و هوایی

گفته می‌شود برلین بهترین وضعیت اقلیمی را در میان شهرهای بزرگ آلمان دارد، اگرچه این موضوع بدین معنی نیست که این شهر در تمام طول سال وضعیتی عالی دارد. هوای تابستان وضعیتی بسیار مطلوب دارد، فقط در برخی از روزها ممکن است باران به صورت فاصله دار ببارد. در طول جشن اکتبر و از اواسط سپتامبر شهر معمولا سرد می‌شود و به یک ژاکت یا لباس گرم نیاز خواهید داشت. زمستان‌ها، هوا حتی در طول روز هم می‌تواند بسیار سرد باشد، اما خوشبختانه به ندرت در این شهر برف روی هم انباشته می‌شود.

بهترین زمان برای رزرو هتل

در مونیخ هتل‌ها و هاستل‌ها معمولا طی جشن اکتبر که از اواسط سپتامبر شروع می‌شود و تا اوایل اکتبر ادامه دارد هزینه‌های دوبرابر یا حتی سه برابری برای مشتریان در پی دارند. از این رو بهتر است از قبل جا رزرو کنید. ماه‌های معمول که در طول آن‌ها قیمت‌ها بالا یا به اصطلاح High-season هستند از آوریل تا اواسط سپتامبر و ماه‌های off-season هم از نوامبر تا مارس شروع می‌شوند. مونیخ از نظر تجارتی و کسب و کار شهری عادلانه و مهم محسوب می‌شود. پس امری طبیعی است که اکثر هتل‌های خوش قیمت در طول رویدادهای بزرگ از قبل رزرو می‌شوند.

انواع قیمت‌ها

قیمت‌ها در این شهر به گونه‌ای است که آن‌ را هم سطح با آمستردام قرار می‌دهد و بدون شک از لندن و پاریس ارزان‌تر محسوب می‌شود. مونیخ یک شهر با فضای باز فراوان  است و بسیاری از جاذبه‌های آن یا رایگان و یا کاملا ارزان است. این موضوع برای افرادی که بودجه‌ی محدودی دارند یه خبر خوش‌آیند است. حتی خود جشن اکتبر هم اگر کمی قانع باشید مقرون به صرفه است.

هزینه‌ی هاستل

متاسفانه در این شهر تنوع هاستل‌ها تا حدودی کم است، اما همان تعداد موجود هم برای هر شب اقامت در یک اتاق اشتراکی بین ۱۱.۹۳ تا ۲۹.۴۰ یورو هزینه در بر دارند. اگر تمایل دارید در اتاق‌های خصوصی اقامت داشته باشید، می توانید با پرداخت بین ۵۷ تا ۷۴ یورو یک اتاق به همراه دو تخت اجاره کنید. البته توجه داشته باشید اگر کمی جستجو کنید هاستل‌های به نسبت ارزان‌تری هم پیدا می‌کنید. نکته: به یاد داشته باشید تنها تعداد کمی از این هاستل‌ها صبحانه ارایه می‌دهند. پس در هنگام اجاره اتاق این مهم را مد نظر داشته باشید.

هزینه‌ی اقامت در هتل

برای اقامت در هتل ممکن است همانند هاستل‌ها با گزینه‌های محدودی روبرو شوید که البته همان‌ها هم خیلی ارزان نیستند، البته نمی‌شود گفت جز گران‌ترین نقاط اروپا محسوب می‌شود، ولی ممکن است برای افرادی با بودجه‌های محدود کمی مشکل آفرین باشد. اگر بخواهیم دسته بندی مشخصی از قیمت‌ها داشته باشیم می‌توان به شکل زیر ‌آن‌ها را دسته بندی کرد:

 • یک ستاره        ۷۰ تا ۱۳۰ یورو
 • دو ستاره           ۱۱۲ تا ۱۸۴ یورو
 • سه ستاره        ۹۳ تا ۱۷۳ یورو
 • چهار ستاره       ۱۲۵ تا ۳۳۶ یورو
 • پنج ستاره       ۱۷۸ تا ۵۳۵ یورو

همانطور که ملاحظه می‌کنید حتی هتل‌های رنج متوسط هم قیمت‌های خیلی مقرون به صرفه‌ای ندارند، از این رو هنگام سفر باید برنامه‌ریزی صحیح‌تری بر روی بودجه‌ مصرفی‌تان داشته باشید.

نکته‌ها:

 • در مونیخ برخی از مردم محلی خانه‌هایشان را اجاره می‌دهند که گاهی قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به هتل‌ها دارند، به علاوه آزادی عمل بیشتری در اختیارتان خواهد گذاشت.
 • قیمت‌هایی را که ذکر کرده‌ایم برای اقامت ۱ تا ۲ نفر به ازای هر شب محاسبه شده‌اند، مشخصا هرچقدر تعداد نفرات بالاتر برود هزینه‌ها هم دستخشوش تغییر خواهند شد.

متوسط قیمت مواد غذایی

صبحانه: اکثر هتل‌های این شهر صبحانه ارایه می‌کنند، اگر چنین نبود، ممکن است به خوردن سوسیس و غذاهای آماده و سریع محدود شوید. می‌توانید این گونه غذاها را با پرداخت ۴ تا ۷۷ یورو تهیه کنید.

ناهار: تا زمانی که به غذاهای گوشتی و نان محلی علاقه داشته باشید، می‌توانید با پرداخت ۵ تا ۱۰ یورو از خوردن این گونه غذاها در مونیخ لذت ببرید.

شام: در مونیخ تعداد زیادی رستوران با قیمت‌های منطقی وجود دارد و تعداد کمی هم قیمت‌هایی شدیدا ارزان دارند. می توانید به طور میانگین با پرداخت ۷ تا ۱۵۵ یورو یک وعده شام کامل را در این شهر میل کنید.

مک دونالد: قیمت یک وعده غذای کامل در رستوران‌های مک دونالد در بهترین حالت خود بیشتر از ۳.۲ یورو نمی‌شود. اما با این حال  خوردن غذا در رستوران‌های مثل Bratwursts و دیگر مکان‌های محبوب محلی مقرون به صرفه‌تر است. اگر به آشپزی علاقمند باشید و می‌خواهید خودتان غذا تهیه کنید، بسته به اینکه به سبک غذاهای غربی تمایل دارید یا سبک آسیایی، می توانید با پرداخت به ترتیب حدود  ۵۱.۵ و ۴۲ یورو اقلام غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را خریداری کنید. (برای هر شخص)

هزینه‌ی حمل و نقل

مونیخ سیستم حمل و نقل گسترده‌ای دارد که شامل مترو (U-Bahn)، قطار برون شهری (S-Bahn)، تراموای و انواع‌ اتوبوس‌ها می‌شود. متروی زیر زمینی با یک U سفید رنگ در یک پس زمینه‌ی آبی و خطوط قطار برون شهری با یک S  سفید رنگ در پس زمینه‌ای سبز مشخص شده‌اند. اتوبوس‌ها و تراموای هم در نقاطی با علامت یک H  سبز رنگ درون دایره‌ای سبز با پس زمینه‌ی زرد توقف می‌کنند. هزینه‌ی جابجایی با تاکسی بسیار گران است و برای کسانی که محدودیت زیادی دارند به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود.    سه نوع بلیط برای استفاده از خطوط حمل و نقل در این شهر وجود دارد که ما بلیط‌های سفری روزانه را پیشنهاد می کنیم. دو نکته را باید بدانید، اول اینکه اگر تنها درون شهر مونیخ جابجا می‌شوید باید بلیط‌های منطقه داخلی یا inner zone  را خریداری کنید و اما اگر می خواهید به حومه شهر هم سفر کنید بلیط‌های حومه شهری یا XXL area را تهیه کنید و زمانی که مجبور هستید از فرودگاه تا مرکز شهر یا نقاط دیگر جابجا شوید باید بلیط شبکه کل یا entire network را تهیه کنید.  نکته‌ی دوم اینکه در صورتی که تنها هستید باید اقدام به تهیه‌ی بلیط‌های تک نفره یا Single Day Ticket کنید و اگر افراد دیگری همراهتان باشند (تا سقف پنج نفر بزرگسال)  بلیط‌های شراکتی یا Partner DayTicket را خریداری کنید.

 • بلیط سفری یک روزه، منطقه داخلی، تک نفره          ۶.۲۰ یورو
 • بلیط سفری سه روزه، منطقه داخلی، تک نفره          ۱۵.۵۰ یورو
 • بلیط سفری یک روزه، حومه شهری، تک نفره           ۸.۳۰ یورو
 • بلیط سفری یک روزه، شبکه کل، تک نفره                  ۱۲ یورو
 • بلیط سفری یک روزه، منطقه داخلی، شراکتی          ۱۱.۷۰ یورو
 • بلیط سفری سه روزه، منطقه داخلی، شراکتی          ۲۷.۱۰ یورو
 • بلیط سفری یک روزه، حومه شهری، شراکتی           ۱۴.۸۰ یورو
 • بلیط سفری یک روزه، شبکه کل، شراکتی                ۲۲.۳۰ یورو

نفشه‌ سیستم حمل و نقل در مونیخ

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

پیاده‌روی کنید

شهر مونیخ به گونه‌ای ساخته شده است که بیشتر برای پیاده روی مناسب است. اکثر نقاط دیدنی آن به هم نزدیک هستند. پس اگر دوست دارید به مقدار قابل توجهی در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و به علاوه از زیبایی‌های بی نظیر این شهر لذت ببرید بهتر است تنبلی نکنید و از پیاده‌روی در خیابان‌های این شهر نهایت استفاده را ببرید.

از کارت تور شهری استفاده کنید

کارت تور شهری (The City Tour Card) مقداری از بلیط‌های روزانه گران‌تر است، اما به همانگونه عمل می کند. مزیت آن این است که در تعداد زیادی از موزه‌ها و جاذبه‌های توریستی مقداری تخفیف برای شما فراهم می کند.

در ساعت خلوت شام میل کنید

بسیاری از رستوران‌ها و غذاخوری های مونیخ بین ساعات ۱۱ شب تا ۳ صبح منوی غذایی خود را با قیمت های پایین‌تری بفروش می‌رسانند. پس اگر مشکل بودجه دارید می توانید با این کار مقداری در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

از تخفیف‌های روز یکشنبه استفاده کنید

بسیاری از موزه های مونیخ در روزهای یکشنبه رایگان هستند و جاذبه‌های گردشگری این شهر  تنها با دریافت ۱ یورو به شما اجازه ورود خواهند داد. البته برای استفاده از راهنمای صوتی باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

بهترین تفریحات و سرگرمی‌ها در مونیخ

بازدید از میدان مارین پلاتز

هر شهر بزرگی حداقل یک جاذبه دارد که توریست‌ها حتما باید از آن بازدید کنند. آن جاذبه درمونیخ میدان مارین پلاتز(Marienplatz) است. این میدان تاریخی که محل ساختمان شهرداری (Rathaus) هم هست، همیشه مملو از جمعیت مشتاقی است که برای خرید، دیدن معماری های زیبا و تماشای برج Glockenspiel (ساز درون برج ساعات خاصی به صدا در می‌آید)به این ناحیه هجوم آورده‌اند. میدان دوست داشتنی مارین پلاتز مرکز شهر قدیمی Altstadt بود که در سال ۱۶۳۸ میلادی ساخته شد. این میدان در طول قرون وسطی محل برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مختلف بود.

نکته‌ها:

 • دفتر اطلاعات گردشگری در طبقه‌ی همکف ساختمان شهرداری مکانی مناسب برای توقف و پرسیدن سوالاتتان، یا کسب اطلاعات برای برنامه‌ریزی سفراست.
 • گلوکن‌شیپل که تاریخ این شهر را به تصویر می‌کشد هر روز در ساعت ۱۱ و ۱۲ صبح جان می‌گیرد. همچنین در ماه های مارس تا اکتبر در ساعت ۵ عصر هم نمایش اجرا می‌شود.
 • می توانید برای میل کردن یک وعده شام سنتی بایرنی یک میز در  Augustiner رزرو کنید.

نمایی از میدان مارین پلاتز و کلیسای سنت پتر در یک تصویر

بازدید از اقامتگاه مونیخ

اقامتگاه مونیخ زمانی قصر شهری پادشاهان، شاهزاده‌ها و دوک‌های ایالت بایرن  بود. امروزه اما بزرگترین قصر مرکز شهری در سراسر آلمان محسوب می‌شود. ایجاد ساخت و ساز درسالیان گذشته، مجموعه‌ی ترکیبی جذابی از سبک های رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیک به وجود دآورده است که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می کند. نمای زیبای داخلی این مجموعه به طرز باشکوهی تماشایی است. شما می توانید در این مکان مبلمان‌ها، نقاشی روغنی، پرده‌های منقوش و ظروف چینی منحصر به فردی پیدا کنید.

نکته‌ها:

 • اگر می خواهید در مورد شاهزاده‌ها و دوک‌های بایرن بیشتر بدانید می توانید از موزه‌ی بایرن هم دیدن کنید.

گشت و گذار در بازار Viktualienmarkt

Viktualienmarkt در ابتدا به عنوان بازار کشاورزان تاسیس شد و کم کم به عنوان مکانی برای خرید انواع میوه‌های تازه و  مواد غذایی مورد نیاز توسعه پیدا کرد و از سال ۱۸۰۷ تا کنون در مکان فعلی قرار دارد. در این بازار می توانید انواع گل، سبزیجات، میوه های تازه، چای، نوشیدنی، عسل، پنیر، گوشت، ماهی، داروهای گیاهی و همچنین ادویه‌جات و ترشیجاتی از سراسر دنیا را پیدا کرد. اقلامی که در این مکان به فروش می‌رسد در بسیاری از جاهای دیگر یافت نمی‌شود. نقطه‌ای عالی برای صرف صبحانه و ناهار که می تواند در خاطره‌تان ثبت شود.

نکته‌ها:

 • مغازه‌های این بازار در ساعات متفاوتی باز و بسته می‌شوند، بنابراین بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر (شنبه‌ها ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر) در طول ایام هفته از این مکان بازدید کنید تا با مغازه‌های باز بیشتر برخورد کنید.
 • بازار در روزهای یکشنبه تعطیل است.

تماشای زیبای بی نظیر باغ انگلیسی(English Garden)

باغ انگلیسی ( از بزرگترین پارک های شهری در سراسر اروپا) و رود ایسار که در کنار آن جریان دارد یک از مهمترین دلایلی هستند که اکثر گردشگران از مونیخ خوششان می‌آید. در طول روزهای آفتابی در محوطه‌ی این پارک می توانید افرادی از ملیت‌های مختلف با سن های متفاوت را ببینید که در اینجا مشغول بازی و ورزش هستند. این پارک حتی زمانی که از برف پوشیده شده است هم زیبایی حیرت‌انگیزی دارد.

نکته‌ها:

 • اگر از شلوغی خوشتان نمی آید می توانید به بخش شمالی پارک بروید.

بازدید از موزه‌ی هنری Pinakothek

موزه‌ی Pinakothek در واقع یک گالری هنری سه گانه است که هر بخش از آن به یک دوره از تاریخ هنر اختصاص یافته است. زمانی که موزه‌ی قدیمی Pinakothek در سال ۱۸۳۶ افتتاح شد، بزرگترین گالری در جهان به شمار می‌رفت و امروزه به عنوان محلی برای نمایش آثار زیبایی  از هرمندان قرون وسطی تا پایان دوره‌ی روکوکو همچون، لئوناردو داوینچی و پیتر پائول روبن استفاده می‌شود. موزه‌ی جدید Pinakothek هم درست از جایی که موزه‌ی قدیمی پایان می‌پذیرد شروع می‌شود. ویژگی این بخش از موزه، آثار زیبای قرن نوزدهمی از مجموعه‌ی هنری شاه لودویک است که هرکسی را مجذوب خود می کنند. یکی از این آثار نقاشی گل‌های آفتابگردان اثر ونگوک است. در نهایت موزه‌ی مدرن Pinakothek که آثار زیبا و مدرنی از پیکاسو، وارهول و تعدادی از هنرمندان مشهور را به نمایش گذاشته است.

نکته‌ها:

 • بخش مدرن موزه‌ی Pinakothek، چهارشنبه‌ها رایگان است.
 • هزینه‌ی ورود به تمام گالری‌ها در روزهای یکشنبه کاهش پیدا می‌کند. (تنها ۱ یورو)

گشت و گذار در وست‌پارک (Westpark)

وست‌پارک یکی دیگر از پارک‌های بخش غربی مونیخ است که با معماری‌های زیبای آسیایی خود شما را مجذوب خواهد کرد. همچنین یک باغ گل رز فوق‌العاده زیبا و تعدادی خرگوش و سنجاب را در این پارک می توانید مشاهده کنید. اگر دنبال جایی هستید که چند ساعت بعه یاد ماندنی را تجربه کنید این یکی را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • یک سینمای فضای باز در طول تابستان فیلم‌های متعددی را در این پارک نمایش می‌دهد، پس بهتر است برای زمانی که خورشید غروب می‌کند، پتو و لوازم اضافی مورد نیاز را به همراه داشته باشید.

المپیاپارک (Olympiapark)

اگر عاشق طبیعت، معماری و هنر هستید بازدید از این مکان را از دست ندهید. المپیاپارک در سال ۱۹۷۲ به منظور میزبانی بازی‌های المپیک ساخته شد. این نقطه در حال حاضر برای انجام فعالیت‌های ورزشی، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و رویدادها کاربرد دارد. در المپیاپارک علاوه بر مسیر‌های پیاده‌روی و دوچرخه سواری، می توان امکانات شنا،  یک مرکز انجام ورزش های یخی و حتی یک آکواریوم هم پیدا کرد.

نکته‌ها:

 • برج المپیک یکی از بهترین مناظر از این ناحیه را در اختیارتان می گذارد و همچنین محل مرتفع‌ترین موزه‌ی راک ان رول جهان هم هست.
 • معمولا همیشه کنسرت و نمایشگاه در این محل برگزار می‌شود. پس تقویم را بررسی کنید تا ببینید چه روزی باید از اینجا دیدن کنید.
 • در طول زمستان بخشی از تپه‌های این ناحیه شیب دار می‌شوند که آن را برای اسنوبورد شهری مناسب می‌کند.

تماشای ورزشگاه آلیانز آرنا

شاهکاری معماری و معبد فوتبال، که همه چیز را یک جا ارایه می‌کند. آلیانز آرنا ورزشگاه خانگی تیم‌های بایرن مونیخ و مونیخ ۱۸۶۰ محسوب می‌شود. نکته‌ی جالب توجه این ورزشگاه بالشت‌های هوا است که وقتی تیم بایرن مشغول مسابقه است به رنگ قرمز در می‌آید و زمانی که تیم مونیخ ۱۸۶۰ در حال بازی است به آبی تغییر رنگ می دهد. اگر عاشق فوتبال و معماری هستید بازدید از این ورزشگاه را به هیچ وجه از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • مسلما بهترین زمان برای تجربه‌ی این استادیوم وقتی است که تیم‌ها بازی دارند، اما زمانی که مسابقه‌ای در حال انجام نیست هم می توانید با شرکت در تورهای راهنما از دیدن آن لذت ببرید.

BMW Welt، موزه‌ای برای عاشقان اتومبیل

مقر شرکت معروف بی ام دبلیو در بخش شمالی شهر مونیخ واقع شده است. اما در اینجا می توانید از نمایشگاه‌های این برند و جدیدترین کانسپت‌ها و دستاوردهایشان دیدن کنید. رویای اتومبیل‌های جدید در این مکان به نمایش گذاشته می شود، به عنوان مثال بی ام دبلیو i8 به معنای واقعی شما را به آینده می‌برد. علاوه بر نمایشگاه‌ها و رویدادها، خود بنای ساختمان که از استیل و شیشه ساخته شده است هم ارزش بازدید بالایی دارد.

نکته‌ها:

 • این موزه ساخته‌های آینده‌ی این کمپانی را به نمایش می گذارد. اگر دوست دارید ساخته‌های قبلی و تاریخی این شرکت را هم تماشا کنید می توانید از موزه‌ی BMW بازدید کنید.

بازدید از کلیسای تاریخی سنت پتر

کلیسای قدیمی سنت پتر یکی از زیباترین و نمادین‌ترین جاذبه‌های شهر مونیخ به شمار می‌رود. اگر دوست دارید که نمای زیبایی از مونیخ را از بالای برج کلیسا به تماشا بنشینید باید ۲۹۹ پله را بالا بروید اما مطمئن باشید این کار ارزشش را خواهد داشت. حتی زمانی که هوا خوب باشد می توانید کوه‌های آلپ را هم تماشا کنید.

نکته‌ها:

 • برای رفتن بر بالای برج باید از پله‌های تنگ عبور کنید، حضور مردمی که می خواهند از این پله‌ها بالا بروند هم کار را مشکل می کند، پس اگر ترس از فضاهای تنگ دارید به هیچ وجه این کار پیشنهاد نمی شود.

صعود بر بالای قله‌ی تسوگاشپیتسه (Zugspitze)

مردم محلی این قله را بام آلمان می نامند و بی راه هم نیست، چرا که بلندترین قله‌ی این کشور محسوب می‌شود. شما می توانید هم با پیاده‌روی و هم ماشین‌های کابلی به جلگه‌ی مرتفع این قله برسید که هر دو انتخاب ارزشش را خواهد داشت. بر بالای این نقطه می توانید چندین رستوران خوب پیدا کنید. البته بهترین پاداشی که خواهید گرفت، مناظری خیره کننده از کوه‌های آلپ بایرن خواهد بود.

نکته‌ها:

 • قبل از اینکه به این مکان بیایید، وضعیت آب و هوا را بررسی کنید. چرا که بدی هوا می تواند تفریحتان را خراب کند.

یک روز به یاد ماندنی در کنار دریاچه‌ی Tegernsee

در نزدیکی مونیخ، نقاط زیادی برای انجام ورزش‌های بیرونی وجود دارد. دوچرخه سواری کوهستانی شدیدا محبوب است اما کوهنوردان، کایاک‌سواران و ملوانان این نقطه را بسیار دوست دارند. به طور معمول ۵ دریاچه در این ناحیه وجود دارد که طبیعت زیبای بین آن‌ها فرصتی عالی را برای پیاده‌روی فراهم کرده است. البته گاهی بعضی از این مسیر ها نیاز به یک روز پیاده روی دارند.

نکته‌ها:

 • این ناحیه با یک ساعت سفر توسط قطاری از مونیخ به اسم BOB! قابل دسترسی است.

بازدید از کاخ Nymphenburg

قلعه‌های شهری و حومه‌ی شهری از ویژگی‌های گردشگری کشور آلمان محسوب می‌شوند. قلعه‌ی سبک باروک Nymphenburg توسط باغ‌های زیبا احاطه شده است و با وجود محیط‌های داخلی باشکوه فوق العاده به نظر می‌رسد. در میان کاخ ها و اقامتگاه‌های مونیخ  این یکی بسیار دوست داشتنی و محبوب است. اگر از محیط های مجلل با معماری زیبا خوشتان می‌آید، بازدید از این یکی را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • در همسایگی این کاخ می توانید باغ گیاه‌شناسی مونیخ را پیدا کنید که ارزش بازدید بالایی دارد.

بازدید از Tierpark Hellabrunn

یک باغ‌وحش بسیار زیبا که در نزدیکی رودخانه‌ی ایسار قرار دارد. مکانی عالی برای افزایش اطلاعات خانواده‌ها و حتی بچه ها. در این باغ وحش بچه ها می توانند بر پشت شترها سوار شوند و مشغول غذا دادن به حیوانات خانگی و حتی بزها شوند. درست مثل اکثر باغ‌وحش ها، زمان غذا دادن به حیوانات بهترین و خاطره‌انگیزترین لحظه خواهد بود.

نکته‌ها:

 • پیشنهاد می کنیم پس از دیدن باغ وحش در طول ساحلی شرقی رودخانه‌ی ایسار مشغول قدم زدن شوید که نقطه‌ای بسیار محبوب در میان مردم محلی به شمار می‌رود.
 • بهتر است زمان غذا دادن به حیوانات را در سایت رسمی باغ وحش بررسی کنید تا برنامه‌ی سفرتان به این مکان را با آن تنظیم کنید.

فواره‌ای در این باغ وحش

منبع

مطالب مرتبط با آلمان

آوریل 5, 2020

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان دانستن هزینه‌های زندگی در آلمان به صورت کلی برای افرادی که قصد مهاجرت و یا تحصیل در این کشور را دارند بسیار […]
نوامبر 3, 2019

جاذبه‌های گردشگری آلمان

جاذبه‌های گردشگری آلمان از زمان اتحاد مجدد دو آلمان تا کنون، علیرغم اینکه برای خارجی ها چندان شناخته شده نیست؛ سالهاست آلمان هم به عنوان یک […]
دسامبر 31, 2018

هامبورگ

راهنمای سفر به هامبورگ آلمان، سرزمین قلعه‌های دیدنی، مناظر طبیعی فوق‌العاده و آثار تاریخی باشکوه است. زندگی شهری مدرن در آلمان، جنبه‌ی دیگری از زیبایی‌های این […]
مارس 8, 2017

مونیخ

راهنمای سفر به مونیخ مونیخ شهر راهبان, با پیاده‌روهای دو کیلومتری که هیچ گونه تیر چراغ برق، جدول یا کانال رو بازی در آن وجود ندارد […]
فوریه 26, 2017

فرانکفورت

راهنمای سفر به فرانکفورت فرانکفورت شهری است که برخی گردشگران تصور می‌کنند به جذابیت و زیبایی شهر‌هایی مثل کلن و برلین نمی‌رسد، اما این‌طور نیست. این شهر […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما