قوانین جدید ویزای شینگن ۲۰۲۰ و کد جدید ویزای شنگن
ژانویه 5, 2020
وی اف اس گلوبال یا VFS GLOBAL چیست؟
ژانویه 12, 2020

تراول هیستوری یا تاریخچه سفر

زمانی که شما به یکی از کشور‌های خارجی سفر می‌کنید، ویزای آن کشور و یا مهر ورود به آن کشور در پاسپورت شما درج می‌گردد. همین روادید دریافت شده توسط شما و مهر‌های ورود و خروج داخل پاسپورت شما، تراول هیستوری یا تاریخچه سفر شما را خواهند ساخت. بدیهیست هر چقدر یک مسافر سفرهای بیشتری را در پاسپورت خود داشته باشد، برای دریافت ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای انگلستان، ویزای استرالیا و ویزای آمریکا به عنوان یک توریست و جهانگرد، شانس بیشتری برای  خواهد داشت.

زمانی که شما تاریخچه سفر خوبی داشته باشید، نگرانی سفارتخانه‌ها از بابت عدم بازگشت شما از سفر کاهش می‌یابد و آسان‌تر برای شما ویزا صادر خواهند کرد.

چرا سابقه سفر مهم است؟

تصور کنید یک فرد ایرانی برای اخذ ویزای شینگن یا کانادا درخواست داده است. این فرد دارای یک پاسپورت سفید است و تابحال به هیچ کشوری سفر نکرده است. برای سفارت این سوال پیش خواهد آمد که این فرد که تابحال حتی به کشورهای نزدیک محل اقامت خود مثل ترکیه سفر نکرده است، چرا باید قصد داشته باشد به اروپا یا کانادا سفر کند؟ از نظر سفارت تنها دلیل این سفر، رسیدن مسافر به خاک کشور مقصد و عدم ترک آن پس از مهلت ویزا است! البته تاریخچه سفر جز موارد الزامی برای درخواست ویزا نیست اما با نداشتن سابقه سفر مناسب، عملا شانس زیادی برای دریافت ویزا ندارید. چنانچه دعوتنامه معتبر داشته باشید هم سابقه سفر مناسب میتواند به صدور ویزای شما کمک کند.

 

چطور یک سابقه سفر خوب برای اخذ ویزای شنگن، کانادا، استرالیا، انگلستان و آمریکا بسازیم؟

برای گام اول باید کشورهایی را در لیست سفر خود قرار دهید که یا نیاز به ویزا ندارند ( برای مثال ترکیه یا گرجستان )، یا ویزای فرودگاهی صادر می‌کنند و یا ویزای آن‌ها الکترونیکی است. سفر به کشورهایی نظیر آذربایجان، امارات، مالزی و چین می‌تواند یک تاریخچه سفر بی دردسر برای شما درست کند. بعد از اینکه چند سفر به کشورهای بالا داشتید، می‌توانید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. برای دریافت ویزای شنگن هرچقدر تاریخچه سفر بهتری داشته باشید، شانس دریافت ویزای شما بالاتر خواهد رفت.

جهت اخذ ویزای کانادا به صورت توریستی، چنانچه ۲ ویزای شنگن داشته باشید از شانس نسبتا بالایی برای دریافت ویزا برخوردار میشوید. همچنین ویزای کشورهایی که در صدور ویزا سختگیر هستند نظیر کشور ژاپن نیز می‌تواند پرونده شما را تقویت کند. ویزای تجاری چین، ویزای بلغارستان و ویزای هند هم برای دریافت ویزای کانادا موثر است.

لازم به ذکر است برای انجام سفر‌های خود، خیلی عجله نکنید و مابین سفر ها فصله منطقی قرار دهید. چون اگر تمامی سفر در یک بازه زمانی کوتاه انجام گردد، مشخص است که هدف شما جهانگردی نبوده و صرفا جهت تقویت تراول هیستوی اقدام به سفرهای متعدد نموده‌اید.

چگونه سابقه سفر چک می‌شود؟

سابقه سفر شما از طریق پاسپورت خودتان و همچنین در مواردی از طریق سیستم‌های اطلاعاتی کشور مقصد بررسی می‌شود. زمانی که شما برای اخذ ویزای کشوری درخواست می‌دهید، چنانچه شما سابقه سفر خود را ارائه دهید، به احتمال زیاد صحت اطلاعات تاریخچه سفر شما بررسی خواهد شد. پس در نگهداری پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های قبلی خود کوشا باشید، چون تنها راه ارائه تراول هیستوری، ارائه تصویر صفحات پاسپورت است. باز هم تاکید می‌کنیم که در زمان تعویض پاسپورت، پاسپورت قبلی خود را نگهداری کنید. چون در غیر اینصورت تقریبا غیر ممکن است به سابقه سفرهای خود برای ارائه به سفارتخانه‌ای دسترسی داشته باشید.

شاید این مقاله هم برای شما مفید باشد

فوریه 26, 2020

ویزای شینگن ارزان

ویزای شینگن ارزان با توجه به نرخ ارز، سفر به اروپا برای ما ایرانیان سفری لوکس و پر هزینه محسوب می‌شود. علاوه بر هزینه‌های معمول ویزای […]
فوریه 18, 2020
دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا و نحوه اعتراض به ریجکتی سفارت ایتالیا همانند تمامی کشورهای حوزه شنگن، رایجترین دلیل ریجکتی سفارت ایتالیا هم “عدم اطمینان از […]
ژانویه 15, 2020

شرکت CKGS یا کوکس اند کینگز

شرکت CKGSIR چیست؟ صف طولانی و خسته کننده جلوی درب سفارت ایتالیا برای متقاضیان ویزا در گذشته و همچنین سیستم وقت دهی دشوار این سفارت باعث […]
ژانویه 14, 2020

ویزا متریک یا VISA METRIC چیست؟

VISA METRIC ( ویزا متریک ) چیست؟ ویزامتریک به عنوان یک گروه تجاری از سال ۲۰۰۵ در حوزه امور مربوط به اخذ ویزا فعالیت دارد. این […]
ژانویه 12, 2020

وی اف اس گلوبال یا VFS GLOBAL چیست؟

VFS GLOBAL ( وی اف اس گلوبال ) چیست؟ شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ در کشور هند آغاز کرد […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما
آدرس ما