مالزی
دسامبر 24, 2019
قاهره
دسامبر 25, 2019
نمایش همه

راهنمای سفر به مسقط

 

مسقط پایتخت شهر عمان و محل حکومت این کشور است. جمعیت این شهر ۴.۸۲۹.۹۴۶ نفر است. مسقط از لحاظ فرهنگی و تاریخی شهری غنی محسوب می‌شود. بندر طبیعی مسقط یکی از بزرگترین بنادر جهان است که به عنوان مرکز حمل و نقل اجناس از عربستان، هند و اروپا استفاده می‌شود.

 


لینک‌های مفید برای سفر به مسقط


 

مسقط به معنای” مکان سقوط” است، چون شهر از مناطق دیگری مانند مطرح و راوی از طریق دامنه کوه‌های سختی جدا می‌شود.

شهر” مسقط” در حقیقت ترکیبی از سه شهر کوچکتر است که در طول زمان در کنار هم رشد کرده‌اند. این شهرها به ترتیب زیر هستند:

  • مسقط- اغلب با عنوان شهر دیوار نامیده می‌شود و جایگاه کاخ‌های سلطنتی است.
  • مطرح- در اصل دهکده ماهیگیری است، و محل بازارهای تو در تو.
  • راوی- عموما به عنوان مرکز تجاری و سیاسی شهر شناخته می‌شود.

این تقسیم بندی سه گانه، ممکن است گاهی باعث دردسر گردشگران شود، چون این سه نقطه با هم فاصله دارند.

 

 

آب و هوای مسقط

آب و هوای مسقط، استوایی است. با هوایی بسیار گرم و شرجی در طول سال.

روش‌های سفر به مسقط

سفر با هواپیما

پروازهای زیادی به فرودگاه بین المللی مسقط صورت می‌گیرد. شرکت‌های هواپیمایی مثل ایرایشیا، فلای دبی،عمان ایر، گلف ایر، هواپیمایی امارات، ایرعربیا، اتحاد ایرویز، بریتیش ایرویز، کی ال ام، لوفت هانزا، ایرایندیا، هواپیمایی مصر، رویال اردن، هواپیمایی ترکیش و بسیاری ایرلاین های دیگر به این شهر پرواز دارند. این فرودگاه ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با شهر فاصله دارد (بستگی دارد که به کدام نقطه از شهر مسقط بروید). تاکسی‌ها در فرودگاه مسقط فراوان هستند و عموما از کیلومترشمار استفاده می‌کنند.

سفر با اتوبوس

اتوبوس‌های شرکت حمل و نقل ملی عمان، از دبی و ابوظبی به سمت مسقط می‌روند. این سفر ۶ ساعت طول می‌کشد. حمل و نقل الخنجری، اتوبوسی از الریگا دبی به سمت مسقط می‌فرستد. این اتوبوس‌ها از ساعت ۷ صبح تا ۳ بعد از ظهر سرویس می‌دهند.

سفر با ماشین

از طریق جاده امارات متحده عربی به راحتی می‌توانید به مسقط بروید. این سفر حدود ۵ ساعت طول می‌کشد. همچنین از طریق یمن نیز می‌توان به این شهر سفر کرد. این سفر حدود ۶ ساعت به طول می‌انجامد.

وسایل سفر درون شهری در مسقط

سفر با تاکسی

تاکسی‌های ماکسی از بزرگراه و از منطقه سیب به منطقه کورنیچ می‌روند. کرایه تاکسی از کورنیچ تا کلیسا ۱۰۰ بیسه عمان است.

به محض رسیدن به فرودگاه، تاکسی‌ها در ۴۰ کیلومتری محدوده تجاری مرکزی مسقط ایستاده‌اند. برای رفتن به شهر می‌توانید یکی از این تاکسی‌ها را سوار شوید. هزینه تاکسی‌های معمولی که به رنگ نارنجی و سفید هستند، مقداری بیشتر است. معمولا رانندگان این تاکسی‌ها از مسافرانی که ناآگاه هستند کرایه بیشتری دریافت می‌کنند. اگر چانه نزنید معمولا ۸ ریال از شما کرایه می‌گیرند. اما اگر بتوانید چانه بزنید، می‌توانید تا ۵ ریال هم کرایه را پایین بیاورید.

سفر با ماشین

بسیاری خدمات کرایه ماشین در شهر مسقط در دسترس هستند. در زمینه داشتن مجوز رانندگی بین المللی برای اجاره ماشین در مسقط اطلاعات متناقضی وجود دارد. طبق اطلاعات وب سایت پلیس سلطنتی عمان، داشتن گواهینامه رانندگی از کشور خود مسافر به مدت ۹۰ روز برای رانندگی در این شهر کفایت می‌کند. اما بهتر است که این موضوع را خود شرکت کرایه ماشین نیز تایید کند.

جاذبه‌های گردشگری مسقط

قلعه الجلالی و قلعه المیرانی

این دو قلعه در خیابان قصر الاعلم واقع شده‌اند. این دو قلعه در میان کوه‌های سنگی و به عنوان زندان ساخته شده‌اند. تاریخ ساخت این دو قلعه به سال ۱۵۸۰ بر می‌گردد، یعنی زمانی که پرتغالی‌ها این شهر را اشغال کردند. در حال حاضر این دو زندان به موزه تبدیل شده‌اند. البته از سال ۲۰۱۲ به بعد، درهای این دو موزه به روی عموم بسته شد و در حال حاضر گردشگران فقط می‌توانند از خارج قلعه‌ها عکس بیندازند.

کاخ سلطنتی قصرالاعلم

این کاخ توسط قلعه‌های جلالی و میرانی حفاظت می‌شود. در حال حاضر این کاخ دفتر سلطان قابوس، پادشاه عمان است. این کاخ زیبا بالای یک بندر عمیق قرار گرفته است. گردشگران اجازه بازدید از این کاخ را ندارند، اما می‌توانند از ورودی قصر عکس بگیرند.

منطقه کورنیچ

منطقه کورنیچ که اخیرا بازسازی شده است، مکانی محبوب برای پیاده روی است. انواع اغذیه فروشی نیز در این محل به چشم می‌خورد. در این منطقه می‌توانید به سمت قلعه مطرح که در انتهای شرقی کورنیچ واقع شده است، بالا بروید و از دیدن مناظر از بالای قلعه لذت ببرید.

مسجد جامع سلطان قابوس

این مسجد، سومین مسجد بزرگ جهان است، و در آن به روی گردشگران غیرمسلمان جهان نیز باز است. گردشگران غیرمسلمان، هر روز از ساعت ۸ تا ۱۱ صبح می‌توانند از این مسجد دیدن کنند. البته خانم‌ها باید با حجاب وارد این مسجد شوند. از جمله اشیا زیبایی که باید حتما در این مسجد دید، یکی شمعدان‌های کریستال اِسوارووسکی (Swarovski) و دیگری دومین فرش بزرگ دستبافت ایرانی در جهان و پنل‌های مرمر است.

موزه بیت الزبیر

این موزه تاریخ اجتماعی عمان را به معرض نمایش می‌گذارد. از دیگر موزه‌های مسقط می‌توان موزه کودکان، موزه ملی، موزه تاریخ طبیعی، موزه فرانسوی، موزه عمان، موزه بیت الباغ و موزه‌های نیروهای مسلح پادشاه را نام برد.

قلعه نخل

این قلعه باشکوه حدود ۴۰ دقیقه با ماشین از شرق شهر فاصله دارد. این قلع در کوه‌های حجر و در منطقه جبل اخضر قرار دارد.

  • در مسقط همچنین تعداد زیادی پارک‌های بزرگ و کوچک وجود دارد. پارک ملی القرم یا باغ‌های رز، بزرگترین پارک مسقط است، که یک آبشار مصنوعی بزرگ، یک دریاچه و یک شهربازی دارد، که در زمان جشنواره مسقط حتما باید از این پارک دیدن کنید. از دیگر پارک‌های مشهور مسقط می‌توان ریام پارک را نام برد.

 

  • بعضی از کارخانه‌های مسقط به روی عموم باز است و گردشگران می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند. از میان این کارخانه‌ها می‌توان کارخانه عطر Amouage را نام برد، که عطرهای آن از گران ترین عطرهای جهان هستند.

خرید در مسقط

بازار مطرح

در این بازار که شبیه ماز است، تعداد زیادی ماهی فروشی وجود دارد که گفته می‌شود بهترین ماهی فروشی‌ها در منطقه خلیج هستند. در این بازار تعداد زیادی جواهرفروشی، مغازه صنایع دستی عمانی، و غذاهای عمانی با قیمت‌های مناسب را می‌توانید بیابید. همچنین در این بازار می‌توانید سوغاتی‌های خاص و زیبایی بخرید. چندین مغازه در این بازار کارت اعتباری هم قبول می‌کنند.

مرکز خرید سابکو

این مرکز خرید در واقع مجموعه‌ای از چندین مرکز خرید نه چندان بزرگ است که در میان مردم مسقط بسیار محبوب است. مرکز خرید سابکو حقیقی بازار کوچکی مثل مجموعه‌ای از چندین مغازه دارد که در آن می‌توانید انواع صنایع دستی که در بازار مطرح هم موجود هستند را بیابید. خانه صنایع دستی عمان درست روبروی مرکز خرید سابکو قرار دارد، که صنایع دستی را با ضمانت نامه می‌فروشند. اما قیمت‌های آن‌ها نسبتا بالا است.

مرکز خرید اَوِنیو عمان

فروشگاه‌های زنجیره‌ای لولو در مرکز خرید اَونیوز عمان واقع شده‌اند. در این مرکز خرید انواع مغازه‌ها، رستوران‌ها و بخش سرگرمی برای کودکان وجود دارد که مردم شهر مسقط و گردشگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

مرکز خرید مرکز شهر مسقط

بزرگترین مرکز خرید شهر مسقط که تعداد زیادی مغازه در آن وجود دارد.

مرکز خرید القرم

این مرکز خرید به تازگی در منطقه القرم افتتاح شده است.

از دیگر مراکز خرید مسقط می‌توان به مرکز خرید سلطان، مرکز خرید الفیر، مرکز خرید سِلکت و هایپرمارکت سفیر اشاره کرد.

خیاطی‌‌های مسقط

بسیاری از هندی‌ها در مسقط خیاطی دارند. می‌توانید در ازای پرداخت ۵ ریال عمانی یک کت و شلوار ایتالیایی سفارش بدهید. مغازه‌ای به اسم ریموند در راوی، لباس‌های سنتی می‌دوزد، که قیمت آن‌ها با توجه به کیفیتی که دارند از ۵۰ تا ۵۰۰ ریال عمانی است. کیفیت لباس‌ها با توجه به نوع پارچه متفاوت است، ممکن است پارچه‌ها از پشم خالص باشند و یا با الیاف دیگر مانند کتان ترکیب شده باشند. در کاتالوگ‌های این خیاطی‌ها می‌توانید جدیدترین طرح‌های ایتالیایی را پیدا کنید. البته در نظر داشته باشید که دوخت یک کت و شلوار ممکن است تا ۲ دو هفته زمان ببرد. بنابراین اگر قرار است برای مدت کوتاهی در مسقط بمانید، بهتر است که اصلا سمت این خیاطی‌ها نروید.

رستوران‌های مسقط

غذا در مسقط ارزان است. یک وعده غذا برای هر نفر از ۱ تا ۳ ریال عمان تمام می‌شود. در ادامه برخی از بهترین رستوران‌های مسقط را به شما معرفی می‌کنیم.

رستوران الخیران

رستوران الخیران در قصر البستان قرار دارد. این رستوران سرویس منو باز صبحانه و عصرانه ارائه می‌دهد. غذا، خدمات و فضا و چشم انداز این رستوران فوق العاده است. غذاهای این رستوران بالاترین کیفیت را دارند و ترکیبی از غذاهای سنتی و بین المللی هستند.

آدرس: Al Bustan Palace, Muscat 114, Oman

☎ ۹۶۸۲۴۷۹۹۶۶۶+

ساعت کار رستوران: همه روزه از ساعت ۷ الی ۱۵:۳۰ و ۱۸:۳۰ الی ۲۲:۳۰

رستوران هتل چِدی

هتل چدی مسقط ۶ رستوران با بهترین غذاها از سراسر جهان دارد. در این رستوران‌ها انواع غذاهای مدیترانه‌ای، خاورمیانه، جنوب شرق آسیا و هند را می‌توانید بیابید. طراحی داخلی این رستوران را، طراح مشهور ژاپنیYasuhiro Koichi انجام داده است.

آدرس: Muscat, Oman

☎ ۹۶۸۲۴۵۲۴۴۰۰+

ساعت کار رستوران: صبحانه ۷ الی ۱۰:۳۰،  نهار ۱۲ الی ۱۵، عصرانه ۱۵ الی ۱۸، شام ۱۹ الی ۲۲:۳۰

ممتاز محل

رستوران ممتاز محل رستورانی هندی در شهر مسقط است. این رستوران بر روی تپه‌ای پشت پارک ملی القرم و در نزدیکی موزه کودکان واقع شده است. در منوی این رستوران بیش از ۱۰۰ نوع غذا از سوپ و غذاهای دریایی گرفته تا مرغ، بره، غذاهای گیاهی و انواع دسر وجود دارد.

آدرس: Muscat, Oman

☎ ۹۶۸۲۴۶۰۵۹۷۹+

ساعت کار رستوران: همه روزه از ساعت ۱۲ الی ۱۵:۳۰ و ۱۹ الی ۱۲- روزهای جمعه از ساعت ۱۳ الی ۱۶ و از ساعت ۱۹ الی ۱۲

معرفی بهترین هتل‌های مسقط

مسقط، پایتخت خوش منظره عمان، که بین کوه‌ها و اقیانوس قرار گرفته است،‌ با قلعه‌های قدیمی و موزه‌های فوق‌العاده، خانه اپرا و پارک‌های پر از گل هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. اگر شما نیز قصد سفر به این شهر زیبا و اقامت در لوکس ترین و بهترین هتل‌های مسقط را دارید، کافی است با فلای تودی همراه شوید تا با بهترین هتل‌های مسقط آشنا شوید. برای رزرو سریع و راحت هر هتل کافی است که روی نام آن کلیک کنید و اگر هتل مد نظر شما در این مطلب موجود نیست کافی است که برای رزرو هتل مسقط در سایت فلای تودیاقدام کنید.

۱. اسپا و ریزورت شانگری- لا الحسن (Shangri-La Al Husn Resort & Spa)

اسپا و ریزورت شانگری- لا الحُسن در منطقه‌ای بی نظیر و منحصر‌ به فرد در شهر مسقط قرار دارد. این ریزورت با آب های زلال دریای عمان احاطه شده است و یکی از بهترین هتل‌های مسقط به شمار می‌رود.

الحسن که به معنی قصر است،‌۱۸۰ اتاق دارد که تنها مخصوص بزرگسالان است و ساحلی اختصاصی دارد. اتاق های این هتل در زمره بزرگترین و مدرن‌ترین اتاق‌های هتل‌های عمان هستند. دکور و تزئینات هتل شانگری- لا برگرفته از کاخ‌های سلطنتی عربی است، که آثار معتبر عمانی در آن به چشم می‌خورد.

مهمانان این هتل می‌توانند از وجود ۱۰۰ متر ساحل اختصاصی، در کنار صبحانه بوفه، مینی‌بار،‌ چای عصرانه،‌ پیش غذا و خدمات هتل لذت ببرند.

هتل شانگری- لا ۴۵ دقیقه از فرودگاه بین‌المللی مسقط و ۲۰ دقیقه از شهر مسقط فاصله دارد. این هتل برای مسافران تفریحی و تجاری بسیار مناسب است. بنا به درخواست مهمانان، ترنسفر هتل نیز در دسترس است.

هتل شانگری- لا یکی از بهترین موقعیت‌های مکانی را در مسقط دارد. این هتل در میان زوج‌های جوان نیز محبوب است و نمره ۹.۲ را از طرف آن‌ها کسب کرده است. هزینه‌های هتل شانگری- لا مسقط با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد نیز بسیار مناسب است.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به وای فای رایگان،‌استخر، پارکینگ رایگان، مرکز تناسب اندام، اسپا و مرکز سلامتی اشاره کرد.

امتیاز: ۹.۲

آدرس:  P.O Box 644,, 100 Muscat, Oman

۲. هتل کمپینسکی مسقط (Kempinski Hotel Muscat)

هتل کمپینسکی مسقط در سواحل خلیج فارس واقع شده و قلب جدید مسقط است. هتل کمپینسکی هتلی ۵ ستاره و محل اقامتی لوکس و بی نظیر در عمان است.

این هتل ۳۱۰ اتاق و سوئیت دارد. این اتاق‌ها همگی مجهز به میز، تلویزیون صفحه تخت، کمد مخصوص لباس، قهوه ساز با یک حمام شخصی هستند. اتاق‌های اصلی هتل کمپینسکی یک بالکن نیز دارند.

هتل کمپینسکی همچنین تسهیلات ملاقات نیز فراهم می‌کند. این هتل رستوران‌هایی در سطح جهانی دارد. مجهز به سالن بولینگ اختصاصی و مرکز تفریحی،‌ مرکز تناسب اندام و اسپا است. سالنی نیز برای ملاقات‌های رسمی، کنفرانس‌ها، برگزاری مراسم ازدواج و… در نظر گرفته شده است. این سالن زیبا لوزی شکل و بدون ستون در زمینی به مساحت ۱۱۰۰متر است.

مرکز کنوانسیون و نمایشگاه عمان در ۹ کیلومتری هتل کمپینسکی واقع شده است. در حالیکه مسجد جامع سلطان قابوس در ۱۳ کیلومتری این هتل قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی مسقط نیز در ۵ کیلومتری این هتل قرار دارد.

این هتل موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی در شهر مسقط دارد و میان زوج‌های جوان نیز محبوب است. به‌طوری‌که نمره ۹.۱ را به آن داده‌اند.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به وای فای رایگان، استخر، ترنسفر فرودگاهی، پارکینگ رایگان و اتاق خانوادگی اشاره کرد.

امتیاز: ۹.۱

آدرس:  Street 6 335 Al Mouj,, Muscat, Oman

۳. هتل کورال مسقط (Coral Muscat Hotel & Apartments)

هتل کورال مسقط با اتاق‌هایی بزرگ و به شکل هتل آپارتمان در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری مسقط قرار دارد. این هتل تنها ۸۰۰ متر با پارک ملی القرم و ۲.۶ کیلومتر از خانه اپرای سلطنتی مسقط فاصله دارد.

اتاق‌های این هتل با آشپزخانه‌ای کوچک تجهیز شده‌اند. درون هر آشپزخانه یک مایکروفر،‌ کتری و یخچال وجود دارد. هر واحد این هتل یک حمام با سشوار دارد.

مهمانان هتل کورال مسقط می‌توانند از صبحانه بوفه این هتل لذت ببرند. این هتل ۴ ستاره مجهز به یک سالن تناسب اندام، اتاق‌های ایروبیک، ماساژ و استخری در پشت بام است.

باشگاه تفریحی راس الحمرا در ۳.۳ کیلومتری هتل کورال مسقط واقع شده است، در حالیکه برج ساعت قدیمی ۹ کیلومتر و فرودگاه سیب ۲۲ کیلومتر از آن فاصله دارند.

هتل کورال موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و در میان زوج‌های جوان امتیاز ۸.۲ را دریافت کرده است.

از دیگر امکانات هتل کورال مسقط می‌توان به وای فای رایگان، استخر روباز و سرپوشیده، پارکینگ رایگان، اتاق خانوادگی و سالن ورزشی بسیار مجهز اشاره کرد.

امتیاز: ۹

آدرس: ۱۳۷, Al Qurum, Sabco, Muscat, Oman

۴. هتل البوستان پالاس مسقط (Al Bustan Palace – A Ritz-Carlton Hotel)

هتل البوستان پالاس مسقط هتلی ۵ ستاره است که خدماتی در سطح جهانی ارائه می‌کند. هتل البوستان در برابر کوه های الحجر قرار دارد و نمایی زیبا به دریای عمان دارد. این ریزورت لوکس ۵ ستاره تجربه‌ای مشابه زندگی در قصر را برای مهمانان خود فراهم می‌کند و نمایانگر هنر میزبانی مردم عمان است. هتل البوستان در ۱ کیلومتری طولانی ترین ساحل اختصاصی مسقط قرار دارد.

هتل البوستان مسقط ۲۵۰ اتاق و سوئیت دارد که همگی به تازگی بازسازی شده‌اند. اسپای این هتل ۱۷ اتاق دارد و منطقه‌ای با ساحل اختصاصی که فقط خان‌ها حق عضویت در آن را دارند.

تمامی اتاق‌های این هتل مجهز به کتری برقی،‌ مینی بار و تلویزیون صفحه تخت هستند. برخی از اتاق‌ها اتاق نشیمن جداگانه نیز دارند.

همچنین برنامه‌ای برای کودکان مهمان هتل البوستان در نظر گرفته شده است. آن‌ها می‌توانند از ساحلی با سرگرمی‌های متفاوت لذت ببرند. از میان این سرگرمی‌ها می‌توان به غواصی، تنیس روی میز،‌ فوتبال ساحلی،‌ یا کارهای هنری اشاره کرد. این برنامه همچنین شامل بخشی است که در آن از کودکان دعوت می‌شود تا فرهنگ و سنت‌های محلی عمان را کشف کنند.

هتل البوستان پالاس ۳ رستوران دارد که در آن‌ها غذاهای بین‌المللی سرو می‌شود. تراس الخیران رستورانی ۲۴ ساعته است که نمایی زیبا به دریای عمان دارد. در این رستوران تازه ترین ماهی‌ها و غذاهای دریایی سر می‌شود. رستوران چینی هتل البوستان که برنده جایزه نیز شده است، غذاهای چینی معتبر را در مکانی راحت در اختیار مهمانان قرار می‌دهد.

فرودگاه بین‌المللی مسقط ۴۵ دقیقه با ماشین از هتل البوستان مسقط فاصله دارد. مرکز شهر و ‌کاخ العالم مسقط ۲۰ دقیقه با ماشین از این هتل فاصله دارند. پارکینگ خصوصی رایگان در هتل البوستان در دسترس است.

هتل البوستان یکی از بهترین موقعیت‌های جغرافیایی را در مسقط دارد. و در میان زوج‌های جوان نمره ۹.۵ را کسب کرده است.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به وای فای رایگان،‌استخر روباز و سرپوشیده، پارکینگ رایگان و‌ اتاق خانوادگی اشاره کرد.

امتیاز: ۹

آدرس: Muttrah Beach -PO BOX 1998, 114 Muscat, Oman

۵. هتل چدی مسقط (The Chedi Muscat)

هتل چدی مسقط هتلی ۵ ستاره است که ۱۵ دقیقه با ماشین تا فرودگاه بین‌المللی مسقط فاصله دارد. این هتل یک اسپا با خدمات ماساژ، چندین استخر و وای فای رایگان دارد.

اتاق‌های این هتل مجهز به تلویزیون صفحه تخت، دستگاه تهویه هوا، دستگاه اسپرسو و میزکار هستند. بعضی از اتاق‌ها، سالن نشیمن هم دارند.

هتل چدی ۶ رستوران دارد که مهمانان می‌توانند از غذاهای عربی،‌ آسیایی،‌ بین‌المللی و ترکیبی آن لذت ببرند. رستوران‌ها مجهز به دو قسمت فضای باز و بسته هستند.

اسپای هتل چدی مسقط مخصوص درمان‌های جزیره بالی است،‌ اما گیاه درمانی نیز در آن انجام می‌شود.

این هتل در مکان بسیار خوبی قرار گرفته است و در میان زوج‌های جوان امتیاز ۸.۹ را کسب کرده است.

از دیگر امکانات هتل چدی می‌توان به استخر،‌ترنسفر فرودگاهی،‌پارکینگ رایگان و اتاق خانوادگی اشاره کرد.

امتیاز: ۹

آدرس: North Ghubra 32, Way 3215, Street No 46, 133 Muscat, Oman

 

منبع۱

منبع۲

مطالب مرتبط با عمان

دسامبر 24, 2019

مسقط

راهنمای سفر به مسقط   مسقط پایتخت شهر عمان و محل حکومت این کشور است. جمعیت این شهر ۴.۸۲۹.۹۴۶ نفر است. مسقط از لحاظ فرهنگی و […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما