هزینه زندگی در آلمان
آوریل 5, 2020
برنامه سفر به آمستردام
آوریل 25, 2020

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا

همانطور که مطلع هستید دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و تقریبا هیچ کشوری از اثرات این ویروس در امان نبوده است. گسترش این بیماری از کشور چین شروع شد و به سرعت در کل دنیا و همینطور کشور ایران پخش شد. به این دلیل کشورهای مختلف دنیا در مقررات ورود و خروج به کشورشان برای مدتی تجدید نظر کرده‌اند تا از همه گیر شدن این ویروس در کشور خود جلوگیری کنند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 لغو وقت سفارت کشورها به دلیل ویروس کرونا

📌 تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن

📌 تاثیر ویروس کرونا بر ویزای کانادا

لغو وقت سفارت کشورها به دلیل ویروس کرونا

در حال حاضر بسیاری از مسافرین و همچنین مشتریان گرامی ما قصد سفر به اروپا در نوروز ۹۹ را داشتند و یا برای فروردین ماه ۹۹ وقت سفارت داشتند، که برنامه تمامی این عزیزان مختل شده است. با بسته شدن مرزهای کشورهای مختلف و عدم وجود پرواز عملا هیچ راهی برای استفاده از ویزای شینگن مسافرینی که از قبل اقدام کرده بودند و ویزای فعال داشتند وجود ندارد. در بعضی مسیرها یک پرواز در روز وجود دارد که آن هم از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. حتی اگر بحث مالی برای شما مهم نباشد، باز هم سفر کردن در این شرایط توصیه نمیشود چون به هر کشوری که ورود کنید یا قرنطینه خواهید شد و یا در بهترین حالت میتوانید چند روز در یک هتل اقامت کنید و حتی نتوانید از یک تور شهری کامل استفاده کنید!

برخی از کشورهای وقت های مصاحبه خود را تا اطلاع ثانوی کنسل کرده‌اند. بعضی از کشورها اقدام به جابجایی تاریخ مصاحبه‌ها کرده‌اند. پس حتما از لغو یا تغییر تاریخ وقت سفارت خود اطلاع کسب کنید و چنانچه وقت مصاحبه شما هنوز فعال بود با رعایت نکات بهداشتی کامل در محل سفارت حضور یابید.

اگر پاسپورت شما در کنسولگری باقی مانده است و جواب ویزای شما مشخص نیست، از طریق سفارت مربوطه و اطلاعیه‌های آن پیگیر دریافت پاسپورت و نتیجه ویزای خود باشید.

تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن

همانطور که در بالا گفته شد بعضی از کشورها صدور ویزای خود را برای ایرانیان معلق کرده‌اند. آخرین وضعیت سفارت‌های اروپایی برای صدور ویزا و همچنین قوانین ورود به آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید :

  • سفارت فرانسه روند ویزا را متوقف نکرده است. اما طبق اطلاعات مسافرین ما که پاسپورتشان  در سفارت بود، برای اکثر آنها ویزا صادر نشده است اما ریجت نیز نشده اند. تنها به مسافرین اعلام شده است که فعلا امکان صدور ویزا نیست و بعد از حل شدن مساله کرونا دوباره میتوانند بدون پرداخت هزینه انگشت نگاری اقدام به دریافت ویزا کنند و این مساله به هیچ وجه برای ویزای بعدی آنها نخواهد داشت.
  • سفارت ایتالیا خدمات کنسولگری را برای مراجعه حضوری متوقف کرده است. همچنین دفتر کارگازاری CKGS از ۲۵ اسفند ۹۸ تا اطلاع ثانوی درخواست جدید برای وقت سفارت ایتالیا ثبت نخواهد کرد. همچنین سفارت ایتالیا در بیانیه ای اعلام کرد ویزا هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا باطل شده و استفاده نمی شوند امکان تمدید ندارند و به دلیل اینکه حق دیگر مسافران ضایع نگردد، باید مجدد اقدام کرده و کلیه مدارک را به سفارت ارائه دهید و تغییری در روند درخواست مجدد نمی باشد.
  • سفارت اتریش از تاریخ ۳ اسفند ۹۸ روند درخواست ویزا را از طریق سفارت و شرکت VFS GLOBAL متوقف کرده است. کشور اتریش در حال حاضر ممنوعیت ورود به این کشور را لغو کرده ولی امکان ورود به این کشور تنها با داشتن آزمایش منفی ویروس کرونا امکان پذیر است.
  • سفارت آلمان از ۱۱ اسفند ۹۸ برخی از وقت‌های مصاحبه را لغو کرده است.
  • سفارت لهستان روند دریافت وقت مصاحبه جدید را متوقف کرده است و فقط به افرادی کخه قبلا وقت سفارت داشتند خدمات ارائه میدهد.
  • سفارت هلند از تاریخ ۱۸ اسفند ۹۸ وقت‌های مصاحبه را کنسل کرده است و فعلا خدمات کنسولی ارائه نمیدهد.
  • سفارت دانمارک کلیه خدمات روادید خود را به حالت تعلیق درآورده است.
  • سفارت چک اعلام کرده است تا اطلاع ثانوی چنانچه قصد ورود به این کشور را داشته باشید باید  ۱۴ روز قرنطینه شوید و یا آزمایشی مبنی بر منفی بودن وجود بیماری ارائه کنید.

به این مورد هم توجه کنید چنانچه نتوانستید به دلیل ویروس کرونا از ویزای خود استفاده کنید، برای ویزای بعدی به مشکل بر نخواهید خورد.

تاثیر ویروس کرونا بر ویزای کانادا

کشور کانادا در ایران خدمات کنسلوی ارائه نمیدهد و برای انگشت نگاری و درخواست ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید. در حال حاضر نیز امکان سفر برای انگشت نگاری به کشورهای همسایه باری ایرانیان وجود ندارد. پس عملا راهی جز صبر کردن ندارید.

اگر شما برای ویزا درخواست داده اید و هنوز انگشت نگاری نشده اید نگران نباشید. مهلت برای انگشت نگاری ویزای کانادا از ۳۰ روز به ۹۰ روز افزایش پیدا کرده است.

همچنین نخست وزیر کانادا اعلام کرده است تا اطلاع ثانوی ورود کلیه افراد بجز کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند و افرادی که شهروند آمریکا هستند به کشور ممنوع می باشد.

نتیجه گیری

با توجه به تاثیر کرونا بر ویزا پیشنهاد میکنیم برای چندین هفته سفر خود را به عقب بیاندازید تا در شرایط عادی برای دریافت ویزا اقدام کنید. به این مورد هم توجه کنید که با توجه به نظرات کارشناسان، این بیماری تا مدت کوتاهی با ما همراه خواد بود و بلافاصله بعد از اتمام این بحران، سفارت ها با هجوم بی سابقه مسافرین روبرو خواهند شد. پس اگر برنامه سفر قطعی دارید میتوانید از الان با همکاران ما در تماس باشید تا در اولین فرصت ممکن برای شما تعیین وقت سفارت کنند.

شاید این مقاله هم برای شما مفید باشد

آوریل 30, 2020

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ حتما تابحال اسم ویزای شینگن به گوشتان خورده است. ویزایی که این روزها دریافت آن کمی سخت به نظر میرسد. چه از لحاظ […]
آوریل 28, 2020

تجربه گرفتن ویزای شینگن

تجربه گرفتن ویزای شینگن یکی از مشتریان ما سلام، امیدوارم که حالتون خوب باشه، امروز یکم وقت آزاد داشتم و خواستم تجربه گرفتن ویزای شینگن خودم […]
آوریل 14, 2020

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا همانطور که مطلع هستید دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و تقریبا هیچ کشوری از اثرات این ویروس در […]
فوریه 26, 2020

ویزای شینگن ارزان

ویزای شینگن ارزان با توجه به نرخ ارز، سفر به اروپا برای ما ایرانیان سفری لوکس و پر هزینه محسوب می‌شود. علاوه بر هزینه‌های معمول ویزای […]
فوریه 18, 2020
دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا و نحوه اعتراض به ریجکتی سفارت ایتالیا همانند تمامی کشورهای حوزه شنگن، رایجترین دلیل ریجکتی سفارت ایتالیا هم “عدم اطمینان از […]

 

سوالات متداول درباره ویزا با شرایط کرونا

 

تاریخ بازگشایی سفارت ها مشخص است؟

خیر، چون هنوز مشخص نیست که بحران کرونا چه زمانی کنترل خواهد شد هنوز زمان مشخصی از بازگشایی سفارت ها اعلام نشده است. اما طبق نظر کارشناسان احتمال کنترل این بیماری تا اواخر اردیبهشت وجود دارد.

امکان تمدید ویزاهای اخذ شده وجود دارد؟

تا به امروز هیچ کشوری اعلام نکرده است که مسافر میتواند ویزای قبلی خود را که بر اثر کرونا غیر قابل استفاده بوده است تمدید کند.

اگر به دلیل کرونا از ویزا استفاده نکنم مشکلی پیش خواهد آمد؟

اگر نتوانستید از ویزای خود استفاده کنید، برای ویزای بعدی با توجه به شرایط غیرقابل پیشبینی ویروس کرونا، قاعدتا نباید مشکلی داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما
آدرس ما