تایوان
نوامبر 24, 2019
راحت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن
نوامبر 25, 2019
نمایش همه

راهنمای سفر به فیلیپین

فیلیپین میزبان بیشتر از ۷۰۰۰ جزیره زیبا است. این جزایر، کشور را تبدیل به بهشت سواحل آفتابی کرده‌اند. بیشتر افراد به دلیل فراوانی سواحل فوق‌العاده و فعالیت‌های اقیانوسی (به طور مثال ورزش‌های آبی) به فیلیپین، سفر می‌کنند. این کشور زیبا متشکل از معروف‌ترین مکان‌های شیرجه‌زدن در دنیا و نقاط مناسب برای موج‌سواری است که حتی افرادی که علاقه به وقت‌گذرانی و استراحت دارند را نیز به موج‌سواری، اسنرکل (شنای زیرآبی) و غواصی، جذب می‌کند.

کشور فیلیپین همچنین دارای تاریخی غنی به همراه ساختمان‌هایی با معماری از قرن‌ها قبل‌تر و نقاط فرهنگی است که در تمام سال می‌توانید آن‌ها را کشف کنید. فیلیپین، مقصدی برای همه است. از دیگر نکات مثبت فیلیپین می‌توان از ساکنان آنجا نام برد که جزو خونگرم‌ترین و دوستانه‌ترین مردم در آسیا هستند.

 

 


لینک های مفید برای سفر به فیلیپین


بهترین زمان سفر به فیلیپین بر اساس آب و هوا

دما در طول سال از ۲۵ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد متغیر است و میزان رطوبت به ۷۷ درصد می‌رسد. مانند بسیاری از بخش‌های جنوب شرقی آسیا، فیلیپین دارای اقلیم گرمسیری به همراه بارش قطعی باران‌های موسمی اکثرا در بخش‌های غربی در طول ماه‌های جولای تا سپتامبر (۱۰ تیر تا ۱۰ مهر) است.

اگر در این زمان به فیلیپین سفر کردید، به شرق فیلیپین بروید تا از دست باران در امان باشید و با آب و هوایی خشک‌تر روبه‌رو شوید. دیگر ماه‌های سال، غالبا خشک هستند به همراه آسمانی صاف که تنها بارش فراوان نور خورشید را برای ماجراجویی در جزایر، به شما پیشنهاد می‌کنند.

بهترین زمان سفر به فیلیپین بر اساس فعالیت‌های توریستی

در آب و هوای خوب فیلیپین، که البته این شامل بیشتر مواقع سال می‌شود، فعالیت‌های بسیاری برای گردشگران در فیلیپین وجود دارد. اگر در ساحل باشید، شانس این را دارید که با شرکت‌هایی روبه‌رو شوید که آماده اجاره دادن کایاک (نوعی قایق) برای تمام روز به شما هستند. سر خوردن در آب‌های شفاف آبی رنگی را تصور کنید که می‌توان در انتهای آن ماهی‌های زیبا را در حال شنا کردن دید.

برای کسانی که دنبال ماجراجویی‌های بیشتری هستند، بدانید که از فیلیپین به عنوان پایتخت ماجراجویی‌های پر انرژی در جهان نام برده می‌شود. از دیگر فعالیت‌های هیجان‌انگیز می‌توان از صخره‌نوردی، غواصی، رافتینگ، ویک بردینگ (سواری بر روی یک تخته کوتاه و پهن مانند تخته موج‌سواری و انجام حرکات آکروباتیک در حین کشیده شدن پشت یک قایق موتوری) و ترکینگ (پیاده‌روی طولانی) نام برد.

غواصی:

چیزی که غواصی را برای گردشگران در فیلیپین بسیار جذاب کرده است، هزینه ارزان آموزش و آب‌های زیبا برای شروع اولین غواصی شما است.. چه شما یک غواص تازه آموزش‌دیده باشید چه یک غواص حرفه‌ای، امکان اشتباه در ماجراجویی‌های غواصی شما در جزایر فیلیپین وجود ندارد.

موج‌سواری:

این جزایر میزبان رویدادهای موج‌سواری بسیاری در طول سال هستند که باعث جذب توریست‌های بسیاری می‌شود. اگر دوست دارید موج‌سواری را امتحان کنید، بهترین انتخاب با دسترسی آسان در جنوب کشور است. اگر در این ورزش تازه وارد هستید، در آنجا موج‌های کوچکی برای آماده کردن اولین پرش‌های شما روی تخته موج‌سواری، وجود دارند. یک نقطه پر رنگ در سفرتان که آن را به زودی فراموش نخواهید کرد.

فیلیپین: آب و هوا و اقلیم

اقلیم گرمسیری فیلیپین در تمام طول سال موجب گرما و رطوبت بسیاری می‌شود. اگرچه، مناطق مختلفی وجود دارند که فصل خشک و فصل پر باران با مشخصاتی یکسان، جایگزین هم می‌شوند. از ماه ژانویه تا ژوئن (۱۱ دی تا ۹ تیر)، خشکی غالب و از جولای تا دسامبر (۱۰ تیر تا ۱۰ دی) فصل باران است، با کمی تنوع بسته به منطقه.

 

 ماه دما (سانتی‌گراد)  میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه۲۷٫۲۷٫۹
فوریه۲۷٫۲۶٫۴
مارچ۲۷٫۸۴٫۱
آپریل۲۸٫۹۳
می۲۹٫۴۵٫۶
ژوئن۲۸٫۹۱۵
جولای۲۸٫۳۱۵٫۷
آگوست۲۸٫۳۱۳٫۷
سپتامبر۲۸٫۳۱۶٫۸
اکتبر۲۸٫۳۱۴٫۷
نوامبر۲۸٫۳۱۳٫۲
دسامبر۲۷٫۲۱۰٫۴

                 میانگین ماهیانه دما و بارش در سیبو

 

بین ماه می تا نوامبر (۱۰ اریبهشت تا ۹ آذر)، بارش‌های موسمی غالبا باعث عبور تایفون‌ها (طوفان و گردباد) می‌شوند. پایین‌ترین دما معمولا در ژانویه (۱۱ دی تا ۱۱ بهمن) و بالاترین دما در می (۱۰ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد) پدیدار می‌شود، هرچند که می‌توان گفت دمای میانگین در تمام سال حدودا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.

 

ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۷٫۳ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۶٫۷ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۶ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۵٫۴ سانتی‌متر
فوریه۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۶ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۵٫۷ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۵٫۳ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۴٫۹ سانتی‌متر
مارچ۲۷٫۷ سانتی‌گراد- ۳٫۵ سانتی‌متر۲۷٫۵ سانتی‌گراد- ۳ سانتی‌متر۲۷٫۴ سانتی‌گراد- ۲٫۴ سانتی‌متر۲۷٫۲ سانتی‌گراد- ۱٫۸ سانتی‌متر
آپریل۲۸٫۶ سانتی‌گراد- ۲٫۷ سانتی‌متر۲۸٫۴ سانتی‌گراد- ۲٫۵ سانتی‌متر۲۸٫۱ سانتی‌گراد- ۲٫۲ سانتی‌متر۲۷٫۸ سانتی‌گراد- ۱٫۹ سانتی‌متر
می۲۹٫۳ سانتی‌گراد- ۵ سانتی‌متر۲۹٫۲ سانتی‌گراد- ۴٫۳ سانتی‌متر۲۹ سانتی‌گراد- ۳٫۷ سانتی‌متر۲۸٫۹ سانتی‌گراد- ۳ سانتی‌متر
ژوئن۲۸٫۸ سانتی‌گراد- ۱۲٫۷ سانتی‌متر۲۸٫۷ سانتی‌گراد- ۱۰٫۳ سانتی‌متر۲۸٫۵ سانتی‌گراد- ۸ سانتی‌متر۲۸٫۴ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر
جولای۲۸٫۲ سانتی‌گراد- ۱۵٫۵ سانتی‌متر۲۸ سانتی‌گراد- ۱۵٫۴ سانتی‌متر۲۷٫۹ سانتی‌گراد- ۱۵٫۲ سانتی‌متر۲۷٫۷ سانتی‌گراد- ۱۵ سانتی‌متر
آگوست۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۳٫۲ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۷ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۲ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۱٫۷ سانتی‌متر
سپتامبر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۶ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۵٫۳ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۴٫۵ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۳٫۷ سانتی‌متر
اکتبر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۴٫۲ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۳٫۷ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۳٫۱ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۶ سانتی‌متر
نوامبر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۸ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۵ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۱ سانتی‌متر۲۸٫۳ سانتی‌گراد- ۱۱٫۷ سانتی‌متر
دسامبر۲۶٫۹ سانتی‌گراد- ۹٫۷ سانتی‌متر۲۶٫۷ سانتی‌گراد- ۹ سانتی‌متر۲۶٫۴ سانتی‌گراد- ۸٫۳ سانتی‌متر۲۶٫۱ سانتی‌گراد- ۷٫۶ سانتی‌متر

میانگین هفتگی دما و بارش در سیبو

 

بهترین زمان سفر برای شما، از ماه ژانویه تا می (۱۱ دی تا ۱۱ خرداد) است، زمانی که از گزند تایفون‌ها در امان هستید. ماه‌های مارچ و آپریل (۱۱ اسفند تا ۱۲ اردیبهشت) در این میان مناسب‌ترین آب و هوا را برای رفت و آمد دریایی بین جزایر را دارند.

در فیلیپین چه کنیم؟

فیلیپین، مجمع‌الجزایری متشکل از ۷۰۰۰ جزیره، از آنچه رسانه‌های خبری نشان می‌دهند، بهتر است. اخبار غالبا تنها اتفاقات خشونت‌آمیز انجام شده توسط گروه‌های بنیادگرا را نشان می‌دهد.

مانیلا، پایتخت فیلیپین، با ۱٫۷۸ میلیون نفر جمعیت، شهری مدرن و درخشان است. این شهر زیبا همچنین دارای بناهای تاریخی در بخش اینترمیوروس (Intramuros) است.

زمین‌های برنج بناوه (Banaue)، پله‌هایی دیدنی و تماشایی در کوهستان را در طول ۲۰۰۰ سال شکل داده‌اند؛ شگفتی عظیمی که نباید دیدن آن را از دست دهید.

پوئرتو گالرا (Puerto Galera) سواحلی درخشان و مکان‌هایی فوق‌العاده برای غواصی به شما پیشنهاد می‌دهد.

پالاوان (Palawan) با دارا بودن مناطق طبیعی بسیار، شما را با تماشای رودخانه‌های زیرزمینی و جنگل‌هاییعمیق، اغوا خواهد کرد؛ اینجا همچنین دارای مکان‌هایی مناسب برای غواصی است.

اگر به ویگان (Vigan) می‌روید، حتما اثر اسپانیایی‌ها را در همه جا وقتی که بین خانه‌های مستعمراتی می‌گردید، خواهید یافت.

جزایر ویسایاس (Visayas) را فراموش نکنید؛ آن‌ها بسیار متفاوت و چشمگیر هستند.

آبشارها و غارهای سمر (Samar)، تپه‌های رمزآلود چاکلت هیلز (Chocolate Hills)، خرابه‌های اسپانیایی در سیبو (Cebu)، کارناوال کالیبو فیلیپین در ماه ژانویه تنها تعداد اندکی از جاذبه‌های این کشور زیبا به شمار می‌آیند.

تمام این جاذبه‌ها کنار مهمان‌نوازی غیرقابل مقایسه مردم فیلیپین، با مهربانی افسانه‌ای آن‌ها که با یک لبخند نشانه‌گذاری شده است، سفری به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

در مانیلا، پایتخت فیلیپین، چه کنیم؟

پایتخت فیلیپین، مانیلا بر جزیره لوزون واقع شده است. این شهر، دارای جمعیت کمی بیشتر از ۱٫۵ میلیون نفر است. شهر قدیمی مانیلا توسط اسپانیولی‌ها در قرن شانزدهم ساخته شده و ردپایی از آن زمان را در معماری خود حفظ کرده است. اگرچه این شهر هنوز میزبان محله‌های فقیرنشین است، اما می‌توان تفاوتی قوی بین فقر، مدرنیته و سنت را در آنجا مشاهده کرد. شما می‌توانید به بازدید از محله اینترمیوروس که در پشت دیوارهای بلند مخفی شده است، بروید و دژ سانتیگو و کلیسای سنت آگوستین با سبک باروک که جزو میراث تاریخی یونسکو است را ببینید.

در آنجا با محله شلوغ چینی‌ها به همراه گورستان غیرمعمولی چینی ها، روبه‌رو خواهید شد. در مناطق مالات و ارمیتا، رستوران‌های خوبی به همراه گروه‌های موسیقی در عصرگاه پیدا خواهید کرد. در نهایت در ماکاتی، بخش تجاری مانیلا، با بوتیک‌ها و هتل‌های مجلل روبه‌رو می‌شوید.

پارک ریزال، حتما ارزش دیدن را دارد؛ مجسمه خوزه ریزال (Jose Rizal)، قهرمان انقلاب فیلیپین در پارک، قابل دیدن است. دریاچه مصنوعی، باغ‌های ژاپنی و چینی، موزه ملی مردم فیلیپینی، کتابخانه ملی، چشمه‌ها و افلاک‌نماها، این مکان عمومی تفریحی را تبدیل به جاذبه‌ای فوق‌العاده برای گردشگران و ساکنین شهر کرده است.

نکات اساسی در فیلیپین

هواپیما تنها راه دسترسی به فیلیپین از آسیا، استرالیا، اروپا و ایالت متحده آمریکا است.

بیشتر شهروندان اروپایی برای اقامت کمتر از ۲۱ روز، نیازی به اخذ ویزا ندارند؛ یک پاسپورت معتبر و بلیط برگشت کافی است.

واحد پول رایج در کشور، پیسو فیلیپین است.

اگر می‌خواهید در کل کشور سفر کنید، پروازهای داخلی توسط چندین کمپانی فراهم شده است. اتوبوس‌ها بی‌شمار هستند، ولی تنها یک خط راه‌آهن بین مانیلا و نگا وجود دارد.

در شهرها برای جابه‌جایی می‌توانید بین تاکسی‌های اجاره‌ای، تاکسی‌های کوچک بدون تاکسی‌متر، تریشا (وسیله نقلیه سبک با ۳ چرخ، موسوم در شرق آسیا) و موتورسیکلت به همراه اتاقک انتخاب کنید.

احتیاط ایجاب می‌کند قبل از سفر به فیلیپین و بازدید از جنگل‌های آن، واکسن مالاریا را بزنید. جعبه کمک‌های اولیه به همراه وسایل ضدعفونی‌کننده و داروی ضد اسهال نیز به همراه داشته باشید.

از سوغاتی‌های زیبای فیلیپین می‌توان از مجسمه‌های چوبی، اشیای ساخته شده از چوب نارگیل یا مانگو، حلزون، صدف و جواهرات ساخته شده از مرجان نام برد. همچنین می‌توان لباس‌هایی با کیفیت با قیمتی بسیار مناسب در فیلیپین خرید.

چه زمانی به مانیلا برویم؟

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه۲۲۳۱۱۴۳۴۶
فوریه۲۲۳۱۱۴۳۶۶
مارچ۲۲۳۲۱۶۳۵۳
آپریل۲۳۳۴۱۶۳۸۴
می۲۴۳۵۱۷۳۷۴
ژوئن۲۵۳۵۲۰۳۹۱۲
جولای۲۵۳۴۲۲۳۷۱۷
آگوست۲۵۳۲۲۱۳۷۲۴
سپتامبر۲۵۳۲۲۱۳۴۲۳
اکتبر۲۵۳۲۲۱۳۶۲۲
نوامبر۲۴۳۲۱۹۳۴۱۹
دسامبر۲۳۳۲۱۷۳۵۱۴

حداقل و حداکثر دما در مانیلا

هزینه خورد و خوراک در کشور فیلیپین

غذاهای فیلیپینی از فرهنگ های مختلفی تشکیل شده است که تاریخ آن را شکل داده است. به همین ترتیب، این این غذاها ترکیبی از غذاهای هندی، چینی، مالایی، اسپانیایی، اروپایی و آمریکایی است. اگر چه غذاهای آن مثل بسیاری از همسایگانش مانند تایلند و ویتنام معروف نیست، اما باید بدانید که غذاهای فیلیپینی از تمام غذاهای آسیای جنوب شرقی کمتر تند است. با این حساب فکر نکنید غذای فیلیپینی شیرین است. این کمتر تند بودن فقط در این مورد است که به جای ادویه های تند، عطر و طعم غذای فیلیپینی بیشتر به سیر، پیاز و زنجبیل وابسته است.

هزینه تهیه غذا در کشور فیلیپین، چندان بالا نیست، به حدودی اگر بخواهیم برای خورد خوراک در این کشور قیمت ها را بگوییم به این صورت است که به منظور تهیه غذا در یک رستوران خوب و رو به بالا نیز باید ۱۵۰ پزو پرداخت کنید، همچنین اگر بخواهید یک غذای دو نفره در یکی از رستوران های متوسط در شهرهای کشور لتونی میل کنید، باید مبلغ ۷۰۰ پزو هزینه نمایید. مک دونالد ارزان ترین ساندویچی است که در کشورهای خارجی می توانید میل کنید قیمت هر ساندویچ ۱۵۰ پزو است. قیمت یک بطری آب معدنی ۱۶ پزو بوده و اگر اهل خوردن قهوه هستید به ازای هر لیوان قهوه باید مبلغی معادل ۱۰۳ پزو پرداخت بنمایید.

هزینه حمل و نقل در سفر به فیلیپین

هواپیما

از آن جایی که فیلیپین مجمع الجزایر است، یکی از راحت ترین راه های دسترسی به مناطق مختلف هواپیما است. ایرلاین های فیلیپین پروازهای داخلی بین شهرهای مهم برگزار می کنند. معمولا فرودگاه های داخلی فیلییپن تنها برای مسافران است؛ به این معنی که اگر شما می خواهید داخل آن ها شوید حتما باید پرینت یک بلیط را به همراه داشته باشید و در غیر این صورت اجازه ورود به شما داده نخواهد شد.

اکثریت قابل توجهی از پروازهای داخلی در فیلیپین، پروازهای کم هزینه هستند و از نظر اقتصادی به صرفه می باشند. PAL تنها شرکت هواپیمایی است که پروازهای کلاس بیزینس را در پروازهای داخلی ارائه می دهد. با این حال، قیمت ها در طول فصل های اصلی سفر به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

قطار

از آن جایی که بین جزیره ها را نمی توان با قطار پیمود، قطارهای زیادی در این کشور وجود ندارند. راه آهن ملی فیلیپین در حال حاضر دو خط شبانه را اجرا می کند.Bicol Express که بین مانیل، ناگا و کامارین سور است وMayon Limited که بین مانیل و لیگائو حرکت می کند.
درکل قطار بیشتر نقش مهمی را بین مترو مانیل و استان لاگونا ایفا می کند. این منطقه سه خط LRT-1، LRT-2 و MRT-3 را پوشش می دهد.

تاکسی

تاکسی ها در داخل شهرها استفاده دارند اما در مسیرهای بین شهری معمولا چندان مورد استفاده قرار نمی گیرند. زمانی که در یک شهر سوار تاکسی می شوید، مطمئن شوید که تاکسیمتر روشن است و هزینه شما با توجه به آن حساب می شود. معمولا یک انعام به قیمت ۱۰ پزو به رانندگان تاکسی بهتر است بپردازید. همچنین بهتر است که پول خرد به همراه داشته باشید، زیرا برخی از راننده ها ممکن است که به خاطر اینکه خرد همراهشان نیست، از برگرداندن بقیه پولتان صرف نظر کنند.

اتوبوس

اتوبوس‌ها معمولا ارزان‌ترین روش حمل و نقل در فیلیپین هستند. معمولا هزینه اتوبوس ها در جزیره های اصلی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ پزو است. البته برای مسیرهای بالاتر این مقدار بیشتر می باشد. اتوبوس های استانی برنامه های منظمی از مانیل به استان های شمالی و جنوبی دارند.

قایق
یکی از محبوب ترین روش های حمل و نقل در فیلیپین استفاده از قایق می باشد.در اطراف مانیل می توانید از خدمات قایقی پاسیگ (Pasig Ferry Service) استفاده کنید. همچنین قایق اتوبوسی نیز در این جا وجود دارند که قیمت آن ها، ۲۵، ۳۵ و ۴۵ پزو فیلیپیینی می باشند. برای دانشجو ها و نوجوان ها این هزینه می تواند کمی کمتر از حد معمول باشد.

سفرهای بین جزیره ای در سفر به فیلیپین

علاوه بر اتوبوس و ایرلاین ها، کشتی ها ارزان ترین راه برای حمل و نقل در سطح کشور فیلیپین هستند. هزیه ها می تواند متفاوت باشد. برخی از آن ها ۱۰۰۰ پزو و برخی دیگر که لوکس تر هستند تا ۳۰۰۰ پزو هم می شود. کشتی هایی به نام ۲ Go Ferry هستند که در خط های بین مانیل و کورون و پوئرتو مرینسزا در تمام روزهای هفته سرویس کشتی ارائه می دهند.

دانستن اطلاعات برنامه کشتی‌ها کمی دشوار است. معمولا برای به دست آوردن تاریخ و ساعت دقیق باید روزنامه هایی حاوی صفحات با تبلیغات در روزهای خاص تهیه کنید اما، باور کنید یا نه، اکثر مردم بر روی اطلاعاتی که از حرف بقیه شنیده اند، تکیه می کنند.

کشتی کروز

شرکت Sun Cruises، بسته های سفری به جزیره Corregidor در خلیج مانیل دارد که هزینه سفر با آن ها از ۲۰۰۰ پزو تا ۳۰۰۰ پزو برای یک شب اقامت در جزیره می باشد. راهنمایان تورهای این شرکت همگی کاربلد و با اطلاعات هستند که اطلاعات خوبی را در مورد تاریخچه آن به شما خواهند داد.

جاذبه‌های گردشگری قابل بازدید در سفر به فیلیپین

۱- ال نیدو فیلیپین

ال نیدو یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری فیلیپین است که بر روی لبه ی خلیج باکوئیت در پالاوان شمالی نیز قرار گرفته است و به دلیل داشتن ۵۰ پوشش سنگی و همچنین ماهی ها و مرجان های رنگارنگ از شهرت بالایی برخوردار است. جزیره های کوچک و بزرگ ال نیدو پر از غارهای عمیق و تالاب های باشکوه و سواحل شنی سفید زیبا هستند و حیات وحش آنها در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود، گشت های تفریحی با قایق و گشت با اتوبوس نیز برای گردشگران مهیاست. بسیاری از کسانی که با تور فیلیپین حتما به سمت ال نیدو می روند چرا که این جزیره یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری فیلیپین محسوب می شود.

۲- جزیره باتان فیلیپین

جزیره ی دیگری به نام باتان هم در این شهر وجود دارد که آن هم جز محبوب ترین جاذبه های گردشگری فیلیپین به شمار می رود. جزیره باتان خود با صخره های سرسبز و آب های موجدار برای موج سواری، تپه های باشکوه و گاوهای در حال چرا، خانه های سنگی، کلیساهای اسپانیایی و در کل بهشتی زیر پتوی کهکشان راه شیری، در اختیار گردشگران قرار دارد. عمده علت شهرت این جزیره سفر تعداد زیاد گردشگران چینی به سمت آن می باشد.

۳- دریاچه پیناتوبو فیلیپین

دریاچه بسیار زیبا و محصورکننده ای به نام پیناتوبو که با توجه به طبیعت زیبایی که دارد جز بهترین جاذبه های گردشگری فیلیپین به شمار می ورد. این دریاچه که پس از زلزله سال ۱۹۹۱ و فعال شدن آتشفشان خاموشی به همین نام درست شد، در استان زامبالیز در شمال غربی فیلیپین قرار دارد و تبدیل به یکی از انتخاب های گردشگران برای سفر به فیلیپین شده است.

۴- سیکوئیجور فیلیپین

همانطور که می دانید حدود ۷۰۰۰ جزیره در کشور فیلیپین وجود دارد و این خود می تواند به تنهایی سبب جذب گردشگر شود چرا که هر جزیره برای خودش می تواند جذابیت های ویژه ی مخصوص به خودش را داشته باشد. در منطقه ی فولکور فیلیپین جزیره کوچکی به نام سیکوئیجور وجود دارد که با سنت های عرفانی و مردم بومی که دارد شهرت بسیاری در بین مردم فیلیپین و همچنین گردشگرانی که به سمت آن سفر می کنند دارا می باشد. این جزیره کوچک زمانی پایگاه مستحکم میسیونری های کاتولیک در منطقه بود و به همین علت در آن کلیساهای ۳۰۰ ساله یافت می شود که گنجینه ملی این مجمع الجزایر محسوب می شوند.

۵- ساگادا فیلیپین

دهکده ی دیگری به نام ساگادا در شمال فیلیپین قرار دارد و به دلیل زیبایی های بی نظیری که دارد جز جاذبه های گردشگری فیلیپین نیز قرار می گیرد. این دهکده منبع فرهنگ ایفوگائو است و تا به امروز زنده و سالم باقی مانده است و مقصدی برای گردشگران تورهای فیلیپین شده است. یکی از دلایلی که مسافران به سمت این دهکده جذب می کند تابوت های آویزان شده از روی صخره ها و زمین های برنج کاری شده می باشد. دهکده ی ساگادا با دنیایی از شب های سرد و صبح های مه آلود با بقیه کشور که بسیار گرم است زمین تا آسمان فرق دارد.

۶- جزیره بوراکی فیلیپین

دیگر جاذبه ی گردشگری فیلیپین که می خواهیم آن را معرفی کنیم، جزیره بوراکی است که شبیه استخوان سگ می ماند. این جزیره دیدنی مظهری از تفریح و مهمانی های شب تا صبح در این شهر توریستی به شمار می رود. جزیره بوراکی در واقع پایتخت ساحلی فیلیپین به شمار می رود و ساحل آن جواهر گرانبهایی از شن های ریز و سفید و آب های فیروزه ای است که در ۴ کیلومتری این جزیره قرار گرفته است. بوراکی به عنوان پناهگاه استوایی این کشور، هر چیزی که از یک شهر بزرگ انتظار دارید نظیر آشپزی بین المللی، هتل های ۵ ستاره، و حیات شبانه پرشور و زنده را در خود دارد. اگر هم این چیزها را نمی خواهید می توانید به ساحل پوکا در شمال جزیره بروید و از تنهایی آرامش بخش زیر درختان نخل و موج سواری لذت ببرید.

۷- داراگا فیلیپین

فیلیپین کشوری با جاذبه های مختلف است که هر کدام می تواند به تنهایی گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. داراگا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فیلیپین است که در جنوب شرقی لوزون قرار گرفته است و در پس زمینه آن یک آتشفشان بزرگ نیز وجود دارد. داراگا دهکده کشاورزی مرتفعی است که به تدریج شهری شده و گردشگران زیادی به سوی آن روان شده اند. علیرغم شلوغی مرکز شهر، در نواحی برنج کاری در کوهپایه ها، زندگی روستائی جریان دارد.

۸- ویگان فیلیپین

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فیلیپین منطقه ویگان است که جز میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. این منطقه ی گردشگری که در شمال شرقی فیلیپین قرار گرفته نیز تاریخ و معماری آن با خیابان های سنگفرش شده، کلیساهای باروک و عمارت های اسپانیایی نیز ترکیب شده و از محبوب ترین جاذبه های گردشگری فیلیپین به شمار می رود.

۹- جزیره اپو فیلیپین

جزیره دیدنی و جذاب اپو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری فیلیپین به شمار می رود. زمانی جزیره اپو یک دهکده ی ماهیگیری در دورترین مسیر توریستی به شمار می رفته و گردشگران می توانستند در این ناحیه از گشت های تفریحی در اقیانوس لذت ببرند و دل نگرانی ها را کنار بگذارند.

۱۰- داوائو سیتی فیلیپین

در جنوب کشور فیلیپین یک مرکز تجاری، اقتصادی و آموزشی وجود دارد که نام آن داوائو سیتی است که آمیزه ای جالب از حیات رنگارنگ، حیات وحش و حیات شهری به شمار می رود. به جرات می توان گفت که در این شهر به هیچ وجه دزدی رخ نمی دهد و خیابان های آن از تمیزی برق می زند. نمادهای رفاه شهری و تمدن از جمله فروشگاه های بزرگ، اتصال وای فای، کافی شاپ ها و دانشگاه ها همه و همه در دسترس شهروندان قرار دارند. جشنواره کادایاوان نیز از دیگر جذابیت های این شهر است، این شهر در کوهپایه بلندترین قله فیلیپین یعنی کوه اپو قرار دارد.

۱۱- موزه ملی فیلیپین

موزه ملی فیلیپین برای علاقه‌مندان به آثار فرهنگی و تاریخی یکی از جذاب‌ترین نقاط گردشگری شهر است. شما در این موزه می‌توانید شاهکار معروف و خیره‌کننده خوان لونا را از نزدیک مشاهده کنید. گردش در موزه ملی مساوی با قدم زدن در گنجینه‌ تاریخی فیلیپین است. هزینه موزه برای گروه‌های توریستی ارزان‌تر است.

۱۲- پارک قهرمان ملی فیلیپین

پارک ریزال(Rizal) که به نام لونتا(Luneta) هم مشهور است، در نزدیکی منطقه تاریخی شهر واقع شده است. این پارک به احترام قهرمان ملی دکتر خوزه ریزال (نویسنده و روشنفکر انقلابی) که در سال ۱۸۹۶ در این منطقه هدف تیراندازی قرار گرفت، ساخته شده است. این پارک ۲۲ هکتار مساحت دارد و برای مردم شهر یک پناهگاه آرام برای پیدا کردن آرامش در دل یک شهر شلوغ است.

۱۳- بازار چانه‌ زن‌ ها در فیلیپین

خوب جذاب ترین فعالیتی که می توانید در سفر انجام دهید، خرید کردن است. بازار چانه زن ها که با نام بازار دیویسوریا در این کشور مشهور است می تواند جز جاذبه های گردشگری فیلیپین به شمار بیاید. تمام مردم فیلیپین از اقصی نقاط این کشور برای خرید و معامله‌های اصلی به این خیابان می ‌آیند. در ایام کریسمس گرچه تراکم این جمعیت افزایش پیدا می ‌کند اما حال و هوای خیابان بسیار دوست داشتنی است. این بازار برای کسانی که عاشق مراکز خرید رنگارنگ هستند جذابیت زیادی دارد.

۱۴- باغ وحش فیلیپین

باغ وحشی در ۲۵ جولای ۱۹۵۹ برای عموم مردم فیلیپین راه اندازی شد، این باغ وحش علاوه بر کاربرد تفریحی که دارد برای آموزش و مطالعه درباره گیاهان و جانوان هم مورد استفاده قرار می گیرد. مساحت باغ وحش ۵٫۵ هکتار است که خانه بیش از ۵۰۰ حیوان محسوب می‌شود، باغ وحش فیلیپین برای گردش یک روزه همراه با خانواده یک مکان مناسب است.

منبع ۱

منبع ۲

 

راهنمای سفر به شهر های مختلف

مارس 1, 2020

برنامه سفر به بارسلونا

برنامه سفر به بارسلونا اسپانیا بارسلونا یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا برای بازدید کنندگان و همچنین یکی از شهرهای مورد علاقه ما ایرانیان است. از […]
فوریه 24, 2020

برنامه سفر به پاریس

برنامه سفر به پاریس فرانسه پاریس معروف به شهر عشاق است. شهری که با سفر کردن به آن میتوانید تجربه‌های به یادماندنی پیدا کنید. برای مسافرینی […]
فوریه 8, 2020

هنگ کنگ

راهنمای سفر به هنگ کنگ هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در جنوب چین، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. هنگ‌ کنگ […]
فوریه 8, 2020

بلاروس

راهنمای سفر به بلاروس بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت […]
فوریه 5, 2020

اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و […]
فوریه 4, 2020

آلبانی

راهنمای سفر به آلبانی آلبانی کشوری است واقع در جنوب شرقی قاره آفریقا که از شمال غرب با مونته نگرو، از شمال شرق با کوزوو، از […]
فوریه 3, 2020

واتیکان

راهنمای سفر به واتیکان در گوشه‌ای از شهر رم، دولت شهری مستقل به اسم واتیکان قرار دارد. واتیکان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان است و یکی […]
فوریه 2, 2020

لیختن‌اشتاین

راهنمای سفر به لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است و بزرگ‌ترین شهر لیختن‌اشتاین، شان نام دارد. زبان رسمی لیختن‌اشتاین […]
فوریه 2, 2020

بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. در کنار مکان‌های زیبا […]
فوریه 1, 2020

لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول لیماسول زیباترین شهر ساحلی و بزگترین بندر قبرس است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، بر سر راه سه قاره آسیا، اروپا […]

راهنمای خرید در شهرهای مختلف

آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در بارسلون

راهنمای خرید در بارسلونا اگر برای سفر به بارسلون برنامه‌ریزی می‌کنید و قصد دارید که در این سفر از مراکز خرید دیدن کنید و خرید کنید، بد […]
آوریل 23, 2017

راهنمای خرید در آمستردام

راهنمای خرید در آمستردام آمستردام، پایتخت زیبای هلند، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. با راهنمای خرید در آمستردام، همراه ما باشید. آمستردام یکی از […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در ایروان

راهنمای خرید در ایروان ارمنستان ایروان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ارمنستان و یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص در بین ایرانیان است. جاذبه‌های تاریخی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در مادرید

راهنمای خرید در مادرید خرید در مادرید، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی است. دپارتمان استورها، بوتیک‌های شیک و اوت لت‌ها از مراکز خرید مهم این شهر هستند. […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در باکو

راهنمای خرید در باکو باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ی […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در آنتالیا

راهنمای خرید در آنتالیا خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در میلان

راهنمای خرید در میلان میلان دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بعد از رم است. شهرت این شهر به خاطر این است که به عنوان پایتخت مد […]
فوریه 15, 2017

راهنمای خرید در استانبول

راهنمای خرید در استانبول استانبول، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد در کنار جاذبه‌های مدرن و شهری قرار […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در بانکوک

راهنمای خرید در بانکوک خرید کردن در بانکوک تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. از مراکز خرید بزرگ، چند طبقه و مدرن گرفته تا بازارهای خیابانی شلوغ و پرسروصدا، […]
فوریه 14, 2017

راهنمای خرید در دبی

راهنمای خرید در دبی دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد که یکی از آنها، دبی مال، بزرگ‌ترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما