عواقب اقامت بیش از حد مجاز در منطقه شنگن

رزرو پرواز برای درخواست ویزای شینگن باید به چگونه باشد؟
اسفند ۱۹, ۱۳۹۷
بهترین رستوران های پاریس
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸
نمایش همه

عواقب اقامت بیش از حد مجاز در منطقه شنگن

با توجه به شرایط اخیر، اخذ ویزای شنگن روز به روز سخت تر میشود. متقاضی ویزای شینگن برای دریافت این ویزا نیاز دارد که مدارک زیادی را به سفارت ارائه دهد.باید وقت سفارت دریافت شود و منتظر مراحل اداری که حداقل زمان رسیدگی به پرونده ۱۴ روز خواهد بود.

پس از اخذ ویزای شینگن بسیاری از مسافران این سوال را دارند که اگر ما پس از اتمام زمان ویزا حوزه شنگن را ترک نکنیم چه عواقبی برای ما دارد؟ آیا این کار امکان پذیر است و یا خیر؟ اگر تابحال به این موضوع فکر کرده اید این مقاله را مطالعه بفرمائید. در ادامه با okvisa.ir همراه باشید.

نکات مهمی که باید بدانید:

  • ورود و خروج هر شخص به حوزه شینگن در پایگاه داده های مهاجرت ثبت خواهد شد.
  • شما به هیچ وجه نباید بیش از حد مجاز ویزای خود در خاک شینگن اقامت کنید.
  • به نوع ویزای خود دقت کنید. برای ویزای یک بار ورود در لیبل ویزا و در بخش DURATION OF STAY مدت زمان مجاز برای اقامت شما در حوزه شینگن ذکر شده است. توجه کنید روز ورود و روز خروج شما هم در این بازه محسوب خواهد شد. اما برای ویزاهای چند بار ورود مثلا اگر شما ویزای یک ساله مالتی پل دریافت کردید، در بخش DURATION OF STAY عدد ۹۰ را مشاهده میکنید. این به این معنا هست که شما در هر بار ورود به حوزه شنگن میتوانید تا ۹۰ روز در این حوزه اقامت داشته باشید و بعد از ۹۰ روز باید خاک شینگن را ترک کنید. برای ویزا های یک ساله شما در ۱ سال ۲ دفعه ۹۰ روزه می توانید در منطقه شینگن اقامت داشته باشید.
  • به طور کلی به این مورد توجه کنید که با هر نوع ویزای توریستی، شما در ۱۸۰ روز گذشته نباید بیش از ۹۰ روز در خاک شینگن اقامت داشته باشید.

 

شاید این مقاله هم برای شما مفید باشد

تیر ۱, ۱۳۹۸

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

دلایل رد شدن ویزای شینگن بسیاری از متقاضیان ویزای شنگن این سوال را دارند که دلایل ریجکت شدن چیست؟ چرا با داشتن مدارک کامل باز هم […]

اگر بیشتر از مدت مجاز در خاک شینگن اقامت کنم چه اتفاقی می افتد؟

سیاست مشترکی برای تمام کشورهای عضو شینگن وجود ندارد، هر یک از کشورها مجازات های خاص خود را دارند. اما همه کشورها برای شخص خاطی مجازاتی در نظر میگیرند.

اخراج از شینگن

وقتی شما بیش از ویزای خود در حوزه شنگن اقامت داشته باشید، خیلی سریع اخراج شده و به کشور خود دیپورت خواهید شد. اگر شما در حال کار غیر قانونی خود باشید، به احتمال زیاد بازداشت می شوید و پس از مجازات،به کشور خود باز خواهید گشت و برای مدت معینی یا برای همیشه نمی توانید از کشورهای شنگن درخواست ویزا کنید.

بنابراین، شما برای گرفتن ویزای شینگن یا عبور از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا با مشکلات زیادی مواجه خواهید بود. افسران مهاجرت در مورد افرادی که حتی یکبار بیش از زمان ویزا در شینگن اقامت داشتند، همیشه حساس هستند.

 

 

جریمه

یکی از معمول ترین مجازات ها، جریمه است که مقدار جریمه برای کشورهای مختلف متفاوت است. 

ممنوعیت ورود به خاک شینگن

ممنوعیت ورود افراد به شنگن معمولا برای افرادی است که بیش از حد طولانی اقامت داشته و یا مشغول فعالیت های غیر قانونی هستند.این ممنوعیت میتواند برای مدت سه سال یا بیشتر باشد.

موارد خاص

اگر شما دعوتنامه دارید و یا دلیل قابل قبولی دارید مثل تصادف یا بیماری غیرمنتظره، به شدت توصیه می شود که به جای گذراندن بیش از حد مجاز در کشور شنگن، ویزای شینگن خود را تمدید کنید.

 

امیدواریم که این مطالعه مقاله برای شما مفید بوده باشد.

همچنین اگر نیاز به انجام امور سفارت خانه ها نظیر رزرو هتل معتبر با سربرگ هتل، رزرو پرواز، بیمه مسافرتی، وقت سفارت و …. در ارتباط با اخذ ویزای شینگن داشتید با ما در تماس باشید.

۰۲۱۸۸۴۶۰۰۵۶ – ۰۲۱۸۸۳۰۱۷۴۰

 

مقالات مرتبط

تیر ۱, ۱۳۹۸

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

دلایل رد شدن ویزای شینگن بسیاری از متقاضیان ویزای شنگن این سوال را دارند که دلایل ریجکت شدن چیست؟ چرا با داشتن مدارک کامل باز هم […]
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

عکس برای درخواست ویزای شینگن باید به چه صورتی باشد؟

ویژگی‌های عکس بیومتریک برای ویزای شینگن و کانادا   اگر جدیدا به یکی از سفارت‌های حوزه شنگن و یا دفاتر انگشت‌ نگاری برای دریافت ویزای شینگن مراجعه کرده […]
اسفند ۲۱, ۱۳۹۷

عواقب اقامت بیش از حد مجاز در منطقه شنگن

عواقب اقامت بیش از حد مجاز در منطقه شنگن با توجه به شرایط اخیر، اخذ ویزای شنگن روز به روز سخت تر میشود. متقاضی ویزای شینگن برای دریافت […]
اسفند ۱۹, ۱۳۹۷

رزرو پرواز برای درخواست ویزای شینگن باید به چگونه باشد؟

رزرو پرواز برای درخواست ویزای شینگن باید به چگونه باشد؟ برای اخذ ویزای شینگن ، یکی از مدارکی که باید در پرونده شما موجود باشد، رزرو […]
دی ۲۶, ۱۳۹۷

چگونه ارزان به اروپا سفر کنیم؟

چگونه ارزان به اروپا سفر کنیم؟ خسته اید. صبح ها به سختی از رختخواب بیرون می آید و حوصله ندارید. دل تان یک سفر درست و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *