كشف بزرگ ناسا:در مریخ آب به صورت مایع وجود دارد
تیر ۳, ۱۳۹۵
مناطق دیدنی و جاذبه های توریستی آمستردام
تیر ۹, ۱۳۹۵
نمایش همه

راهنمای سفر به آمستردام

آمستردام شهری که ترکیبی به نظیر از معماری قرن ۱۷ با معماری حال حاضر است، هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری است. در این شهر می توان موزه ها و آثار هنری متعددی را پیدا کرد که می توانند شما را ساعتها به خود خیره کنند. همه آثاری تاریخی و گردشگری که در این شهر وجود دارد، دست به دست هم داده و آمستردام را به یکی از کلان شهرهای جذاب در دنیا تبدیل کرده است. در قسمتی از شهر یک کانال متحد المرکز با رنگین کمان آبی ساخته شده است که البته شباهت کمی نیز با کانال شهر ونیز دارد. این کانال یادآور شکوه و عظمت معماری هلند می باشد.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

بر روی هر یک از خیابان های قدیمی شهر آمستردام که قدم می گذارید می توانید تکه ای از هنرنمایی مردم این شهر را مشاهده کنید. در کنار خیابان نئون می توان چراغ های روشن کلیسای قدیمی شهرستان را مشاهده کرد. در واقع شهر آمستردام به عنوان یکی از محبوب ترین مکانهای تاریخی اروپا محسوب می شود که نگینی در کشور هلند می درخشد.

وجود تعداد زیادی کنسرت هیجان انگیز در شهر، موزه های متعدد، جشنواره های تابستانی و صد البته صحنه های افسانه ای سرگرمی های شبانه این شهر از دیگر علت ورود توریست ها به آمستردام می باشد. در این شهر دارای ۷۰۰۰ هزار آثار تارریخی به ثبت رسیده است که اکثر آن ها در گذشته به عنوان محل زندگی و یا انبار بازرگانان بوده است. این شهر دارای ۱۶۰ کانال است که همگی با دست ساخته شده اند. شهر آمستردام به عنوان بزرگترین شهر تاریخی در اروپا محسوب می شود که با داشتن ۱۵۰۰ پل در نوع خود بی نظیر است.

تمامی این پل ها بر روی آبراه ها قرار دارند که بیشتر آن در قرن ۱۷ میلادی برای ثروتمندان ساخته شده اند. از قرن ۱۷ میلادی به عنوان عصر طلایی آمستردام یاد می شود. این شهر دارای طبیعت مهربانی است و شهرت آن نیز بیشتر به دلیل حمایت از برابری های جنسیتی، مبارزه با مواد مخدر و وجود شخصیتی همچون راک اند رول است.

amsterdam travel guide-2

آمستردام به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اروپا محسوب می شود که در قسمت غربی آن یک بندر بزرگ با نام ون گوگ قرار دارد. همچنین آمستردام دارای بزرگترین مکان پیاده روی در اروپاست. از سوی دیگر بسیاری از گنجینه های گردشگری و تفریحی را نیز در خود جای داده است که از جمله می توان به حیاط باغ های مخفی، ویترین مغازه های لوکس، خانه های قایقی شناور بر روی آب، خانه های ییلاقی ، مناظر زیبای کلیسا، با نمایی زیبا و … اشاره کرد.

 در درون کلیساها می توان نمایی از معماری با نقاشی خاص را مشاهده کرد. در درون این نقاشی ها رازهای زیادی نهفته است که به صورت استادانه ای طراحی شده اند. شیروانی های سنگ خانه های بازرگانان ثروتمند نیز از دیگر دیدنی های شهر آمستردام می باشد.

amsterdam travel guide-rijksmuseum

در این شهر علامت XXX به عنوان اعلام خطر شناخته شده است. اگر از این علامت ها بر روی لباس خود استفاده کنید، مردم آمستردام گمان می کنند که سه حادثه سیل، آتش سوزی و طاعون در انتظار است. در مقابل این سه حادثه، در فرهنگ مردم آمستردام سه شعار نیز قرار می گیرد که عبارتند از شجاعت، مصمم بودن و مهربانی. این سه شعار با نام کت شناخته شده اند که در سال ۱۹۴۷ ملکه ویلهلمینا در اعتصابی که توسط مردم یهود در اعتراض به نازی ها صورت گرفت، آن را معرفی کرده است.

رفتن به شهر آمستردام و تماشای آثار تاریخی و گردشگری شما را به عصر طلایی و اوج شکوه و عظمت این شهر می کشاند. زمانی که در رودخانه کنار شهر سوار بر قایق های شیشه ای شهر را رصد می کنید، حس گذر از یک بهشت خیالی در ذهن شما تداعی می شود.

amsterdam travel guide-1

فرانک دختر نوجوانی که در سال های جنگ جهانی دوم، دفتر خاطرات خود را از اتاقش بر روی یکی از کانالها قرار داد. او در این دفتر خاطرات نحوه مخفی شدن خود و خانواده اش از دست نازی ها را می نویسد. در موزه ون گرگ این فرصت برای شما فراهم می شود تا از این دفتر خاطرات دیدن کنید. همچنین می توان بسیاری از آثاری تاریخی جهانی را نیز در این موزه تماشا کنید. موزه بیشتر به آثار به جا مانده از امپراتوری عصر طلایی تاسیس شده و دارای اثاری از صدها استاد قدیمی هلندی می باشد.

یکی دیگر از سرگرمی های شهر آمستردام، دوچرخه سواری در میان جاده های پر پیچ و خم با درختان سر به فلک کشیده است. کوچه های باریک در وسط هیاهوی ظهر و در کانال های آب نیز می تواند شما را به یک تفریح و سرگرمی دعوت کند.

ویزا

برای سفر به هلند و شهر آمستردام، باید حتما ویزای شینگن دریافت نمود.

هزینه های سفر

  • هزینه‌ی هتل

مرکز شهر آمستردام پر شده است از هتل ها و هاستل ها که تقریبا همه‌ی آن‌ها یک وعده صبحانه را ارایه می دهند. و البته تمامی آن‌ها هزینه‌ی مالیات را از مسافران اخذ میکنند. استاندارد هتل‌ها در این شهر نسبتا بالا است. اما حواستان باشد که هتل های ۲ ستاره و پایین‌تر اغلب راه‌پله‌های شیب داری دارند که برای بیشتر مردم مقداری دردسر ساز هستند.

لیستی از قیمت انواع هتل بر اساس کیفیت و تعداد ستاره :

هتل یک ستاره : ۳۰ تا ۶۰ یورو

هتل دو ستاره : ۴۹ تا ۱۶۸ یورو

هتل سه ستاره : ۵۶ تا ۲۱۰ یورو

هتل چهار ستاره : ۵۹ تا ۳۱۰ یورو

هتل پنج ستاره : ۱۳۴ تا ۳۷۳ یورو

amsterdam travel guide-hotel-in-zandaam

amsterdam travel guide-conservatorium-hotel

  • هاستل ها در آمستردام

قیمت هاستل در آمستردام بسیار متفاوت است. شما می توانید اتاق‌های اشتراکی در بازه قیمتی ۲۰ تا ۵۵ یورو برای هر شب اقامت پیدا کنید. اتاق های خصوصی دو نفره یا یک اتاق با تخت دونفره هم حدود ۷۰ تا ۹۰ یورو به ازای یک شب اقامت برای شما هزینه خواهد داشت.

amsterdam travel guide-hostel

  • هزینه‌ی حمل و نقل

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی آمستردام بسیار ساده و راحت است. این سیستم کارآمد عمده نقاط شهر را با استفاده از قطار، تراموای، مترو، اتوبوس و کشتی به هم متصل می‌کند.

اتوبوس : شرکت‌های واحد اتوبوسرانی از جمله GVB (شرکت اصلی)، (Connexxion (R-Net و EBS کنترل شبکه‌ی اتوبوسرانی این شهر را در اختیار دارند. این شبکه کامل، همه‌ی محله‌های آمستردام را با نواحی دیگر و حومه‌ مرتبط می‌سازد. بلیط‌های یک سفره یا یک ساعته مرسوم‌ترین بلیط‌هایی هستند که می‌توانید مستقیما آن‌ها را از رانندگان هریداری کنید، با این وجود بلیط‌هایی همچون ۲۴، ۴۸، ۷۲ یا ۹۶ ساعت (معتبر در شرکت GVB) ارزش خرید بالاتری دارند. همچنین بلیط  Amsterdam & Region Day اگر قصد دارید در مناطق مختلف این شهر به گشت و گذار بپردازید ارزش زیادی دارد.  همه‌ی اتوبوس‌های آمستردام درگاه‌های ورود و خروج دارند، به این معنی که مسافران با در اختیار داشتن چیپ کارت حمل و نقل عمومی (OV-Chipkaart) می‌توانند سفر ارزان‌تری داشته باشند.

تراموای : بسیاری از پایانه‌های تراموا در ایستگاه مرکزی آمستردام واقع شده‌اند. ۲ ایستگاه تراموا در بیرون بخش جلویی ایستگاه مرکزی وجود دارد، یکی در سمت شرقی  و دیگری در سمت غربی که فاصله‌ی کمی با هم دارند. ترامواهای مرکز شهر، محله‌ها و نواحی مختلف آمستردام را پوشش می دهند. بومی های آمستردام هنگام سفر با تراموا از چیپ کارت حمل و نقل استفاده می‌کنند، با این وجود امکان خرید بلیط‌های ۱ ساعته، ۲۴ و ۴۸ ساعته (معتبر تنها در GVB، شامل تراموا، اتوبوس و مترو) هم وجود دارد.

مترو : همه‌ی ایستگاه‌های مترو در آمستردام دارای درگاه‌های ورود و خروج هستند و تنها توسط چیپ‌کارت‌ها و کارت‌های معتبر سفری دیگر قابل استفاده خواهند بود. اگر امکان در اختیار داشتن چیپ‌کارت شخصی برایتان وجود ندارد، می توانید بلیط‌های ۱ ساعته و یا چیپ‌کارت‌های قابل شارژ غیر شخصی را در میز‌های خدماتی GVB یا ماشین‌های فروش مخصوص تعبیه شده در ایستگاه ها تهیه کنید.

amsterdam travel guide-Anonieme-OV-chipkaart

قیمت انواع بلیط و کارت سفری و همچنین هزینه‌ی جابجایی با تاکسی در آمستردام به شرح زیر است:

قطار از فرودگاه تا مرکز شهر : ۳.۹۰ یورو

تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر : ۴۰ تا ۵۰ یورو

بلیط یک ساعته کشتی کروز : ۱۵.۵۰ یورو

هر ۳ کیلومتر جابجایی توسط تاکسی در آمستردام : ۹.۲۵ یورو

بلیط ۱ ساعته تراموا، اتوبوس و مترو : ۲.۸۰ یورو

کارت عبور ۲۴ ساعته تراموا و اتوبوس : ۷.۵۰ یورو

کارت عبور ۴۸ ساعته تراموا و اتوبوس : ۱۲ یورو

کارت عبور ۷۲ ساعته تراموا و اتوبوس : ۱۶.۵۰ یورو

کارت عبور ۴ روزه‌ی تراموا و اتوبوس : ۲۱ یورو

نکته: به یاد داشته باشید کارت‌های عبور مدت‌دار، در طول زمانی که اعتبار دارند، دسترسی نامحدود به سیستم حمل و نقل عمومی را برایتان فراهم می کند.

  • هزینه خوراک

آمستردام هلند به عنوان یک مقصد غذایی شناخته شده نیست، با این حال، محدوده‌ی انتخاب رستوران‌ها و آشپزهایش شگفت‌انگیز است. می‌شود به راحتی غذاهای خوب و مقرون به صرفه در آن پیدا کرد. به علاوه اینکه برای خبره‌های غذایی انتخاب‌های خوشمزه‌ و گران هم به راحتی پیدا می‌شوند.

amsterdam travel guide-foods

صبحانه : همانطور که پیش‌تر گفتیم، تقریبا همه‌ی هتل‌ها و هاستل‌های این شهر وعده‌ی صبحانه را به مشتریانشان ارایه می دهند، اما اگر دوست داشتید گزینه‌های ارزان و خوبی در اطراف این هتل‌ها پیدا می‌شوند که می توانید صبحانه‌ی مورد علاقه‌تان را در آن‌‌‌ها میل کنید. ( ۳ تا ۶ یورو )

ناهار : شاید برای صرف ناهار، فلافلی‌ها و فست‌فودها گزینه‌ی خوبی باشند ( ۴ تا ۸ یورو )، همچنین رستوران‌های نشستنی هم هستند که کمی گران‌تر می‌شوند. ( ۵ تا ۱۵ یورو )

شام: اگر دنبال گزینه‌های خوب و البته ارزان هستید، پیشنهاد ما به شما پیتزافروشی‌ها هستند. ( ۶ تا ۱۰ یورو )

مک دونالد: خوشبختانه مک دونالد در آمستردام ارزان است و در بهترین حالت خود معمولا بیشتر از ۳ یورو هزینه در بر ندارد.

amsterdam travel guide-happyhappyjoyjoy asian restaurant

کافه: نوشیدن قهوه، اسپرسو و کاپوچینو در یک کافی‌شاپ یا کافه حدود ۲ تا ۲.۸۰ یورو برای شما هزینه در بر دارد. اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۶۱.۵ و ۴۶.۵ یورو تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

کارت عبور آمستردام تهیه کنید (Amsterdam Pass)

کارت عبور مذکور علاوه بر اینکه دسترسی رایگان به سیستم حمل و نقل عمومی را برایتان مقدور می‌سازد، این امکان را هم فراهم می کند که از جاذبه‌ها و موزه‌های عمده‌ و اصلی شهر بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی دیدن کنید. اگر می خواهید از تعداد زیادی موزه دیدن کنید، این کارت به میزان قابل توجهی هزینه‌های شما را کم خواهد کرد.

از تور‌های رایگان پیاده‌روی استفاده کنید

اگر می خواهید اکثر نقاط بیرونی شهر را مشاهده کنید، در یکی از این تورهای رایگان پیاده روی شرکت کنید. راهی عالی برای کسب اطلاعات در مورد شهر، بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنید. بزرگترین تورپیاده‌روی این شهر، تورهای اروپای جدید هستند.

برای خودتان یک قایق اجاره کنید

بر خلاف کشتی‌های گران کروز (Canal Cruise)، شما می توانید با هزینه‌ی کمتری برای خودتان یک قایق اجاره کنید. اگر تعداد شما ۳ یا ۴ نفر باشد، برای هر کدام از شما تنها حدود ۶ یورو هزینه در بر خواهد داشت.

ارزان میل کنید

مکان‌هایی همچون Febo, Walk to Wok, Maoz همگی نقاطی هستند که می توانید در آن‌ها غذای ارزان میل کنید. مهمتر از همه اینکه اگر خارج از زمان معمول ناهار، غذا میل کنید، هزینه‌های پرداختی‌تان کمتر خواهد شد.

amsterdam travel guide-3

The canals in Amsterdam after a winter snow fall.

بهترین زمان سفر به آمستردام؟

با توضیحاتی که داده شده، مطمئنا برای رفتن به شهر زیبای امستردام لحظه شماری خواهید کرد. اما با توجه به اینکه آمستردام تنها ۷ فوت از سطح دریا بالاتر است، به عنوان یکی از شهرستان های مرطوب در جهان محسوب می شود. رطوبت بالای این شهر در فصل تابستان همراه با باران های گرم مدیترانه ای همراه است. البته میزان بارش باران ها در فصل زمستان با شدت بیشتری است. در ماه های ژوئن، ژوئیه، اوت، نوامبر و آوریل، در این شهر باد و ابر جولان می دهند اما در اوایل شروع سال نو، شهر پوشیده از برف و یخ است. شرایط آب و هوایی این شهر در هر فصل منحصر به فرد است و قبل از رفتن باید با بارش ها و دمای هوا توجه داشته باشید.

آمستردام در ردیف شهرهای دو فصلی است. در اواسط ماه مارس تا اواسط ماه مه زمانی است گل های لاله تازه رویش کرده اند و این شهر پر شده از بوی گل های رنگارنگ. همچنین این شهر در آوریل تا سپتامبر بیشترین بازدیدکننده را دارد. در این ماهها رویدادهای فرهنگی و جشنواره های زیادی برگزار می شود. در روز ۲۷ آوریل روز پادشاه و در هفته اول ماه نوامبر نیز شب بازدید از موزه است. در سومین هفته از ماه ژون نیز باغ های شهر گسترده شده و از اواخر هفته دوم سپتامبر به تدریج از میزان بازدیدکننده این شهر کم می شود. به هر حال در سومین هفته در ماه اوت، اوج مسافرت ها به شهر آمستردام است.

تماشا کنید : جاذبه های توریستی آمستردام

 تهیه و تنظیم: okvisa.ir

منبع ۱


لینک های مفید برای سفر به آمستردام


مطالب مرتبط با هلند

اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۶

تور مجازی آمستردام

تور مجازی آمستردام هلند مهم نیست در چه فصلی از سال مهمان آمستردام هستید، در این شهر همیشه کاری یا چیزی هیجان‌انگیز برای انجام دادن یا […]
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
تیر ۹, ۱۳۹۵

مناطق دیدنی و جاذبه های توریستی آمستردام

در این مقاله بهترین تفریحات و سرگرمی‌ها در آمستردام و همچنین مناطق دیدنی آمستردام را به شما معرفی خواهیم کرد.با ما همراه باشید. جاذبه های توریستی […]
تیر ۷, ۱۳۹۵

آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام آمستردام شهری که ترکیبی به نظیر از معماری قرن ۱۷ با معماری حال حاضر است، هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری است. در این […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

آبان ۲۵, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری نروژ

جاذبه‌های گردشگری نروژ نروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ، کشور پادشاهی مستقل و متمرکزی است که قلمروی آن بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد. نروژ ۳۸۵٬۲۰۷ کیلومتر مربع وسعت […]
آبان ۲۳, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری اتریش

جاذبه‌های گردشگری اتریش اتریش یا Austria با نام رسمی جمهوری اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پایتخت آن وین است. این کشور با مساحت […]
آبان ۲۱, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری پرتغال

جاذبه‌های گردشگری پرتغال پرتغال یا Portugal کشوری در جنوب غرب اروپا که پایتخت آن لیسبون است. جمعیت این کشور در حدود ۱۰.۵ میلیون نفر و واحد پول […]
آبان ۲۰, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری مجارستان

جاذبه‌های گردشگری مجارستان کشور مجارستان یا Hungary با مساحت ۹۳٫۰۳۰ کیلومتر مربع در اروپای مرکزی واقع شده است. جمعیت مجارستان در حدود ۱۰ میلیون نفر اعلام […]
آبان ۱۹, ۱۳۹۸

جاذبه های گردشگری پراگ

جاذبه گردشگری پراگ کشور تاریخی جمهوری چک با قدمت ۱۱۰۰ سال یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای گردشگران است که سالیانه حدود ۶ میلیون نفر […]
آبان ۱۶, ۱۳۹۸

استکهلم

راهنمای سفر به استکهلم سوئد استکهلم، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. فرقی نمی‌کند که چند بار به این شهر سفر کنید، هر بار، جاذبه‌ای دیدنی، […]
آبان ۱۶, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری استکهلم

جاذبه‌های گردشگری استکهلم استکهلم پایتخت و بزرگ‌ترین شهر سوئد است که در محل تلاقی دریاچه‌ی مالارِن با دریای بالتیک قرار دارد. جالب است بدانید که استکهلم […]
آبان ۱۳, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری سوئد

جاذبه‌های گردشگری سوئد کشور سوئد را در دنیا با موارد متعددی از جمله اتومبیل های Saab و Volvo، گروه موسیقی ABBA، ترشی شاه ماهی و فروشگاه […]
آبان ۱۲, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری آلمان

جاذبه‌های گردشگری آلمان از زمان اتحاد مجدد دو آلمان تا کنون، علیرغم اینکه برای خارجی ها چندان شناخته شده نیست؛ سالهاست آلمان هم به عنوان یک […]
آبان ۱۱, ۱۳۹۸

جاذبه‌های گردشگری فرانسه

جاذبه‌های گردشگری فرانسه فرانسه کشور تفریحات عالی و پنیرهای خوشمزه، محبوب ترین مقصد گردشگری دنیاست. سالانه ۸۲ میلیون توریست خارجی از فرانسه دیدن می کنند. توریست ها اغلب به […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *