فیلیپین
نوامبر 24, 2019
ادینبرو
نوامبر 25, 2019
نمایش همه

راحتترین کشور برای ویزای شینگن

سوالی که شاید هر روز چندین بار از ما پرسیده می شود این است که بهترین و راحتترین کشور برای ویزای شینگن کدام کشور است؟ بهترین پاسخ به این سوال گزینه هیچ کدام است! به طور کلی برای درخواست ویزا شینگن باید مدارک شما تکمیل باشد اما یک سری کشور ها مثل ایتالیا که توریستی تر هستند و همچنین شرایط اقتصادی خوبی ندارند کمی بهتر ویزا صادر میکنند تا توریست بیشتری را به کشور خود وارد کنند. مشخص است کشوری مثل آلمان که توریستی نیست و از طرفی بسیاری از مسافران پس از سفر به این کشور در آنجا ماندگار میشوند، سختگیری ویژه ای در صدور ویزای توریستی دارد. مگر اینکه دعوتنامه قوی و دلیلی برای سفر به این کشور داشته باشید.

بهترین کشور برای اخذ ویزای توریستی شینگن

با توجه به توضیحات بالا میتوان کشور ایتالیا را بهترین کشور برای ویزای شینگن دانست که بیشترین ویزا را برای ایرانیان صادر میکند. چنانچه گردش مالی خوبی داشته باشید، تمکن مالی شما بالای ۸۰ میلیون تومان باشد و همچنین سند ملکی و شغل قابل قبولی داشته باشید شانس دریافت ویزا از کشور ایتالیا بالا است. اگر هم از طریف آژانس معتبری اقدام کنید که به سفارت ضمانت بازگشت شما را اعلام کند، شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر هست. کشورهای مجارستان و اسپانیا هم با تورهای گروهی که برخی آژانس ها برگزار میکنند و ضمانت بازگشت از شما خواهند گرفت ویزا درقالب تور با آمار قابل قبولی صادر میکند.

به این مسئله هم توجه داشته باشید که پس از برطرف شدن بیماری کرونا، کشورهای اروپایی که اقتصاد آنها به گردشگری وابسته است ( نظیر ایتالیا )، باید برای جذب توریست بیشتر اقدام به تسهیل فرآیند صدور ویزا کنند که امیدواریم این سیاست در قبال توریست‌های ایرانی نیز اعمال شود. البته تسهیل ویزا به این معنا نیست که متقاضیان مدارک و شرایط اولیه را نداشته باشند. اما سختگیری‌های بی دلیل برای صدور ویزا باید تا حدودی کاهش یابد.

مطلب پیشنهادی : راهنمای دریافت ویزای ایتالیا

راحت‌ترین کشور شینگن برای گرفتن ویزای تحصیلی

اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای عضور اتحادیه شنگن دارید به راحتی میتوانید از هر کشوری که تمایل دارید با توجه به شرایط پذیرش آن کشور اقدام به پذیرش تحصیلی کنید. شرایطی که شما باید برای تحصیل در یک کشور عضو شینگن داشته باشید عبارتند از :

  • آشنایی با زبان و فرهنگ کشور مورد نظر و طی کردن دوره های اموزش زبان مربوطه و اخذ نمره قبولی لازم
  • توانایی پرداخت هزینه های ویزای شینگن و هزینه‌های دانشگاه مورد نظر و ارائه مدارک مالی و شغلی خود شما و یا شخصی که تحت تکفل آن ها هستید
  • ارائه نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کشور مقصد به نحوی که با زمان وقت مصاحبه سفارت شما منطبق باشد

راحت‌ترین کشور شنگن برای اخذ ویزای کاری

شرایط دریافت ویزای کاری از یکی از کشورهای شینگن شبیه به مورد بالاست و متوانید رد صورت داشتن پیشنهاد و شرایط کامل اقدام به اخذ ویزای کاری کنید. در زمان نوشتن این مقاله بیشترین درخواست ویزای کاری از کشور آلمان است.

  • دریافت و ارائه نامه تایید شده از یک کارفرما در حوزه شنگن
  • ارائه گواهینامه گذراندن دوره های ربان کشور مورد نظر و اخد نمره قابل قبول در این دوره ها و ارائه ان ها
  • داشتن مدارک کاری و تحصیلی مرتبط با شغل درخواستی و ارائه آن به سفارت مربوطه

سخت‌ترین کشور برای ویزای شینگن

برای پاسخ به سوال سخت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن باید بگوییم در حال حاضر تمامی کشورها تقریبا برای صدور روادید شنگن سختگیری خاصی دارند. کشور فرانسه که برای افرادی که ویزای شینگن نداشتند و دعوتنامه هم ندارند، به صورت توریستی به هیچ وجه ویزا صادر نمیکند.

کشور آلمان هم که با توجه به عدم بازگشت بسیاری از مسافران ایرانی بعد از مدت ویزا و ماندن د راین کشور به دلایل مختلف، سختگیری قابل توجهی در زمینه صدور ویزا دارد. پس برای دریافت ویزای آلمان به صورت توریستی برای بار اول شانس شما بسیار پایین است.

کشور اتریش نیز بدون دعوتنامه مختص خود که دعوتنامه الکترونیک نام دارد خیلی کم ویزا صادر میکند. برای اخذ ویزای هلند نیز برای بار اول اثدام نکنید چون مانند کشور هایی که گفته شد شانس دریافت ویزا از هلند کم است.

قصد نا امید کردن شما را نداریم اما سعی کنید از کشوری برای اخذ ویزا اقدام کنید که شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید. پس از دریافت ویزا و ورود به این کشور میتوانید آزادانه به کل کشورهای شینگن سفر کنید و از هر کشوری خواستید خروج کیند. مهمترین هدف شما اخذ ویزای شینگن باشد و نه ورود به کشور خاصی!

شاید این مقاله هم برای شما مفید باشد

دسامبر 15, 2020
انواع ویزای شینگن و تفاوت ویزاهای نوع A,B,C,D با هم

انواع ویزای شینگن و تفاوت آنها با یکدیگر

انواع ویزای شینگن و تفاوت آنها با یکدیگر حتما می‌دانید که ویزاهای شنگن در تایپ های متفاوتی صادر میگردند که هر کدام ویژگی یا محدودیت‌هایی نسبت […]
آوریل 30, 2020

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ حتما تابحال اسم ویزای شینگن به گوشتان خورده است. ویزایی که این روزها دریافت آن کمی سخت به نظر میرسد. چه از لحاظ […]
آوریل 28, 2020

تجربه گرفتن ویزای شینگن

تجربه گرفتن ویزای شینگن یکی از مشتریان ما سلام، امیدوارم که حالتون خوب باشه، امروز یکم وقت آزاد داشتم و خواستم تجربه گرفتن ویزای شینگن خودم […]
آوریل 14, 2020
تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن و کانادا

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا همانطور که مطلع هستید دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و تقریبا هیچ کشوری از اثرات این ویروس در […]
فوریه 26, 2020

ویزای شینگن ارزان

ویزای شینگن ارزان با توجه به نرخ ارز، سفر به اروپا برای ما ایرانیان سفری لوکس و پر هزینه محسوب می‌شود. علاوه بر هزینه‌های معمول ویزای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما