ویزای صربستان
دسامبر 11, 2019
ویزای ژاپن
دسامبر 12, 2019
نمایش همه

عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن

شما بعد از سختی‌های فراوان و ارائه مدارک گوناگون موفق به اخذ ویزای شینگن شده‌اید. اما به دلایلی نمی‌توانید از ویزای خود استفاده کنید. ما در این مقاله به عواقب استفاده نکردن از ویزای شنگن و مواردی که باید در درخواست ویزای بعدی خود رعایت کنید می‌پردازیم. با Okvisa.ir همراه باشید.

 

اگر از ویزای شنگن خود استفاده نکنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

برای مثال شما ویزای ایتالیا توریستی کوتاه مدت برای مدت یکماه دریافت کردید که از این یکماه، از زمان ورود شما به محدوده شنگن، ۱۲ روز می‌توانید در خاک شنگن تردد کنید. اگر شما به دلایلی از قبیل : دلایل مالی، اتفاقات پیشبینی نشده، بیماری و … نتوانستید از ویزای خود استفاده کنید در آن زمان برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد و تنها مشکلی که با آن روبرو می‌شوید هزینه هایی است که برای درخواست ویزا داده‌اید. هزینه ها ترجمه، هزینه ورودی سفارت و هزینه کارگزاری‌ها، هزینه تورهای مسافرتی و … که با احتساب هزینه این روزهای یورو، هزینه کمی بشمار نمی‌رود.

اما مشکل اصلی زمانی بوجود خواهد آمد که شما چند وقت بعد دوباره قصد سفر به کشورهای شنگن را دارید و می‌خواهید دوباره درخواست ویزا دهید. در این زمان باید شما دلیلی منطقی برای استفاده نکردن از ویزای قبلی خود به سفارت ارائه دهید. گواهی پزشکی می‌تواند یکی از دلایل مفید ارائه شده برای عدم سفر شما باشد.

در صورت عدم ارائه دلیل، سفارت به احتمال زیاد با درخواست ویزای شما موافقت نمی‌کند و یا اگر ویزای قبلی شما به فرض مثال ۱ ساله بوده است، برای اقدام مجدد شما ویزای کوتاه مدت صادر می‌کند. برای ویزاهای بلند مدت حتما حداقل یکبار از ویزای خود استفاده کنید تا برای دریافت ویزاهای بعدی خود دچار مشکل نشوید.

شاید این پرسش برای شما بوجود بیاید که به سفارت ها چه ارتباطی دارد که بنده از ویزای خود استفاده کنم یا خیر؟

پاسخ این سوال بسیار واضح است. هدف اصلی سفارتخانه‌ها از صدور روادید توریستی کسب درآمد از طریق ورود توریست به کشورهای خود است. وقتی شما یکی از سهمیه های ویزای آن ها را استفاده نکردید و به جز هزینه صندوق سفارت، هیچ سودی برای کشور مذکور نداشتید، دلیلی برای صدور ویزای مجدد برای شما وجود ندارد. به این منظور است که باید آن‌ها را متقاعد کنید که شما نمی‌توانستید به این سفر بروید و در صورت صدور مجدد ویزا حتما به کشور آن ها سفر خواهید کرد.

برای درک بهتر این موضوع به این مورد توجه کنید که در مواردی دیده شده است که پس از اخذ ویزا، متقاضی هتل خود را کنسل کرده است و از سفارت با ایشان تماس گرفته شده است که لطفا به سفارت مراجعه کنید. در زمان مراجعه دارنده ویزا، بدون هیچ توضیحی روی ویزای مسافر خط کشیده و ویزای ایشان را باطل کرده‌اند. حتی اجازه توضیح در رابطه با کنسلی یا تعویض هتل را نیز به مسافر نداده‌اند.

نتیجه گیری از مواردی که در بالا ذکر شده این است که با توجه به شرایط ما ایرانیان برای اخذ ویزا، سعی کنید حتما از ویزاهای خود استفاده کنید تا در درخواست های بعدی خود با مشکلات پیچیده مواجه نشوید.

شاید این مقاله هم برای شما مفید باشد

فوریه 18, 2020
دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا و نحوه اعتراض به ریجکتی سفارت ایتالیا همانند تمامی کشورهای حوزه شنگن، رایجترین دلیل ریجکتی سفارت ایتالیا هم “عدم اطمینان از […]
ژانویه 15, 2020

شرکت CKGS یا کوکس اند کینگز

شرکت CKGSIR چیست؟ صف طولانی و خسته کننده جلوی درب سفارت ایتالیا برای متقاضیان ویزا در گذشته و همچنین سیستم وقت دهی دشوار این سفارت باعث […]
ژانویه 14, 2020

ویزا متریک یا VISA METRIC چیست؟

VISA METRIC ( ویزا متریک ) چیست؟ ویزامتریک به عنوان یک گروه تجاری از سال ۲۰۰۵ در حوزه امور مربوط به اخذ ویزا فعالیت دارد. این […]
ژانویه 12, 2020

وی اف اس گلوبال یا VFS GLOBAL چیست؟

VFS GLOBAL ( وی اف اس گلوبال ) چیست؟ شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ در کشور هند آغاز کرد […]
ژانویه 11, 2020

تراول هیستوری یا تاریخچه سفر چیست؟

تراول هیستوری یا تاریخچه سفر زمانی که شما به یکی از کشور‌های خارجی سفر می‌کنید، ویزای آن کشور و یا مهر ورود به آن کشور در […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما
آدرس ما