برنامه سفر به آمستردام
آوریل 25, 2020
ویزای شینگن چیست؟
آوریل 30, 2020
نمایش همه

تجربه گرفتن ویزای شینگن یکی از مشتریان ما

سلام،

امیدوارم که حالتون خوب باشه،

امروز یکم وقت آزاد داشتم و خواستم تجربه گرفتن ویزای شینگن خودم رو با شما به اشتراک بگذارم تا به این طریق هم شما رو بیشتر با پروسه ویزا آشنا کنم و هم معیار انتخاب خودم رو با شما به اشتراک بذارم. سعی میکنم به طور خلاصه از اول تا آخر رو براتون بنویسم.

چند وقتی بود که قصد سفر به اروپا رو داشتم. دیگه از سفر به کشورهای دور رو اطراف هم خسته شده بودم و تجربه جدید لازم داشتم. من دو بار به ترکیه، دو بار به گرجستان، یکبار به آذربایجان و یکبار به امارات سفر داشتم که بین همه اینها گرجستان برام جالبتر بود. البته تو پاسپورت جدیدم هم فقط یک مهر ورود و خروج گرجستان وجود داشت که با همین پاسپورت میخواستم برای یک مقصد جدید اروپایی اقدام کنم.

از دوست و آشنا و افرادی که فکر میکردم تجربه ای تو این زمینه داشته باشم پرس و جو کردم. البته تو اینجور مواقع هیچوقت آدم یک جواب مشترک از همه نمیشنوه و هر کسی بر حسب تجربه نظری ارائه میده.اما نقطه اشتراکی که تو اکثر نظرات وجود داشت اینها بود :

۱- اگر میتونی از کسی دعوتنامه بگیر ( که نمیتونستم!! )

۲- گردش مالی مناسب و مانده حساب نیاز داری

۳- از طریق یک شرکت معتبر اقدام کن

خودمم یکم سرچ کردم تو اینترنت شرایط کلی دریافت ویزا رو خوندم اما بزرگترین مشکل من این بود که اولا کسی رو نداشتم که دعوتنامه ازش بگیرم و دوم اینکه نمیدونستم از کدوم کشور اقدام کنم که شانسم بالاتر بره. خلاصه دل رو زدم به دریا و به چند تا آژانس که شمارشون رو گوگل کرده بودم زنگ زدم. راستش رو بخواین کلیت حرف همه تقریبا یکی بود اما تو جزئیات با هم تفاوت داشتن. مثلا به یکی از آژانس ها که زنگ زدم یکجوری باهام حرف زد که وقتی قطع کردم حس کردم با خود کنسول هلند داشتم صحبت میکردم! اصلا از من نپرسید شما چقدر پول داری یا شغلت چیه. سریع تا گفتم ویزای شینگن میخوام گفت ما ۱۰۰% براتون میگیریم و ما با سفارت ارتباط نزدیک داریم و امکان نداره مسافر از طرف ما بره و ریجکت بشه و …. همین اعتماد به نفس این آقا و اینکه اصلا مدارک من براش مهم نبود و فقط حرف خودش رو میزد منو یکم به شک انداخت.

بهترین آژانس برای ویزای شینگن رو چجوری پیدا کنیم؟

با چند جای دیگه هم صحبت کردم که دو تاشون به نظر پخته تر صحبت میکردن و از سیر تا پیاز مدارک من رو ازم پرسیدن و گفتن تو یک قرار حضوری کل مدارک رو برای چک کردن ببرم پیششون. رفتم از بانک یک گردش ۳ ماهه گرفتم و رفتم پیش شرکت اول. کارشناس محترمی داشتن که با حوصله مدارک منو بررسی کرد و گفت مشکلی نداره میتونیم براتون ویزا بگیریم.

هزینه ویزا فلان مبلغ و ضمانت بازگشت هم ۵۰ میلیون تومن میریزید به حساب شرکت و رسید میگیرید و بعد از سفر ما بهتون بر میگردونیم. اگر اکی هستین پاسپورتتون رو بدید کپی بگیرم که برای تعیین وقت سفارت اقدام کنم براتون. منم خیلی خوشحال که کارم اکی شده ( البته واقعیت یکم سر ضمانت بازگشت برام ابهام وجود داشت که آخه پول نقد رو بدم چجوری بعدا پس بگیرم؟ مشکلی پیش نیاد برای برگشت پول و ۱۰۰ تا سوال دیگه) .

تا خواستم پاسپورت رو بهشون بدم گقتم سوال آخرم رو هم ازشون بپرسم. پرسیدم عذرخواهی میکنم میتونم جواز فعالیتتون رو ببینم؟ بنده خدا یکم حالش عوض شد و گفت ما برای جواز آژانس اقدام کردیم اما هنوز برامون صادر نشده و میدونید که این کار ها زمان بر هست و …. .

یکم جا خوردم آخه کلی تو سایتشون نوشته بودن ما بهترین هستیم و کلی سابقه فعالیت داریم و از این حرفا. با یکم خجالت باز پرسیدم ببخشیدا من یکم حساس هستم شما نمونه ویزا دارین تو چند وقت اخیر که برای مسافرتون گرفته باشین؟ گفت بله چرا که نه از گوشیش ۲ تا عکس ویزا برای حدود سه ماه قبل به من نشون داد. وقتی داشتم عکس ویزاشون رو میدیم با خودم گفتم ویزا که جدید نیست، مجوز هم که میگن ندارن. بذار عجله نکنم و اون یکی جا رو هم برم. با کلی خجالت عذرخواهی کردم و گفتم من باید یکم با خانواده مشورت کنم و با پدرم خدمتتون برسم. بنده خدا گفت مشکلی نداره و از دفترشون اومدم بیرون. خواستم برم سمت خونه که گفتم امروز که من مرخصی گرفتم، بد نیست اون یکی دفتر رو هم برم.

تماس گرفتم باهاشون و رفتم اونجا. مثل دفتر قبلی خیلی محترمانه با من رفتار کردن و برام وقت گذاشتن و کل مدارک منو بررسی کردن. وقتی اون آقای محترم داشت گردش حساب منو ورق میزد ازشون پرسیدم ببخشید شما آژانس مسافرتی هستید؟ با لب خندون جواب داد بله! روی دیوار روبروتون کل مجوز های آژانس ما هست. پاشدم و رفتم از نزدیک همه جوازهاشون رو دیدم و خیالم یکم راحت شد و البته یکم خجالت کشیدم که شاید سوالم خیلی مناسب نبوده. اما به هر حال من داشتم هزینه میکردم و برنامه سفر خودم رو میخواستم بسپرم بهشون پس حق داشتم اطلاعاتم رو کامل کنم.

بعد از اینکه مدارک من رو دیدن و چند تا سوال از من پرسیدن به من گفتن مدارکتون بد نیست اما یک مشکل داره! من یکم گارد گرفتم و گفتم چه مشکلی؟! کار که دارم، مانده حسابم که بد نیست. سند ملکی هم که دارم. مشکلی مگه میمونه؟ اون آقا که انگار خیلی به این سوال قبلا جواب داده گفت: بله شما درست میگین اما گردش حسابتون یک سری واریز و برداشت غیر منطقی داره که با شغل کارمندی شما همخوانی نداره و تو ۱۵ ، ۱۶ صفحه گردشم چند تا مورد رو هایلایت کرد و بهم نشون داد.

راست میگفت من از پدرم توی چند تراکنش پول گرفته بودم برای خرید ماشین، ماشین خودمم فروخته بودم  و بعد ماشین خریده بودم. بهشون گفتم خوب من ماشینم رو عوض کردم دیگه اینم به شما و سفارت مگه مربوطه؟! جواب داد که به ما که مربوط نیست و به سفارت هم مربوط نیست شما پولتون رو چطور خرج میکنین. اما چون تو ایران خیلی از گردش هایی که به سفارت ها ارائه میدن فیک هست و از دوست و آشنا پول قرض میکنن و میریزن تو حساب خودشون و هی هر روز با حسابشون بازی میکنن، فکر هم میکنن سفارت ها اصلا تو باغ نیستن، سفارت به گردش های مالی متقاضیان خیلی حساس شده و گردش مالی باید با شغل هر فرد همخوانی داشته باشه.

گفت پیشنهاد میکنم سفرتون رو یکم عقب بندازین و قبل از سفارت یک گردش دیگه بگیرین که این تراکنش ها داخلش نشون داده نشه. من هدفم این بود که هر چی زودتر ویزای فوری شینگن بگیرم و برم سفر و حتی برای مرخصی تو اون تاریخ با محل کارم هم صحبت کرده بودم، اما ایشون گفتن بخاطر اصلاح گردش حسابتون بهتر هست تاریخ سفرتون عوض بشه.

یک مورد دیگه هم اینکه الان با توجه به نتیجه ویزای مسافرین، کشور هلند با شرایط فعلی اقدام نکنین بهتر هست و پیشنهاد ما دریافت ویزای ایتالیا به جای هلنده. ورودتون به ایتالیا هست و از اونجا میتونید برید هلند یا هر کشور شنگن دیگه‌ای و از کشوری خواستید میتونید برگردید به ایران. گفتن شاید اینجوری یکم هزینه سفرتون بیشتر بشه اما هم ۲ تا کشور رو حداقل دیدید و هم ارزش این رو داره که شانس دریافت ویزاتون بالاتر بره و درصد ریجکتی ویزای شینگن شما پایین بیاد. یک مشتری رو هم مثال زدن و مدارکشون رو نشون دادن که حتی ویزای قبلی داشتن اما از هلند تازه ریجکت شده بودن و پروندشون رو آورده بودن تا این آژانس براشون دوباره ویزا بگیره.

گفتم اکی اگر من گردش حسابم درست بشه و این تراکنش ها داخلش نباشه، شما چند درصد برای من ویزا میگیرین؟ ایشون گفتن ۹۰ درصد چون ما همه اقدامات ویزای شما رو به صورت صحیح براتون انجام میدیم. نامه آژانس روی مدارکتون میزاریم و به سفارت اعلام میکنیم شما در صورت اخذ ویزا ضمانت بازگشت پیش ما قرار میدین اما با همه این ها باز شما یا هر شخص دیگری بیشتر از این مقدار نمیتونه ادعا کنه که میتونه براتون ویزا بگیره چون سفارت متعلق به هیچ فرد یا آژانسی نیست!

جواب ایشون هم منطقی بود و هم یکم استرس زا، چون اولین نفری بود که این حرف رو بهم میزد. گفتم ضمانت سند منو نگه میدارین یا پول نقد یا چک؟ گفت هیچ کدوم. فقط شما بعد از ویزا تو حساب خودتون پول رو بلوکه میکنید به تاریخ سفرتون یک ضمانت نامه بانکی رو به ما میدین و بعد از برگشت از سفر، خود به خود پولتون آزاد میشه و نیازی به پیگیری شما نیست.

حرف هاشون منطقی بود و به دلم نشست که یکدفعه یاد اون سوال مهم تو شرکت قبلی افتادم. گفتم نمونه ویزا جدید دارین بهم نشون بدید؟ گفتن تو اینستاگرام ما هست که البته بعد از سفر مسافرا قرار داده میشه اما الان ویزای جدید بهتون نشون میدم. از تو تلگرام چت چند تا مسافر رو نشونم دادن که خودشون عکس ویزاهاشون رو ارسال کرده بودن و تشکر هم کرده بودن و یکیش برای ۲ روز قبل بود. خیالم از این بابت هم راحت شده بود.

بهشون گفتم الان باید چکار کنم؟ گفتن بخاطر اینکه مشکلی پیش نیاد، شما اول برید با محل کارتون صحبت کنین که مشکلی برای تایم مرخصیتون نداشته باشن. بعد هم باز تحقیق کنید و اگر مشکلی نبود تلفنی تماس بگیرید که ما کار شما رو استارت بزنیم. ما وقتتون رو طوری تنظیم میکنیم که به تاریخ دلخواه سفرتون برسید و شما ۲ روز قبل از سفارت مدارک مالی رو از بانک بگیرید که هم آپدیت باشه و هم اون تراکنش های بالا نشون داده نشه.

اینکه همون موقع نخواستن درجا کار من رو بگیرن و ازم پول بگیرن برام جالب بود. خداحافظی کردم و رفتم سمت خونه. شب با پدرم صحبت کردم و کل ماجرا رو براش گفتم. اونم نظرش با من یکی بود که با همین آژانس آخر کار کنم چون حرف دروغ بهم نزدن و واقعیت ها رو بهم گفتن. فقط تاکید داشت که هم باید قرارداد رسمی به نام آژانس ببندی که بعدا مشکلی پیش نیاد که من اصلا به این مورد فکر نکرده بودم.

چند روز بعد که تاریخ سفر و مرخصی رو مشخص کردم باهاشون تماس گرفتم و پاسپورت رو از تلگرام فرستادم که وقت رو برام بگیرن. چک لیست سفارت بهم دادن که طبق اون مدارک رو حاضر کنم. ۲ روز قبل از سفارت مستقیم از بانک رفتم آژانس که بررسی نهایی رو انجام بدن و مدارکم رو به ترتیب برام بزارن و البته مدارک سفر مثل رزرو هتل و کانفرم وقت سفارت و … ازشون تحویل بگیرم. و از همه مهم تر اینکه قرارداد ببندم. مدارک منو بررسی کردن، مدارک سفر رو هم برام اضافه کردن و یک قرارداد گردشگری با سربرگ و مهر آژانس بهم دادن که تمامی موارد داخلش ذکر شده بود. قرارداد رو که خوندم و امضا کردم چند تا نکته بهم گفتن که اینجا براتون مینویسم:

راهنمایی های کاربردی برای اخذ ویزا که در اولین تجربه ویزای شنگن توسط اکی ویزا به من ارائه شد

بر حسب تجربه چندین و چند ساله این آژانس در امر ویزا، قبل از ورود به سفارت موارد مهم و کلیدی به من گفته شد که شاید در هیچ وبسایتی به آن ها اشاره نمیشود، اما واقعا در نتیجه درخواست ویزای شما موثر هستند که این موارد عبارتند از:

  • روز سفارت به هیچ وجه استرسی تداشته باشید چون شما فقط قصد سفر و تفریح دارین و نه چیز دیگه‌ای. لباس معمولی و آراسته هم بپوشین
  • شما مدارکتون رو باید به دفتر کارگزاری سفارت ایتالیا که از طرف خود سفارت مشخص شده تحویل بدین و اونجا انگشت نگاری بشین. این شرکت فقط وظیفه انگشت نگاری، دریافت مدارک و تحویل اون به سفارت و برعکس رو داره. شاید چند تا سوال ساده هم ازتون بپرسن که باید بدون تعلل بهشون پاسخ بدین.
  • هر سوالی که ازتون پرسیدن آروم و درست و بدون دروغ و بزرگنمایی پاسخ بدین اضافه تر از اون توضیحی ارائه ندین
  • اگر از سفارت باهاتون بعدا تماس گرفتن حتما جواب بدین و سوالاتشون رو درست و طبق مدارک موجود در پروندتون جواب بدین. طوری هم جواب ندین که اونها فکر کنن گرفتن این ویزا خیلی خیلی برای شما مهمه.
  • سوال بی مورد مثل اینکه من ویزا میشم یا نه و یا اینکه نظرتون راجع به پرونده من چیه نپرسید

پرونده رو ازشون تحویل گرفتم و تو خونه یکبار بررسی کردم، به محل کارم هم سپردم که اگر باهاشون تماس گرفتن حواسشون باشه.

روز سفارت نیم ساعت زودتر از زمان وقت رسیدم اونجا. رفتم داخل. انگشت نگاری شدم و مدارک رو دونه دونه تحویل دادم. بعد یک رسید دادن بهم که رفتم هزینه ویزا رو به یورو پرداخت کردم و با رسید پرونده اومدم بیرون. کلا حدود ۲ ساعت کارم طول کشید و اونجا بهم گفتن حدود ۱۵ روز کاری زمان میبره تا جواب از سفارت بیاد. پاسپورتتون که رسید اینجا براتون پیامک میاد که بیاین تحویل بگیرین. مدارکم خدارو شکر کم و کسری نداشت اما خیلیا اونجا بودن که مشکل داشتن. مثلا عکسشون جدید نبود. یا یکی از مدارک رو نیاورده بودن و … .

حدود ۷ روز بعد اگر اشتباه نکنم از سفارت یکبار با محل کار من و یکبار هم با من تماس گرفتن و دریاره شغل من سوال پرسیدن و اینکه چرا قصد سفر به ایتالیا رو دارم و تو شنگن دوست و فامیلی دارم یا نه. در آخر هم پرسیدن اگر ویزا بهتون ندیم چیکار میکنید؟ منم گفتم کار خاصی نمیکنم و تو این تایم چون مرخصی دارم میرم یک کشور دیگه! تشکر کردن و خداحافظی کردن و من همون موقع تماس گرفتن با آژانس گفتم اینجوری شده که بهم گفتن درست جواب دادین و مشکلی نیست و نگران نباشید. حدود ۱۷ روز بعد از روز سفارت از آژانس با من تماس گرفتن گفتن پاسپورتتون حاضر لطفا بعد از ساعت ۱ برید تحویل بگیرید.

ظاهرا پیامک برای من نیومده بود و من اون روز نتونستم مرخصی بگیرم و فرداش رفتم پاسپورت رو که توی یک پاکت در بسته بود تحویل گرفتم. با کلی استرس در پاکت رو باز کردم و پاسپورتم رو ورق زدم و لیبل زیبای ویزای شینگن خودم رو دیدم و کلی ذوق کردم. سریع تماس گرفتم با اژانس و خبر رو بهشون دادم. بهم تبریک گفتن و گفتن اگر میتونید بیاین اینجا برای کارهای بعدی. واقعا از اینکه بهترین آژانس ویزای شینگن را به طور کاملا اتفاقی پیدا کرده بودم خیلی خوشحال شدم و نتیجش رو هم با گرفتن ویزام گرفتم.

رفتم آژانس و کلی هم تشکر کردم و همون روز بخاطر اینکه بلیط ها گرون نشه پرواز رفت خودم رو به رم و پرواز برگشت رو از آمستردام گرفتم. بدون اغراق بخوام بگم قیمت بلیطشون هم از هر چی سایت که چک کرده بودم کمتر بود. بهم گفتن که حداقل باید یکی دو شب تو فرودگاه رزرو هتل ارائه بدین و بهتر هست که تا رسیدین از شهر رم نرید به سمت آمستردام. هر چقدر هم زودتر هتل رو تهیه کنید بهتره. بلیط پرواز، اصل بیمه مسافرتی و نامه آژانس برای تهیه ضمانت بانکی از بانک رو گرفتم ازشون و قرار شد تا ۳ روز آینده بهشون ضمانت نامه بانکی رو برسونم.

رسیدم خونه یکم سایت ها رو گشتم برای هتل. از سایت بوکنیگ نظرات رو خوندم و امتیاز هتل ها رو بررسی کردم. رفتم تو سایت های ایرانی هتل ها رو قیمت بگیرم و بازم بدون تبلیغ بخوام بهتون بگم ۳ تا از ۵ تا هتلی که انتخاب کرده بودم تو سایت عماد گشت قیمتش پایین تر از بقیه سایت ها بود و سریع همونجا آنلاین هتلم رو هم خرید کردم و ووچر هتل رو دانلود کردم.

بالاخره اولین سفر اروپایی من شروع شد

واقعا چون اولین سفر اروپاییم بود خیلی بهم خوش گذشت حتی با اینکه تنها بودم. به پیشنهاد دوستان هتل رو مرکز شهر گرفتم و بخاطر اینکه زیاد هزینه نکنم ۳ ستاره انتخاب کردم. چون تو اروپا شما کل روز رو میرید گردش و فقط برای خواب برمیگردین هتل. پس هتلتون باید دسترسی راحتی به همه جای شهر داشته باشه و تر و تمیز باشه. هتل بد نبود و تمیز بود و من با اینکه زودتر از ساعت ۲ که ساعت تحویل اتاق هست رسیده بودم اونجا، اتاق فسقلی رو بهم تحویل دادن و اذیت نکردن واقعا. ۳ شب رم موندم و روز چهارم با پرواز رفتم سمت آمستردام.

بالاخره رسیدم به این شهر که این همه انتظارش رو کشیده بودم. اونجا یک دوست خانوادگی داشتیم که چند سالی بود هلند زندگی میکرد. ۵ روز اونجا موندم و با ایشون چند تا شهر اطراف آمستردام مثل روتردام که حدود ۱ ساعت فاصله داشت رو هم دیدم. روز آخر هم بنده خدا منو رسوند فرودگاه و آمستردام کلا برام خیلی هزینه‌ای نداشت خدارو شکر. بعد از رسیدن به تهران هم چون هوز مرخصی داشتم ۲ روز استراحت کردم و به آژانس پیام دادم که از سفر برگشتم. چند روز بعد هم رفتم ضمانتنامه بانکی رو پس گرفتم و تمام.

ببخشید طولانی شد. اما خواستم تا اونجا که میتونم براتون همه چیز رو توضیح بدم تا سوالی براتون پیش نیاد. در آخر باز هم تشکر میکنم از آژانس عماد گشت و تجربه خوب گرفتن ویزای شینگن با Okvisa.ir که برای من رقم زدن.

مقالات مرتبط با ویزا

دسامبر 15, 2020
انواع ویزای شینگن و تفاوت ویزاهای نوع A,B,C,D با هم

انواع ویزای شینگن و تفاوت آنها با یکدیگر

انواع ویزای شینگن و تفاوت آنها با یکدیگر حتما می‌دانید که ویزاهای شنگن در تایپ های متفاوتی صادر میگردند که هر کدام ویژگی یا محدودیت‌هایی نسبت […]
آوریل 30, 2020

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ حتما تابحال اسم ویزای شینگن به گوشتان خورده است. ویزایی که این روزها دریافت آن کمی سخت به نظر میرسد. چه از لحاظ […]
آوریل 28, 2020

تجربه گرفتن ویزای شینگن

تجربه گرفتن ویزای شینگن یکی از مشتریان ما سلام، امیدوارم که حالتون خوب باشه، امروز یکم وقت آزاد داشتم و خواستم تجربه گرفتن ویزای شینگن خودم […]
آوریل 14, 2020
تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن و کانادا

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا

تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا همانطور که مطلع هستید دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و تقریبا هیچ کشوری از اثرات این ویروس در […]
فوریه 26, 2020

ویزای شینگن ارزان

ویزای شینگن ارزان با توجه به نرخ ارز، سفر به اروپا برای ما ایرانیان سفری لوکس و پر هزینه محسوب می‌شود. علاوه بر هزینه‌های معمول ویزای […]
فوریه 18, 2020
دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا و نحوه اعتراض به ریجکتی سفارت ایتالیا همانند تمامی کشورهای حوزه شنگن، رایجترین دلیل ریجکتی سفارت ایتالیا هم “عدم اطمینان از […]
ژانویه 15, 2020

شرکت CKGS یا کوکس اند کینگز

شرکت CKGSIR چیست؟ صف طولانی و خسته کننده جلوی درب سفارت ایتالیا برای متقاضیان ویزا در گذشته و همچنین سیستم وقت دهی دشوار این سفارت باعث […]
ژانویه 14, 2020

ویزا متریک یا VISA METRIC چیست؟

VISA METRIC ( ویزا متریک ) چیست؟ ویزامتریک به عنوان یک گروه تجاری از سال ۲۰۰۵ در حوزه امور مربوط به اخذ ویزا فعالیت دارد. این […]
ژانویه 12, 2020

وی اف اس گلوبال یا VFS GLOBAL چیست؟

VFS GLOBAL ( وی اف اس گلوبال ) چیست؟ شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ در کشور هند آغاز کرد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با ما