کشورهایی که ویزا نمی خواهند
می 11, 2015
هتل هاي بانكوك
می 14, 2015
نمایش همه

۵ شهر ارزان اروپایی در سال ۲۰۱۴

گروهی از مردم برای مهاجرت یا مسافرت‌های عادی به کشورهای اروپایی علاقه‌مند هستند، اما هزینه زندگی روزانه در این کشورها از مهم‌ ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب مقصد است.

به عنوان نمونه، گروهی از شهرها مانند پاریس، رم و لندن اجاره‌های بسیار بالایی را برای مسکن دریافت می‌کنند و این هزینه‌ها برای بسیاری از مهاجران و یا مسافران قابل پوشش‌دهی نمی‌باشد.
در ادامه شهرهای اروپایی که کم‌ترین هزینه زندگی را در سال ۲۰۱۴ خواهند داشت، معرفی می‌شوند.این رتبه‌ بندی براساس شاخص قیمت مصرف‌کننده که یکی از هزینه‌های زندگی می‌باشد، انجام شده‌است.شاخص قیمت مصرف‌کننده در بردارنده هزینه زندگی شهرها از جمله کالاها، خدمات و حمل‌ونقل می‌باشد و در این بررسی هزینه اجاره مسکن نیز که به عنوان شاخصی جدا بررسی می شود به شاخص‌های بررسی افزوده شده‌است.

برای سهولت در مقایسه و مفهوم این شاخص‌، شاخص‌های مورد بررسی در این گزارش نسبت به هزینه‌های کنونی شهر نیویورک سنجیده شده‌اند، بدین صورت که به عنوان مثال اگر شاخص هزینه زندگی در شهری ۶۰ باشد، هزینه‌های زندگی در آن شهر ۴۰ درصد پایین‌ تر از نیویورک است.اگر شما به هر دلیلی از جمله مسافرت یا درمان قصد عزیمت به اروپا را دارید، شناخت کم‌هزینه‌ ترین شهرهای اروپایی می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب مقصد باشد. اخذ ویزای شینگن برای سفر به اروپا را به ما بسپارید.

۱.کیشینف،‌مولداوی- ۴۱.۶۵
این شهرستان اروپایی به عنوان مقرون‌به‌صرفه ترین مقصد اروپایی شناخته شده‌است. اجاره یک آپارتمان تک خوابه در این شهرستان به طور متوسط ۲۶۵ دلار در ماه هزینه دارد و بقیه هزینه‌های زندگی نیز به طور متوسط در این شهرستان برابر با ۱۶۵ دلار تخمین زده‌ شده‌ است.

هزینه حمل‌ ونقل ماهانه تنها ۶ دلار است و شما می‌توانید یک وعده غذایی را در رستورانی متوسط در شهر کیشینف با هزینه ۲۲ دلار تهیه کنید. این شهر منزل ۶۰۰ تا ۸۰۰ شهروند می‌باشد و برای تهیه امکانات آموزشی، ۳۳ دانشگاه را در دل خود جای داده‌ است.

۲.اسکوپیه، مقدونیه – ۴۹.۱۱
بیرون رفتن برای یک وعده غذایی در اسکوپیه ۵۰ دلار هزینه دارد و هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ۳۲۵ دلار در ماه است.

اتاق‌هایی با اجاره ۲۲۵ دلار در ماه نیز در خارج از مرکز شهر اسکوپه پیدا می‌شوند. این شهر مرکز سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و علمی مقدونیه می‌باشد.گرفتن وقت سفارت توسط کارشناسان ما برای سفر به اروپا

۳.کیف، اوکراین – ۴۹.۵۱
با توجه به ناآرامی‌های اخیر اوکراین، کیف اکنون یکی از بدترین مکان‌ها برای انتخاب به عنوان مقصد سفر می‌باشد، ولی سومین ارزان‌ترین شهر اروپا می‌تواند یکی از دلایل وسوسه‌کننده برای توریست‌ها باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان در مرکز این شهر به طور متوسط ۵۷۰ دلار در ماه است، در مکان‌های دورتر از مرکز شهر نیز این هزینه به ۳۳۰ دلار کاهش می‌یابد.

این شهر یک مرکز مهم آموزشی، صنعتی، علمی و فرهنگی در شرق اروپا است که خانه طیف گسترده‌ای از صنایع با تکنولوژی پیشرفته، دانشگاه‌ها و نمادهای تاریخی نامی در جهان می‌باشد. مواد غذایی، آب‌وبرق و هزینه غذا خوردن در رستوران‌ها در این شهر ارزان است و همین امر این شهر کوچک را به مکانی مناسب برای زندگی و کار تبدیل کرده‌است.

حقوق‌ شهروندان کیف با میانگین ماهانه ۴۷۸ دلار (بعد از کسر مالیات) ممکن‌است کم به نظر برسد، اما قدرت خرید شهروندان در این شهر بالا برآورد شده‌است.

۴.صوفیه، بلغارستان – ۵۱.۵۹
اجاره مسکن در مرکز صوفیه، به طور متوسط ۳۸۰ دلار در ماه هزینه دارد.

 

مواد غذایی در این شهر ارزان است و هزینه حمل‌ونقل در ماه تنها ۳۵ دلار برآورد شده‌است. حقوق شهروندان صوفیه به طور متوسط ۶۰۳ دلار گزارش شده‌است، اما حدود ۱۳ درصد از شهروندان این شهر، با مشکل بیکاری روبه‌رو هستند.

۵.مینسک، بلاروس – ۵۱.۸۳
پایتخت بلاروس محل زندگی بیش از ۲ میلیون نفر می‌باشد. زندگی در این شهر ارزان است و هزینه متوسط اجاره ۳۸۰ دلار برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مینسک برآورد شده‌است. هزینه آب‌ وبرق این شهر نیز معقول است و حمل ونقل عمومی تنها ۱۳.۵۰ دلار در ماه و یک بسته سیگار ۲.۷۱ دلار هزینه دارد. مینسک موزه‌، سالن نمایش، سینما و کتابخانه‌های زیادی در خود دارد و از نظر فرهنگی غنی می‌باشد.

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما