بیشترین تعداد ریجکتی ویزای شینگن در سال ۲۰۱۸
نوامبر 9, 2019
نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن
نوامبر 11, 2019
نمایش همه

جاذبه گردشگری پراگ

کشور تاریخی جمهوری چک با قدمت ۱۱۰۰ سال یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای گردشگران است که سالیانه حدود ۶ میلیون نفر از آن بازدید میکنند. شهر پراگ پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می باشد که جمعیتی نزدیک به ۱٫۳ میلیون نفر دارد که حدود ۱۴ درصد این جمعیت را خارجی ها تشکیل می دهند.

شهر پراگ از نظر مساحت چهارمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می شود. آب و هوای این شهر معتدل اقیانوسی بوده و در فصل زمستان هوای نسبتا سرد و در فصل تابستان هوی نسبتا گرمی دارد. تمامی افرادی که از این ضهر دیدن کردند اتفاق نظر دارند که پراگ یکی از زیباترین شهرهای اروپاست و دیدن آن را به گردشگران دیگر توصیه میکنند. خطوط متروی این شهر در سال ۱۹۷۴ میلادی ساخته شده است و در حال حاضر از ۳ خط و ۶۱ ایستگاه تشکیل شده است.

گنبدها و کلیساهای تاریخی باشکوه و برج‌های قدیمی بسیار بلند، آوازه این شهر را به عنوان شهر هزار مناره و یکی از زیباترین معماری‌های اروپا مطرح کرده است. جاهای دیدنی پراگ و زیبایی‌هایش آن‌قدر فراوان است که این شهر لقب عروس اروپا را به خود اختصاص داده است. در این مقاله جاهای دیدنی پراگ را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

ویزا

برای دیدن شهر پراگ و کشور تاریخی جمهوری چک، ابتدا باید ویزای شینگن اخذ کنید :

 

قلعه پراگ

اولین مقصد هر مسافری در پراگ، قلعه‌ی پراگ است؛ بزرگترین قلعه‌ی باستانی دنیا در مرتفع‌ترین بخش شهر که در داستان‌های نویسنده‌ مشهور اهل پراگ، فرانتس کافکا هم ریشه دارد. اگر به ادبیات علاقه دارید، بدون شک دیدنی‌ترین بخش قلعه، ساختمانی است که فرانتس کافکا مدتی در آن زندگی ‌می کرده.

قلعه‌ پراگ تنها یک قلعه نیست، بلکه مجموعه ای از کلیساها، کاخ‌ها، و باغ‌هایی از دوره‌های مختلف تاریخی است. درست در وسط قلعه کلیسای سنت ویتوس، مهم ترین کلیسای تاریخی کشور چک، واقع شده است. کاخ سلطنتی در مجموعه‌ی قلعه و کلیسای جامع سنت جورج، در همین مجموعه قرار دارد. باغ سلطنتی، برج تاریخی دالی‌برکا، نمایشگاه عکس و… از دیگر دیدنی‌های قلعه‌ی پراگ‌ هستند. در کنار جاذبه های مذکور، تماشای مراسم تعویض گارد قلعه، گوش دادن به صدای ناقوس کلیسا، بالا رفتن از برج بزرگ کلیسای سنت جورج و تماشای شهر از بالای آن، عکاسی و پیاده‌روی در محوطه‌ی قلعه، برای شماروزی به‌ یاد ماندنی را می‌سازند.

قلعه ی پراگ، بزرگترین قلعه ی باستانی در جهان، و همچنین یکی از باشکوه ترین و مجلل ترین جاذبه های گردشگری پراگ است که از قرن نهم میلادی خانه ی تمام سران مختلف دولت چک بوده است. این قلعه جایگاه رسمی شاهان بوهم، شاهان امپراتوری مقدس روم و رئیس‌جمهور چکسلواکی بود. تاج‌های جواهر بوهمی در اتاقی مخفی در این قلعه نگهداری می‌شوند. بنا بر رکوردهای جهانی گینس، قلعه ی پراگ بزرگ‌ترین قلعه در جهان است و محدوده‌ای حدود ۷۰۰۰۰ متر مربع را در بر می‌گیرد.

پُل چارلز

پل چارلز با ۶۰۰ سال قدمت، یکی از نمادین ترین نشانه ها و لندمارک های پراگ است. پل چارلز، پیاده‌روی بزرگ و سنگ‌فرش شده ای است که سه منطقه‌ی شهر قدیم، شهر کوچک و محله‌ی قلعه را به هم ارتباط می دهد. احداث پل چارلز در سال ١٣۵٧ میلادی به دستور چارلز چهارم شروع شد و تا اوایل قرن پانزدهم به طول انجامید. پیش تر این پل را به نام پل سنگی و پل پراگ می‌نامیدند، اما از سال ١٨٧٠ میلادی، به افتخار چارلز چهارم، پل چارلز نام گرفت. کناره های پل چارلز با ۳۰ مجسمه ی سبک باروک به زیبایی تزئین شده است، و همین طراحی زیبا آن را به یک مکان مناسب برای قدم زدن عاشقانه تبدیل کرده است.

برج پِترین

این برج فلزی و ۶۳ متری بر فراز تپه‌ی «پترین» واقع شده که یکی از دیدنی های پراگ محسوب می‌شود و منظره بسیار جالبی را مقابل چشم بینندگان قرار می‌دهد. برج «پترین» شبیه برج ایفل است و در شب دیدنی‌تر هم می‌شود. از فراز این برج می‌توان شهر را تماشا کرد.

برج پودر

برج «پودر» یکی از قدیمی‌ترین دروازه‌های شهر و از جاهای دیدنی پراگ است. قدمت این برج به قرن ۱۵ میلادی بازمی‌گردد. وجه تسمیه این برج، نگهداری «پودر» اسلحه در آن در قرن ۱۷ میلادی است. بعد از طی‌کردن ۱۸۶ پله می‌توان به بالای برج رسید و منظره‌ی شهر را از بالا تماشا کرد. برج «پودر» نماینده‌ای از برج‌های تاریخی پراگ است.

ساعت نجومی

ساعت نجومی پراگ در سال ۱۴۱۰ میلادی ساخته شده است. در خلال جنگ جهانی دوم بخشی از آن تخریب شد که بعدها مورد بازسازی قرار گرفت و به شکوه و عظمت پیشین خود بازگشت. این ساعت نجومی، سومین ساعت قدیمی در جهان است که همچنان کار می کند. ساعت نجومی در میدان قدیمی شهر واقع شده و علاوه‌بر زمان، حالت حرکت ماه، خورشید و سیارات در آسمان را هم نشان می‌دهد. در سال ١۴٩٠ میلادی، صفحه‌ی سال ‌نما به این ساعت اضافه شد و بالای آن را با مجسمه‌های سبک گوتیک تزیین کردند.

رأس ساعت دوازده، از درگاه بالای ساعت شمایل ١٢ تن از حواریون بیرون می‌آیند و چهار مجسمه‌ی کنار ساعت هم نماد چهار ویژگی ناپسند هستند. این چهار مجسمه به ترتیب از چپ به راست نماد غرور ، خساست، مرگ و خوش‌گذرانی می باشند. در زیر این چهار تندیس چهار شمایل دیگر مربوط به یک تاریخ‌نگار، یک فرشته، یک ستاره‌شناس، و یک فیلسوف قرار دارد. برجی که ساعت روی آن نصب شده، آسانسور دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند با آسانسور تا بالای آن بروند.

رودخانه ولدآوا

ولدآوا با حدود ۴۳۴ کیلومتر طول، بلندترین رودخانه چک محسوب می شود. این رودخانه از جنگل های بوهم نشأت می گیرد و پس از پیچ و خم های زیادی و گذشتن از سدها به رودخانه البه می ریزد. رودخانه ولدآوا از مرکز پراگ می گذرد، و آبیاری منطقه اطراف آن شهر را در طول ۱۰۰۰ سال گذشته توسعه داده است. شهر قدیمی (Staré Město) و شهر جدید (Nové Město) پراگ در دو طرف این رودخانه قرار گرفته اند.

تئاتر ملی

تئاتر ملی پراگ یک ساختمان مجلل نئو رنسانس است که در ساحل رودخانه ی ولدآوا بنا شده است. از «تئاتر ملی» می‌توان به عنوان یکی دیگر از جاهای دیدنی پراگ نام برد. این بنای باشکوه میزبان انواع تئاترهای فاخر، برنامه‌های باله و اُپرا است و اگر در بازدید از آن بتوانید در یکی از برنامه‌ها مانند تئاتر و … شرکت کنید، قطعا لذت دوچندانی نصیب‌تان خواهد شد. در سال ۱۸۸۱، یعنی فقط چند ماه بعد از افتتاح این مجموعه، بنای «تئاتر ملی» طعمه‌ی حریق شد، اما پس از تعمیرات و بازسازی در سال ۱۸۸۳ مجددا درهای «تئاتر ملی» به روی مردم گشوده شد.

کلیسای بانوی ما قبل از تین | Church of Our Lady before Tyn

از ساختمای بسیار محبوبی که در این شهر وجود دارد و جزء اصلی ترین جاذبه های گردشگری در پراگ قرار گرفته دارد کلیسای بانوی ماقبل از تین است. این بنای دیدنی دارای دو مناره ی ۸۰ متری است که در دو طرف بنا قرار گرفته اند و هر کدام دارای ۴ مناره هستند. برای ورود به این کلیسا ابتدا باید از یک راهروی باریک و تاریک بگذرید. قدمت این بنا به قرن ۱۵ باز می گرده ولی تا کنون چندین بار تغییراتی در آن به وجود آمده است. دیدنی های بسیاری در این کلیسا از جمله مقبره های زیبای متعدد، ایوان های شمالی گوتیک با مجسمه ی عیسی مسیج، ترئینات نقاشی محراب که قدمت آن ها به ۱۶۴۹ بر می گردد.

میدان قدیمی شهر

مرکز شهر قرون وسطایی پراگ، روز و روزگاری بازاری پررونق بوده است. این میدان پربازدیدترین نقطه از جاهای دیدنی پراگ است. ساعت نجومی، «کنیسه اُلدنیو» (OldNew) و کاخ «روکوکو کینسکی» (Rococo Kinský) به همراه ساختمان‌های زیبا و چشم‌گیر دیگر در دور و اطراف این میدان واقع شده‌اند. بزرگترین بازار کریسمس هر سال در میدان قدیمی شهر برگزار می‌شود و خیابان‌ها سنگفرش‌شده اطراف آن پر است از کافه‌ها و رستوران‌های رنگارنگ.

خانه‌ رقصان

خانه‌ای که با معماری خلاقانه و مدرنش نام خانه رقصان را به خود اختصاص داد بین سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۶ توسط فرانگ گهری (Frank Gehry) ساخته شد. ساختمان این بنا که به سبک معماری «نئوباروک» ساخته شده، برداشتی است آزاد از رقص‌های دو هنرمند معروف «فردی آستیر» و «جینجر راجرز» (Fred and Ginger). بنای «خانه‌ رقصان» از بتون و شیشه‌ی مواج ایجاد شده و در آن یک رستوران و سکوی بازدیدی برای تماشای مناظر دلربایی چون دریاچه‌ی «ولتاوا» وجود دارد.

موزه‌ ملی

موزه‌ ملی پراگ یکی از بزرگترین موزه‌های پراگ است و در آن مجموعه‌ای از اشیای مرتبط با جانورشناسی، مواد معدنی و آثار تاریخی دیده می‌شود. این اشیا و مجموعه‌های قابل توجه، بخشی از تاریخ کشور چکوسلاواکی به حساب می‌آیند. علاوه‌بر این آثار، اشیایی نیز در موزه‌ی ملی وجود دارند که به قوم‌نگاری و مردم‌نگاری مرتبط هستند و ارزش بالایی دارند. هرچند این موزه در ابتدا در این مکان قرار نداشت و موزه کنونی در سال ۱۸۹۱ پس از بازسازی طولانی مدت این ساختمان به اینجا نقل مکان کرد.

ناپلاوکا

«ناپلاوکا»، منطقه‌ای حوالی رودخانه‌ی پراگ وپاتوق «هیپسترها» شده است («هیپسترها» به افرادی در سنین ۲۰ و ۳۰ سالگی گفته می‌شود که از نظر افکار، پوشش، سبک زندگی و … با دیگران متفاوت هستند). این منطقه حال‌وهوای عجیبی دارد؛ آخرهفته‌ها بازاری برای کشاورزان است و در آن انواع جشنواره‌های موسیقی و برنامه‌های مفرح برگزار می‌شود. «ناپلاوکا» یکی از پرشورترین مناطق پراگ است. در فصل‌های گرم سال هم بازار مکاره‌ای روی یک قایق در «ناپلاوکا» برپا می‌گردد.

جزیره‌ کامپا

«جزیره‌ی کامپا» دقیقا زیر «پل چارلز» واقع شده و موزه‌ی هنرهای مدرن، مجسمه‌ی کودکان غول‌آسا اثر «دیوید چارنی» (David Černý) و «ویلای یان وریخ» (Jan Werich ) بازیگر اهل چک هم در این جزیره قرار دارد. در «جزیره‌ی کامپا»، دیواری یادگاری به نام دیوار لنین ساخته شده که هر کسی می‌تواند روی آن اثری هنری خلق کند یا چیزی بنویسد. رودخانه‌ی مصنوعی و کانالی موسوم به کانال شیطان هم از میان جزیره می‌گذرد. در این رودخانه‌ی مصنوعی که طول کوتاهی دارد، قایق‌ها مسافران را می‌گردانند و سفری کوتاه، اما خوش‌منظره مقابل دیدگان‌شان ایجاد می‌کنند.

کلیسای جامع سنت ویتوس

کلیسای جامع «سنت ویتوس»، بزرگترین کلیسای کشور جمهوری چک و یکی از جالب‌ توجه‌ترین نمونه‌ها از کلیساها با معماری «گوتیک» است. این کلیسا در مجموعه‌ی قلعه‌ی پراگ قرار دارد. این کلیسای کاتولیک بزرگترین و مهم‌ترین کلیسای مسیحیان در چک است که در آن مقبره بسیاری از شاهان بوهمیا و امپراتوران رومی قرار گرفته است. ساخت کلیسا در سال ۱۳۴۴ آغاز شده و ۵۲۵ سال طول کشید تا تکمیل شود.

پارک لِتنا

پارک «لتنا»، پارکی بزرگ در طول رودخانه‌ی «ویتاوا» است. یک «مترونوم» خیلی بزرگ و البته قدیمی‌ترین چرخ‌وفلک اروپا هم در این پارک دیده می‌شود. بیشتر مردم برای پیک‌نیک و گردش به «لتنا» می‌آیند و در طول سال، میزبان جشنواره‌های موسیقی زیادی است.

میدان ونس‌سالز

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری پراگ , میدان ونس‌سالز در مرکز شهر جدید پراگ قرار دارد که در حال حاضر مرکز خرید و منطقه ی توریستی پر جنب و جوشی تلقی می شود. میدان ونس‌سالز محل بسیاری از مهم ترین رویدادهای شهر پراگ در طول تاریخ بوده است. این میدان در قرن ۱۴ میلادی در زمان حکومت چارلز چهارم به‌عنوان بازار اسب و یکی از مهم‌ترین مکان‌های عمومی شهر ساخته شد که هنوز هم برای گردهمایی‌ها و جشن‌ها از این مکان استفاده می‌شود. امروزه دیدار از این مکان تجربه‌ای جالب و سرگرم کننده است که به شما اجازه ی تجربه ی بهترین غذاهای شهر و خریدهای عالی را می‌دهد. در این مکان در سال ۱۹۱۸ اعلانیه‌ی استقلال چکوسلاواکی خوانده شده است.

محله یهودی (جوزف)

با وجود آنکه محله ی یهودی ها در پراگ گذشته ی آشفته و پریشانی داشته است، اما از بیشتر بنا های تاریخی خود را به خوبی حفظ کرده است و در حال حاضر بهترین مجموعه ی تاریخی یهودی در اروپا است که حفظ و نگهداری شده است.

قبرستان قدیمی یهودیان

بزرگترین قبرستان یهودیان در اروپا، بخشی از موزه‌ی یهودیان پراگ است. قدمت مزار بیشتر مدفن‌ها به قرن ۱۵ تا ۱۸ میلادی بازمی‌گردد. چهره‌های مذهبی بسیار مهمی در این قبرستان دفن شده‌اند. عمده‌ی شهرت قبرستان قدیمی یهودیان به خاطر قبرهای چوبی و سنگی است که در فواصلی نزدیک به یکدیگر قرار دارند.

کتابخانه‌ کلمنتیوم

کلمنتیوم یکی از بزرگترین مجموعه‌های ساختمان‌های تاریخی در اروپا است که در آن کتابخانه ملی چک نیز قرار گرفته است. این ساختمان‌های زیبای باروک در ابتدا بخشی از دانشگاه Jesuit بود که کتابخانه‌ای از مجموعه کتاب‌های این دانشگاه بود که گسترش یافته و به یک کتابخانه ملی در شهر پراگ تبدیل شد. در سال ۱۷۸۲، پس از اینکه این دانشگاه تعطیل شد، این کتابخانه به یک کتابخانه عمومی تبدیل شد. در این کتابخانه می‌توانید بیش از شش میلیون کتاب بیابید که در این مجموعه یک کپی از هر کتابی که در کشور چک منتشر شده است وجود دارد. علاوه بر اینکه کتاب‌ها جاذبه این ساختمان هستند، معماری و تزیینات داخلی آن، بخصوص طراحی و نقاشی‌های روی سقف، از جمله دلایلی هستند که گردشگران را به سوی خود می‌کشانند.

برج تلویزیونی زیزکوف

برخی این برج ۲۱۶ متری را اثری نه چندان زیبا می‌شناختند. اما درهرحال، این برج بلند به واسطه‌ی مجسمه‌های هنرمند معروف اهل چک یعنی «داوید چرنی» به یکی از نمادهای پراگ حساب می‌شود. این مجسمه‌ها شامل چند نوزاد است که در حال بالارفتن از برج هستند. این نوزادان در جزیره‌ی «کامپا» هم دیده می‌شوند و مجسمه‌های مشهور پراگی‌اند. در برج «زیزکوف»، رستورانی هم ساخته شده که به خاطر صبحانه‌ها و نوشیدنی‌هایش شهرت خوبی پیدا کرده است. شهرت این برج به خاطر هتل یک‌اتاقه آن هم هست. با رزرو این اتاق می‌توانید مناظر زیبای پراگ را به تنهایی از فراز برج مشاهده کنید.

موزه‌ کمونیسم

موزه‌ی «کمونیسم» هم از جاهای دیدنی پراگ است و به دوران رواج و استیلای «کمونیسم» می‌پردازد. در این موزه، اشیایی که در زندگی عادی مورد استفاده بوده و فضاهای زندگی آن دوران به نمایش گذاشته شده است. برای مثال: کلاس‌های درس، مغازه‌ها و حتی اتاق‌های بازجویی دوران کمونیسم نشان داده می‌شود. علاوه‌بر ساخت فضاهای آن دوران، آثاری از قدیم مانند: عکس‌ها، البسه و اسناد تاریخی هم دیده می‌شود.

تالار اُلد تاون

تالار «الد تاون» (Old Town) هم یکی دیگر از جاهای دیدنی پراگ و ساختمانی منحصربه‌فرد است که از چندین خانه کوچک ساخته شده و قدیمی‌ترین بخش‌های آن در سال‌های دهه ۱۳۰۰ میلادی ساخته شده‌اند. علاوه‌بر اتاق‌ها و سالن‌های متعددی که داخل این تالار وجود دارد (در بسیاری از این فضاها، عکس‌ها و نمایشگاه‌هایی به نمایش گذاشته شده‌اند)، کلیسای کوچکی متعلق به قرن ۱۵ میلادی نیز در آن به چشم می‌خورد.

کلیسای سنت نیکلاس

یکی از زیباترین کلیساهای شهر که در منطقه تاریخی یا شهر قدیمی پراگ قرار گرفته است کلیسای سنت نیکلاس است که یکی از کلیساهای جدیدتر شهر به شمار می‌رود چرا که در قرن ۱۸ ساخته شده است. داخل این کلیسا، که به سبک باروک طراحی شده و دکوراسیون پرزرق و برقی دارد، یک لوستر بسیار زیبا و مجلل قرار گرفته که در قرن ۱۹ به آن اضافه شده است. علاوه بر اینها، نقاشی‌های دیواری که اثر هنرمندان محبوب چکی است نیز جلوه خاصی به این کلیسا بخشیده‌اند. همچنین بازدیدکنندگان اجازه ورود به اتاق ناقوس را که بالای برج بلند کلیسا است دارند و از آنجا می‌توانند چشم اندازی زیبا و پانورامیک از شهر را تماشا کنند.

باغ وحش پراگ

باغ وحش پراگ را می‌توان یکی از جدیدترین جاذبه‌های گردشگری پراگ دانست که در سال ۱۹۳۱ افتتاح شده است. این باغ وحش نه تنها یکی از محبوب‌ترین دیدنی‌های شهر پراگ به شمار می‌رود بلکه در بین برترین باغ وحش‌های جهان نیز قرار گرفته است. باغ وحش پراگ که مکان مناسبی برای خانواده‌ها و کودکانشان است با فاصله کمی از شمال شهر پراگ قرار دارد. این باغ وحش بسیار وسیع است و در آن بیش از ۴۲۰۰ حیوان از ۶۵۰ گونه مختلف وجود دارند که می‌توانند گزینه خوبی برای شناسایی حیوانات مختلف به کودکانتان باشد.

 

 

منبع۱

منبع۲

منبع۳

مطالب مرتبط با جمهوری چک

دسامبر 26, 2016

پراگ،جمهوری چک

راهنمای سفر به پراگ شهر زیبای پراگ  پایتخت جمهوری چک می باشد. این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اروپا به شمار می رود که […]

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما